Dziś mamy 14 grudnia 2019, sobota, imieniny obchodzą:

13 sierpnia 2019

Mieszkańcy zdecydowali. Sołectwo Witosław ma pełną radę

fot. BG

fot. BG

Po tym jak w ostatnich miesiącach doszło do zmian w radzie # sołeckiej sołectwa Witosław, mieszkańcy zebrali się w WDK, aby uzupełnić jej skład o jednego członka.

15 stycznia br. miały miejsce wybory nowej rady sołeckiej na czele z sołtysem, która miała pełnić kadencję przez kolejnych 5 lat.

Mieszkańcy ponownie zaufali Zygmuntowi Buremu, który ponownie został gospodarzem wsi. W skład rady weszli natomiast: Stefan Kurpiewski, Magdalena Musiał - Resler oraz Monika Piotrowska.

Niestety dla mieszkańców, krótko trwała współpraca w tym gronie i 25 czerwca odbyło się nadzwyczajne zebranie wiejskie, na którym głosowano nad odwołaniem sołtysa oraz rady sołeckiej. Bury wolą mieszkańców musiał pożegnać się ze swoją funkcją, natomiast rada pozostała. Z jej członków wybrano nowego gospodarza, którym została Magdalena Musiał – Resler.

Niezbędne więc okazało się wybranie nowej osoby, która miała uzupełnić skład, bowiem rada sołectwa Witosław musi liczyć 3 członków. W związku z tym odbyło się zebranie, które miało miejsce w Wiejskim Domu Kultury. Poprowadził je sekretarz Mroczy, Zbigniew Gliszczyński. W związku z brakiem quorum odbyło się w drugim terminie.

Jedynym kandydatem, który zgłosił się był Daniel Gaworski, więc głosowanie było formalnością. Mieszkańcy byli jednomyślni i wszystkie 21 głosów było za!

Tym samym sołectwo Witosław ma kompletną radę sołecka, przed którą stoi wiele zadań związanych z potrzebami wsi, a także samych mieszkańców.

Oceń artykuł: 1 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Naczepa platforma
Pieczątki Colop
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Fotopuzzle z nadrukiem A4
26,90PLN
Nadanie modnej linii
Masaż gorącymi kamieniami
Kalkulatory
od 6,90PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
0

Czekasz na paczkę od Mikołaja? Odbierz ją z mObywatelem

W emocjach i przedświątecznej gorączce można zapomnieć o wielu sprawach, a na pewno o # dowodzie osobistym. Pamiętajcie: idąc na pocztę po odbiór paczek z prezentami wystarczy telefon z aplikacją mObywatel.

(czytaj więcej)
0

Niedziele handlowe w grudniu i 2020 roku. Kiedy sklepy będą otwarte?

Dobra wiadomość dla tych, którzy nie są gotowi jeszcze na święta. Grudzień to wyjątkowy #miesiąc ze względu na to, że sklepy otwarte będą w trzy niedziele!

(czytaj więcej)
0

Świąteczny szał zakupów. Przez internet czy tradycyjnie? (sonda)

Świąteczny szał zakupowy trwa. W grudniu w sklepach panuje oblężenie, dlatego wiele #osób woli kupić np. prezenty bez wychodzenia z domu, czyli za pomocą internetu. Obie te formy mają swoje plusy i minusy. Jakie zakupy wybieracie?

(czytaj więcej)
0

Święta z kredytem lub pożyczką? Na co warto zwrócić uwagę

Okres świąteczno-noworoczny oznacza dla wielu osób spotkania z # rodziną, przyjaciółmi i znajomymi.

(czytaj więcej)