Dziś mamy 19 kwietnia 2024, piątek, imieniny obchodzą:

08 października 2018

Mistrzostwa w Ciechanowie. Monika Marach rekordzistką Polski w trzech kategoriach wagowych!

Przez trzy weekendowe dni, w Hali Sportowej im. Ireneusza Palińskiego w Ciechanowie, #o medale MP rywalizowało ponad 200 młodziczek i młodzików (U15). Najlepszą zawodniczką imprezy została Monika Marach z MGLKS Tarpan Mrocza.

Najlepsza sztangistka Europy do lat 15, w Ciechanowie wystartowała w kat. 63 kg, a więc wyżej niż w Mediolanie, gdy w złotym stylu wygrywała i biła rekordy Europy. W Ciechanowie za to były jej udziałem rekordy Polski do lat 15. Rwanie 81 kg, podrzut - 93 kg, dwubój - 174 kg. Brąz dla Emilii Franielczyk (GKS Andaluzja Transbed Piekary Śląskie) 112 kg (50 kg + 62 kg); 3. Daria Dyndał (AKS Myślibórz) 106 kg (48 kg + 58 kg). Na 8 miejscu uplasowała się natomiast zawodniczka Tarpana - Wiktoria Lach z wynikiem w dwuboju 82 kg (35 kg + 47 kg). Startowało 12 zawodniczek.

W wadze + 75 kg startowała Dominika Najdowska (MGLKS Tarpan Mrocza) i zdobyła brąz z wynikiem 138 kg (63 kg + 75 kg). Najlepsza wśród 9 zawodniczek była Wiktoria Grochowska z Klimatu Łapy - 154 kg (71 kg + 83 kg), srebro wywalczyła  Martyna Narewka (UOLKA Ostrów Maz) 149 kg (70 kg + 79 kg).

W kategorii 58 kg na 8. miejscu na 10 zawodniczek uplasowała się Angelika Twardowska (MGLKS Tarpan Mrocza) - 98 kg (45 kg + 53 kg). W kategorii 69 kg 6 miejsce zajęła Patrycja Musiał (MGLKS Tarpan Mrocza)  - 114 kg (49 kg + 65 kg). Startowało 12 zawodniczek.

Wśród mężczyzn w kategorii 56 kg najlepiej spisał się Marcin Wiatrowicz (MGLKS Tarpan Mrocza) 175 kg (80 kg + 95 kg); 2. Hubert Tomczak (GKS Brześć Łokietek Kujawski) 161 kg (70 kg + 91 kg); 3. Bartosz Burski (TS Nida Nidzica) 146 kg 66 kg + 80 kg). Startowało 20 zawodników.

W kategorii 62 kg na 11 miejscu uplasował się Szymon Stasinowski - 133 kg (59 kg +74 kg). Startowało 19 zawodników.

Rekordy Polski

Monika Marach w kat. 63 kg -  81 kg w rwaniu, 93 kg w podrzucie i 171 kg oraz 174 kg w dwuboju. Zawodniczka Tarpana jest rekordzistką Polski U15 w trzech kategoriach wagowych – 53 kg, 58 kg i 63 kg!!!

W punktacji Sinclaira również była najlepsza z wynikiem 239,25 pkt, przed Karoliną Kulik 206,99 pkt i Marią Połką 205,70.

materiał: PZPC / red.