Dziś mamy 22 stycznia 2020, środa, imieniny obchodzą:

16 listopada 2019

Mimo problemów wzięli udział w rozgrywkach. Rundę kończą na 4. miejscu

fot. LUKS Feniks Mrocza

fot. LUKS Feniks Mrocza

Najstarsza grupa piłkarzy LUKS Feniks Mrocza rywalizowała o mistrzostwo IV ligi #juniorów młodszych KPZPN.

Po bardzo dobrym sezonie piłkarskim 2018/2019 w zespole zaszło wiele zmian. Już na początku okresu przygotowawczego powstały wątpliwości czy drużyna juniora młodszego przystąpi do rozgrywek ligowych. Starsi rocznikowo piłkarze, chcący dalej grać w piłkę, przeszli do drużyny seniorów mroteckiego Tarpana, a część piłkarzy z rocznika 2003 zmieniło barwy klubowe za względu na zmianę szkoły oraz dalszą chęć rozwoju. Dużym problemem był również brak opiekuna drużyny posiadającego niezbędne kwalifikacje trenerskie.

Trudnej roli zintegrowania i prowadzenia zespołu podjął się początkujący trener Karol Skiba, który dostał akceptację zarządu klubu oraz zgodę KPZPN. Jak się okazało była to decyzja trafna. Frekwencja i atmosfera na treningach była bardzo dobra. Zespół zasiliło wielu młodych, ambitnych piłkarzy, co pozwoliło godnie reprezentować klub w rozgrywkach ligowych. Dużym obciążeniem okazały się bardzo dalekie wyjazdy na mecze do Bąkowa oraz Gębic.

Ostatecznie zespół zajął niezłe 4 miejsce w grupie, a przy odrobinie szczęścia mogło być jeszcze lepiej. Zawodnicy juniora młodszego zasługują na pochwałę i dobrze prognozują na przyszłą rundę wiosenną.

Kadra:

Bramkarz:
Wiktor Rozpłoch,
Gracjan Bzdok,

Obrońcy:
Maciej Kokoszewski,
Szymon Szpajer.
Hubert Kowalski,
Wojciech Bednarek (wicekapitan),
Dominik Klatecki,

Pomocnicy:
Szymon Czarnecki,
Gracjan Pawlikowski (kapitan),
Adrian Lachuta,
Kacper Sobczyk,
Seweryn Góra,
Bartosz Płoszaj,
Szymon Pokojski,
Maciej Romiński,

Napastnicy:
Szymon Kłodziński,
Mikołaj Piątkowski,
Szymon Mantych,

Trener: Karol Skiba

Drużyna dofinansowana jest między innymi ze środków UiM Gminy Mrocza na rozwój sportu na terenie MiG Mrocza w 2019 roku.

 

 

 

DRUŻYNY

MECZE

PUNKTY

WYGRANE

REMIS

PORAŻKA

BRAMKI

 

1

 

CWZS II Bydgoszcz

12

34

11

1

0

95:11

 

2

 

Grom Więcbork

12

21

6

3

3

44:24

 

3

 

Czarni Nakło

12

21

7

0

5

27:30

 

4

 

Feniks Mrocza

12

14

4

2

6

20:35

 

5

 

Orzeł Kcynia

12

14

4

2

6

21:42

 

6

 

Dąb Bąkowo/Dąbrowa Biskupia

12

11

3

2

7

25:53

 

7

 

Noteć Gębice

12

5

1

2

9

10:47


materiał: Karol Skiba – trener zespołu juniora młodszego LUKS ,,Feniks” Mrocza

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł -Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiegają się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)