Dziś mamy 8 sierpnia 2020, sobota, imieniny obchodzą:

16 listopada 2019

Mimo problemów wzięli udział w rozgrywkach. Rundę kończą na 4. miejscu

fot. LUKS Feniks Mrocza

fot. LUKS Feniks Mrocza

Najstarsza grupa piłkarzy LUKS Feniks Mrocza rywalizowała o mistrzostwo IV ligi #juniorów młodszych KPZPN.

Po bardzo dobrym sezonie piłkarskim 2018/2019 w zespole zaszło wiele zmian. Już na początku okresu przygotowawczego powstały wątpliwości czy drużyna juniora młodszego przystąpi do rozgrywek ligowych. Starsi rocznikowo piłkarze, chcący dalej grać w piłkę, przeszli do drużyny seniorów mroteckiego Tarpana, a część piłkarzy z rocznika 2003 zmieniło barwy klubowe za względu na zmianę szkoły oraz dalszą chęć rozwoju. Dużym problemem był również brak opiekuna drużyny posiadającego niezbędne kwalifikacje trenerskie.

Trudnej roli zintegrowania i prowadzenia zespołu podjął się początkujący trener Karol Skiba, który dostał akceptację zarządu klubu oraz zgodę KPZPN. Jak się okazało była to decyzja trafna. Frekwencja i atmosfera na treningach była bardzo dobra. Zespół zasiliło wielu młodych, ambitnych piłkarzy, co pozwoliło godnie reprezentować klub w rozgrywkach ligowych. Dużym obciążeniem okazały się bardzo dalekie wyjazdy na mecze do Bąkowa oraz Gębic.

Ostatecznie zespół zajął niezłe 4 miejsce w grupie, a przy odrobinie szczęścia mogło być jeszcze lepiej. Zawodnicy juniora młodszego zasługują na pochwałę i dobrze prognozują na przyszłą rundę wiosenną.

Kadra:

Bramkarz:
Wiktor Rozpłoch,
Gracjan Bzdok,

Obrońcy:
Maciej Kokoszewski,
Szymon Szpajer.
Hubert Kowalski,
Wojciech Bednarek (wicekapitan),
Dominik Klatecki,

Pomocnicy:
Szymon Czarnecki,
Gracjan Pawlikowski (kapitan),
Adrian Lachuta,
Kacper Sobczyk,
Seweryn Góra,
Bartosz Płoszaj,
Szymon Pokojski,
Maciej Romiński,

Napastnicy:
Szymon Kłodziński,
Mikołaj Piątkowski,
Szymon Mantych,

Trener: Karol Skiba

Drużyna dofinansowana jest między innymi ze środków UiM Gminy Mrocza na rozwój sportu na terenie MiG Mrocza w 2019 roku.

 

 

 

DRUŻYNY

MECZE

PUNKTY

WYGRANE

REMIS

PORAŻKA

BRAMKI

 

1

 

CWZS II Bydgoszcz

12

34

11

1

0

95:11

 

2

 

Grom Więcbork

12

21

6

3

3

44:24

 

3

 

Czarni Nakło

12

21

7

0

5

27:30

 

4

 

Feniks Mrocza

12

14

4

2

6

20:35

 

5

 

Orzeł Kcynia

12

14

4

2

6

21:42

 

6

 

Dąb Bąkowo/Dąbrowa Biskupia

12

11

3

2

7

25:53

 

7

 

Noteć Gębice

12

5

1

2

9

10:47


materiał: Karol Skiba – trener zespołu juniora młodszego LUKS ,,Feniks” Mrocza

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Meksyk na talerzu. Poznaj tajniki wyrazistej kuchni meksykańskiej

Meksyk to kraj o bardzo bogatej historii, kulturze, a jego barwny folklor jest rozpoznawalny #na całym świecie. Wszystkie te cechy można również przypisać meksykańskiej kuchni, która w 2010 roku została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Decyzja o tym zapadła nie tylko na podstawie wyjątkowych receptur, lecz także ze względu na tradycyjne obrzędy i całą kulturę jedzenia, która powoduje, że każdy meksykański posiłek może zamienić się w huczną uroczystość. Sprawdźcie, co sprawia, że lokalne przepisy stały się światowym fenomenem.

(czytaj więcej)
0

Gry i aplikacje Bezpieczny Przejazd. Sprawdź swoją wiedzę

Wakacyjne podróże ciekawe i bezpieczne z grami i aplikacjami Bezpieczny Przejazd. Dostęp #do informacji demaskujących fake newsy na temat zachowania na przejazdach. Tak PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do rozszerzania wiedzy, która zapewni bezpieczne korzystanie z przejazdów kolejowo-drogowych. Działania prowadzone są w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd.

(czytaj więcej)