Dziś mamy 17 czerwca 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

11 października 2018

Mrotecki dzielnicowy na spotkaniach w szkołach. Rozmawiali o bezpieczeństwie

fot.powierzone

fot.powierzone

Mrotecki dzielnicowy spotkał się z dziećmi w szkołach w Witosławiu i Anielinach# i opowiadał o tym, jak bezpiecznie poruszać się po drogach i jak bezpiecznie korzystać z Internetu. W klasach starszych poruszono kwestie związane z odpowiedzialnością prawną nieletnich i demoralizacją.

Asp. Szymon Kujawa, dzielnicowy z Komisariatu Policji w Mroczy, gościł na spotkaniach z dziećmi w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Anielinach oraz Szkole Podstawowej w Witosławiu. Celem wizyt mundurowego było przeprowadzenie pogadanek profilaktycznych na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Zajęcia były prowadzone w dwóch grupach wiekowych. W klasach 0 – IV funkcjonariusz mówił dzieciom o przepisach ruchu drogowego, w tym jak właściwie korzystać z drogi, którą jej stroną zgodnie z przepisami można się poruszać. Przestrzegał także przed zabawą zarówno na samej drodze jak i w jej bliskiej okolicy.

Kolejną kwestią jaką poruszono na spotkaniach było bezpieczne korzystanie z sieci internetowej. Policjant przestrzegał przed logowaniem się na różnego rodzaju portalach, przed przekazywaniem osobom poznanym w sieci swoich danych personalnych oraz informacji na temat rodziny i jej sytuacji majątkowej.

Uczniowie z klas V – VIII rozmawiali z dzielnicowym na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich za popełniane czyny karalne. Policjant przypomniał, kim w myśl prawa jest nieletni, czym jest demoralizacja, jakie przestępstwa najczęściej są udziałem nieletnich i jaka grozi im odpowiedzialność prawna.

Materiał: mł. asp. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Materiały eksploatacyjne do wszystkich drukarek
Od 4,90 PLN
Meble kuchenne
Czytniki kodów kreskowych
Zestaw wypoczynkowy na stelażu drewnianym
Kwasy...
Fotokubek z kolorowym wnętrzem
24,90PLN
Stoły i krzesła - różne wzory i kolory
Szafy przesuwne
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)