Dziś mamy 19 marca 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

01 września 2018

Mroteccy radni na sesji. Nie brakowało uchwał i interpelacji

fot. MM

fot. MM

31 sierpnia w sali konferencyjnej urzędu miasta i gminy w Mroczy zorganizowano #XLIX sesję rady miejskiej, podczas której radni podjęli 12 uchwał.

Sesja rozpoczęła się od powitania nowego sołtysa Ostrowa – Magdaleny Mróz, której przewodniczący obrad Andrzej Brzóska życzył w imieniu całej rady miejskiej powodzenia w pełnieniu tak zaszczytnej funkcji. Następnie burmistrz Leszek Klesiński przedstawił informację o realizacji uchwał podjętych na poprzedniej sesji oraz pracy w okresie międzysesyjnym. Burmistrz w swoim przemówieniu wspomniał między innymi o przekazaniu dzień wcześniej sprzętu ratowniczego jednostkom OSP z całej gminy. Sprzęt udało się zakupić dzięki pozytywnie rozpatrzonemu wnioskowi, który gmina złożyła do Ministerstwa Sprawiedliwości.

Radni mieli wiele pytań do sprawozdania burmistrza, odnosząc się głównie do spraw związanych z imprezą z okazji urodzin Mroczy, a także organizacji ruchu na mroteckim rynku. Poruszono także problem związany z wydobywaniem się nieprzyjemnych zapachów z hodowli świń w Konstantowie. Powrócił również temat budowy przedszkola w Mroczy.

Ponadto radni podjęli następujące uchwały w sprawach: dokonania zmian w wieloletniej prognozie finansowej na lata 2018-2028, dokonania zmian w budżecie miasta i gminy na rok 2018, podjęcia działań zmierzających do przystąpienia gminy Mrocza do realizacji programu „Mieszkanie Plus”, ustalenia szczegółowych zasad ponoszenia odpłatności za pobyt w ośrodku wsparcia, wyrażenia zgody na sprzedaż działek położonych w mieście Mrocza (ul. Piastowska i ul. Celtycka), stanowiących własność gminy Mrocza, nieodpłatnego nabycia nieruchomości gruntowej działki 80/7 położonej w Drążnie na rzecz gminy Mrocza od Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa oddział terenowy w Bydgoszczy, ustalenia regulaminu określającego zasady i tryb korzystania ze świetlicy wiejskiej w Ostrowie, uchwalenia statutu gminy Mrocza, zmiany w statucie osiedla „Jedynka”, zmiany w statucie osiedla „Młodych” , aktualizacji programu rewitalizacji dla miasta i gminy Mrocza na lata 2017-2023 wraz z prognozą oddziaływania na środowisko oraz zmieniającą uchwałę w sprawie ustalenia na terenie gminy Mrocza maksymalnej liczby zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych oraz zasad usytuowania miejsc do ich sprzedaży i podawania.

Radni zapoznali się także z apelem radnego Jarosława Odrobińskiego w sprawie zabezpieczenia w budżecie województwa Kujawsko-pomorskiego na 2019 rok niezbędnych środków finansowych na zakończenie inwestycji przebudowy DW nr 243 Mrocza-Koronowo na odcinku Mrocza-Prosperowo.

Oceń artykuł: 6 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (7) Zgłoś naruszenie zasad

  • -1 (1)

  celtyk , w dniu 01-09-2018 18:02:40 napisał:

  mam nadzeje ze nowa rada to nie beda zielone ludziki jak mowia o radnych mroczy w urzedzie marszlkowskim w toruniu.celtyk

  odpowiedz

  • -3 (3)

  Gość, w dniu 01-09-2018 20:37:47 napisał:

  Na sesji nie byłem - fakt, ale jestem pewien że p. burmistrz obiecał i budowę nowego przedszkola i rozwiązanie problemu smrodu z Konstantowa i zabezpieczenie środków na remont drogi Mrocza - Prosperowo i co tam jeszcze byście obywatele chcieli ... Mamy w Mroczy doskonałego "włodarza".

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 3 (3)

  Kf, w dniu 02-09-2018 09:38:14 napisał:

  Zmienić nazwę miejscowości z Ostrowa na Mrozowo

  odpowiedz

  • 0 (2)

  UMiG , w dniu 02-09-2018 12:17:01 napisał:

  da się załatwić ...

  odpowiedz

  • 2 (2)

  asia, w dniu 02-09-2018 14:34:27 napisał:

  Nie, bo wtedy zmienią Wiele na Wenerę, a tego bym nie chciała.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zabiegi dla panów
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Terminale płatnicze stacjonarne i mobilne
59PLN od 27zł/mcPLN
Sypialnia Orzech Włoski/ Czarny lub Dąb Denver
Makijaż ślubny
Bindowanie dokumentów
od 6,00PLN
Produkty instax
od 37,90PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)