Dziś mamy 21 sierpnia 2019, środa, imieniny obchodzą:

05 lutego 2019

NTS Juniorzy mistrzem rundy zasadniczej NLS 2018/2019

fot: Michał Nowak

fot: Michał Nowak

Runda zasadnicza Nakielskiej Ligi Siatkówki dobiegła końca. W jej ostatniej kolejce rozegrano pięć # meczów, które zadecydowały o końcowym układzie w tabeli przed rundą play- off.

3S Bydgoszcz – Pol-Ast Bydgoszcz 2:0 (25:12, 25:9) Protokół

Pierwsze spotkanie tej kolejki nie przyniosło żadnych emocji. Zawodnicy z zespołu 3S zdeklasowali rywali, pozwalając im na ugranie zaledwie 21 punktów w dwóch setach łącznie. W obu partiach faworyci całkowicie kontrolowali wydarzenia na boisku, a na zdobycze ekipy Pol-Ast składały się głównie zepsute zagrywki przeciwników. Dla zwycięzców była to dobra rozgrzewka przed ich drugim pojedynkiem tej niedzieli- meczem z Juniorami, a dla pokonanych sroga lekcja siatkówki.

NTS Juniorzy – 3S Bydgoszcz 2:0 (25:15, 25:21) Protokół

Starcie na szczycie nieco rozczarowało. Wszyscy liczyli na wyrównane spotkanie niepokonanych drużyn, a w rzeczywistości miało ono nieco jednostronny przebieg. W pierwszej partii zacięty był tylko jej początek. Przy stanie 5:5 na zagrywce stanął Mikołaj Gardyza i wypracował sporą przewagę, której wraz z kolegami nie oddał do końca. Na siatce brylował Jakub Majewski, atakując niemal bezbłędnie, a liczne zepsute serwisy bydgoszczan tylko potęgowały różnicę punktową między zespołami. W wyniku tego set zakończył się zdecydowaną wygraną NTS- u do 15. Kolejna odsłona zaczęła się dużo lepiej dla graczy 3S. Dzięki blokom Pawła Chraplaka wyszli oni na prowadzeni 5:1. Juniorzy jednak szybko odrobili straty i zaczęli delikatnie przeważać na boisku. W kluczowej fazie tej partii zdobyli kilka punktów przy swojej zagrywce, broniąc i wyprowadzając skuteczne kontrataki. W ich szeregach znakomicie funkcjonowało przyjęcie, co umożliwiało prowadzenie gry kombinacyjnej. Od stanu 20:19 NTS zanotował trzy oczka z rzędu, co przesądziło o wygranej młodzieży. Po takim jednostronnym meczu nasuwa się pytanie, czy ktoś jest w stanie zatrzymać rozpędzonych Juniorów- na tę chwilę chyba są zbyt mocni dla pozostałych drużyn, ale z drugiej strony słabszy dzień musi kiedyś przyjść. Najwięcej punktów zdobył Gardyza, a wśród pokonanych Denys Marchenko i Filip Adler – po 8.

Atomowe Byki – Olimpia 2:0 (28:26, 25:19) Protokół

Mecze tych drużyn śmiało można nazwać już jednym z klasyków rozgrywek. Dotychczas zawsze wygrywała w nich Olimpia, nie tracąc w nich nawet seta. Dzisiejsze spotkanie miało duży wpływ na to, kto się z kim spotka w ćwierćfinale, więc obie ekipy zgromadziły pełne składy. W pierwszej partii i jedni, i drudzy zdobywali punkty seriami, a na boisku było nieco chaosu. Chwilę potem gra się jednak uspokoiła, a inicjatywę zaczęła przejmować Olimpia. Sukcesywnie budowała przewagę, która w końcowej fazie seta osiągnęła cztery punkty- 23:19. Wtedy jednak Byki wróciły do gry- wybroniły kilka piłek, dobry fragment zanotował Dawid Majewski w ataku, kontrowersyjną decyzję na ich korzyść podjął też sędzia. Niespodziewanie to właśnie Atomowe miały pierwsze piłki setowe przy stanie 24:23. Wykorzystały czwartą z nich po błędzie rywali i triumfowały w pierwszej partii. Kolejną Olimpia zaczęła w nieco zmienionym składzie. Przebiegała ona jednak już wyraźnie po dyktando Byków. Ich przeciwnicy wyraźnie się pogubili, pojawiło się u nich wiele nieporozumień, a skuteczność w ataku była mizerna. Atomowe dominowały, a jedyny słabszy moment miały wtedy, gdy zagrywką popracował Wiesław Deba- ich przewaga zmalała wówczas do trzech oczek (20:17). Jednak końcówkę rozegrały już spokojniej, a mecz zakończyły znakiem firmowym- udanym blokiem. W całym spotkaniu zdobyły 40 punktów z własnych akcji przy zaledwie 22 przeciwników. Okazję do rewanżu Olimpia będzie miała już niedługo, ponieważ w ćwierćfinale te zespoły znów się ze sobą spotkają. Przewagę psychologiczną z pewnością zdobyły Byki, ale wiadomo- każdy mecz to inna historia. Najskuteczniejszy na parkiecie był Adrian Kufel, zdobywca 11 oczek, wśród graczy Olimpii najwięcej zanotował ich Mariusz Grochala- 8.

Stara Gwardia NTS – Lupus Team Sicienko 2:1 (25:18, 22:25, 16:14) Protokół

Będący ostatnio w niezłej formie Lupus Team mierzył się w pierwszym swoim meczu ze Starą Gwardią. Mimo że nie było to spotkanie decydujące o ich miejscu w tabeli, obie ekipy stworzyły ciekawe widowisko. Pierwsza partia to pokaz siły Gwardii, która zagrała w tym fragmencie dobre zawody i stłamsiła przeciwników. Gracze z Sicienka nie prezentowali się jednak źle, dość skutecznie grali w ataku, nie psuli zagrywek, ale to nie wystarczyło do wygranej. Set zakończył się wygraną NTS-u do 18, w tym momencie zapewnił on sobie trzecie miejsce w tabeli na koniec rundy zasadniczej. W drugiej odsłonie akcje „Wilków" długimi fragmentami wyglądały świetnie, dzięki czemu często budowali przewagę- nawet czteropunktową. Kłopoty u nich zaczynały się wtedy, kiedy serwował Maciej Tomczyński. W każdej rotacji sprawiał duże trudności rywalom, odrzucając ich od siatki, dorzucił też kilka asów (w tym secie cztery). W wyniku tego ta partia do samego końca była wyrównana. Kluczowe piłki padły jednak niespodziewanie łupem Lupus Team i do rozstrzygnięcia konieczny był tie- break. W nim przyjezdni nie atakowali już tak dobrze, jak jeszcze chwilę wcześniej, zaciął się wyróżniający się dotąd Mateusz Rzepka, a Gwardziści to wykorzystywali. „Wilki" ratował jeszcze blok i zepsute serwisy przeciwników, dzięki czemu doprowadzili do gry na przewagi, ale w niej faworyci okazali się być jednak lepsi i ostatecznie to oni mogli cieszyć się ze zwycięstwa 16:14. Jednak również pokonani mogli zejść z boiska z podniesioną głową, zadowoleni ze swojej postawy. Jako ciekawostkę można odnotować fakt, że Gwardia nie zdobyła żadnego punktu blokiem- Lupus Team aż dziewięć. Na wyróżnienie zapracował Tomczyński i Dawid Chmara, którzy uzbierali odpowiednio 15 i 13 oczek oraz Rzepka- 11.

Lupus Team Sicienko – Mrocza 1:2 (25:20, 23:25, 9:15) Protokół

Faza zasadnicza zakończyła się mocnym akcentem. Starcie dwóch nienakielskich zespołów było świetnym pokazem ich waleczności. Mecz lepiej rozpoczęli mroczanie, którzy prowadzili już 10:5. Jednak po czasie na żądanie Wilków sytuacja się zmieniła, a gra wyrównała. Przeważać zaczęli siatkarze z Sicienka, a ostatni remis widniał w protokole przy stanie po 15. W dalszej fazie to właśnie oni zdominowali przeciwników, wygrywając kilka długich i efektownych akcji, by ostatecznie wygrać seta do 20. Mrocza się jednak nie poddała i w drugiej partii cały czas trzymała kontakt punktowy z rywalami, od czasu do czasu prowadząc. To w tym fragmencie intensywność obron osiągnęła apogeum, a piłka regularnie przelatywała nad siatką po kilka razy w trakcie jednej wymiany. Mecz z przyjemnością można było oglądać, nawet jeśli czasem brakowało czysto siatkarskiej jakości w grze. Wśród mroczan najwięcej piłek było kierowanych do Jarosława Joachimiaka, a opoką „Wilków" był Miłosz Miękczyński, który zanotował na swoim koncie aż cztery bloki w tym secie. To jego ekipa prowadziła już 23:22, ale dość niespodziewanie Mrocza potrafiła zachować zimną głowę i doprowadzić do tie- breaka. Ten rozpoczęli lepiej gracze Lupus Team, a ich rywale zdawali się być już nasyceni wygranym jednym setem. Druga faza tej partii należała już jednak do mroczan, którzy napędzali się okrzykami po każdej udanej akcji. Wygrali ten fragment 12:2 i w końcu złamali zmęczonych przeciwników. Mogli głośno cieszyć się z najbardziej wartościowego zwycięstwa tego sezonu. Wydaje się, że to spotkanie pod względem zaangażowania i walki obu zespołów było jednym z najlepszych w tegorocznych rozgrywkach. Szkoda, że nie awansowały one do fazy play- off, gdyż i jedni, i drudzy, w ostatnim czasie notują wyraźną zwyżkę formy. Najwięcej punktów- po 11- zdobył Miękczyński, Joachimiak i Mateusz Musiał.

MVP IX kolejki:

 Maciej Tomczyński (Stara Gwardia NTS)

Tabela po rundzie zasadniczej.

 

Nazwa drużyny

Mecze

Punkty

Sety

Małe punkty

1.

NTS Juniorzy

8

23

16:1

357:279

2.

3S Bydgoszcz

8

20

14:3

402:317

3.

Stara Gwardia NTS

8

15

12:8

451:429

4.

Atomowe Byki

8

13

10:8

404:372

5.

Olimpia

8

12

9:9

394:363

6.

NTS Kadeci

8

11

9:11

423:421

7.

Lupus Team Sicienko

8

7

6:15

375:461

8.

Mrocza

8

5

4:13

301:392

9.

Pol- Ast

8

3

3:15

303:433

 

Czołówki każdej klasyfikacji Statystyki

Najlepsi punktujący

1. Denys Marchenko (3S Bydgoszcz) 101 pkt/ 5,94 na set
2. Antoni Kwasigroch (NTS Juniorzy) 82 pkt/ 5,35 na set
3. Mateusz Grudziński (NTS Kadeci) 86 pkt/ 4,30 na set

Najlepsi atakujący

1. Denys Marchenko (3S Bydgoszcz) 74 pkt/ 4,35 na set
2. Dawid Chmara (Stara Gwardia NTS) 69 pkt/ 3,45 na set
3. Mateusz Grudziński (NTS Kadeci) 65 pkt/ 3,25 na set

Najlepsi serwujący

1. Antoni Kwasigroch (NTS Juniorzy) 21 pkt/ 1,24 na set
2. Denys Marchenko (3S Bydgoszcz) 20 pkt/ 1,18 na set
3. Jakub Kiersznicki (NTS Kadeci) 16 pkt/ 0,84 na set

Najlepsi blokujący

1. Jan Kwasigroch (Atomowe Byki) 17 pkt/ 0,94 na set
2. Adrian Kufel (Atomowe Byki) 15 pkt/ 0,83 na set
3. Paweł Gomulak (Pol-Ast) 14 pkt/ 0,78 na set

Najwięcej błędów w polu zagrywki

1. Mikołaj Gardyza (NTS Juniorzy) 18 błędów/ 1,2 na set
2. Mateusz Musiał (Mrocza) 18 błędów/ 1,06 na set
3. Antoni Kwasigroch (NTS Juniorzy) 16 błędów/ 0,94 na set

Zakończyła się runda zasadnicza Nakielskiej Ligi Siatkówki sezonu 2018/2019. Po zakończonej rundzie odbędzie się 3-rundowa faza play-off. Dwie pierwsze rundy rozegrane zostaną systemem mecz-rewanż. W przypadku remisu zwycięstw, rozegrany zostanie złoty set do 15. W trzeciej rundzie zaplanowane są spotkania finałowe.

W I rundzie zespoły, które zajęły pierwsze dwa miejsca po rundzie zasadniczej automatycznie są w półfinale i rozgrywają dwumecz między sobą o prawo wyboru przeciwnika w półfinale, natomiast zespoły z miejsc 3-6 rozegrają dwumecz o wejście do półfinałów.

W II rundzie zespoły zagrają półfinał systemem mecz-rewanż, w przypadku remisu zwycięstw, rozegrany zostanie złoty set do 15. Zespoły, które przegrały swoje półfinały zagrają o 5 miejsce. Zespoły z tabeli 7-9 rozegrają między sobą systemem każdy z każdym o ostateczne miejsca 7-9.

W III rundzie rozegrana zostanie finałowa kolejka o ostateczne miejsca w lidze.

Oto rozpiska I rundy play-off:

Niedziela, 10 lutego:

15:00 NTS Juniorzy - 3S Bydgoszcz

16:00 Stara Gwardia NTS - NTS Kadeci

17:00 Atomowe Byki - Olimpia

Organizatorem rozgrywek jest Zespół Obsługi Oświaty i Rekreacji w Nakle nad Notecią.

materiał: Stanisław Kwasigroch

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (7) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (3)

  Esta, w dniu 05-02-2019 11:04:07 napisał:

  Nakielski Walec jedzie dalej

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (2)

  pan STOP, w dniu 05-02-2019 16:10:19 napisał:

  Czy ktoś zatrzyma tych rozpędzonych juniorków???

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 3 (3)

  Obserwator, w dniu 05-02-2019 16:16:34 napisał:

  Świetna NLS. Tylko czekać jak liga będzie miała ogólnopolski zasięg, będzie musiała być rozgrywana na łuczniczce ze względu na kibiców, jak Szkoły Mistrzostwa Sportowego będą się ogrywać w NLS, a transmisje najważniejszych meczów będziemy mogli oglądać tylko w usłudze Pay-Per-View (PPV).

  odpowiedz

  • 1 (1)

  kibic, w dniu 06-02-2019 19:43:25 napisał:

  Hehe Koleś z nr 69 to chyba od dziewczyny pożyczył kolanówki może na zmianę noszą bieliznę... niezły ubaw na tej sali widzowie mieli :p

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Przypinka z agrafką o śr. 56mm
3,55PLN
Pieczątki Colop
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Drukarki fiskalne Innova
3443PLN PROMOCJAPLN
Botox i kwas hialuronowy
Narożnik z funkcją spania, 6 kolorów do wyboru
Remonty mieszkań
0

Okres grzewczy coraz bliżej. Jak zadbać o modernizację źródła ciepła?

We wrześniu rozpoczyna się kolejny sezon grzewczy. Coraz chłodniejsze dni i # noce oznaczają konieczność uruchomienia centralnego ogrzewania w naszych domach.

(czytaj więcej)
0

Nieudana podróż samolotem. Kiedy można ubiegać się o odszkodowanie?

Sezon urlopowy to czas wzmożonego ruchu lotniczego. To właśnie w tym okresie # notowanych jest najwięcej opóźnień samolotów, odwoływane są loty i zgłaszane zagubienia bagażu.

(czytaj więcej)
0

Wytwarzamy zbyt dużo CO2. Już możemy odczuć zmiany klimatu

Dwutlenek węgla (CO2) to jeden z gazów cieplarnianych, którego nadmierna emisja # przyczynia się do niepożądanych zmian klimatycznych na świecie.

(czytaj więcej)
0

Jak pielęgnować oczy noworodka? Co powinniśmy zrobić?

Tuż po urodzeniu dzieci często borykają się z zaczerwienionymi białkami oczu, podrażnionymi # spojówkami i opuchniętymi powiekami.

(czytaj więcej)