Dziś mamy 22 marca 2019, piątek, imieniny obchodzą:

12 czerwca 2018

Mieszkańcy w końcu doczekali się świetlicy. Nowy budynek robi wrażenie

fot. Krzysztof Wiese

fot. Krzysztof Wiese

W dniu 25.05.2018r. w Ostrowie miał miejsce odbiór końcowy zadania, którego wartość z uwzględnieniem # kosztów pełnienia nadzoru inwestorskiego wyniosła 849 559,19 zł.

Inwestycja rozpoczęła się przekazaniem placu budowy w dniu 11.09.2017r., natomiast zakończenie prac budowlanych nastąpiło w dniu 15.05.2018r. W chwili obecnej trwa procedura uzyskania pozwolenia na użytkowanie obiektu. Po uzyskaniu decyzji nastąpi uroczyste przekazanie infrastruktury społeczności lokalnej zamieszkującej sołectwo, które do tego momentu było jedynym sołectwem nieposiadającym obiektu świetlicy wiejskiej.

W wyniku realizacji zadania powstał budynek parterowy o powierzchni użytkowej wynoszącej 137,24 m2. W nowej świetlicy znajduje się sala o powierzchni blisko 84 m2, kuchnia, pomieszczenia gospodarcze, szatnia oraz kotłownia olejowa wraz z magazynem paliw. W obiekcie świetlicy zastosowano nowoczesne urządzenia służące ochronie środowiska. Dla pomieszczeń świetlicy jako uzupełniające źródło ciepła zaprojektowano instalację fotowoltaiczną zasilaną poprzez instalację solarną – 12 paneli mocowanych na dachu budynku oraz poprzez turbinę wiatrową na słupie systemowym. Ponadto poza standardowym wyposażeniem obiekt świetlicy będzie posiadał centralę wentylacyjną nawiewno-wywiewną z odzyskiem ciepła.

Przy świetlicy powstało 11 utwardzonych miejsc postojowych dla samochodów osobowych, w tym miejsce postojowe dla osób niepełnosprawnych. Teren świetlicy został ogrodzony, powstały utwardzone dojścia i dojazdy, wiata wraz z grillem oraz ławki. W pobliżu świetlicy zlokalizowano boisko do siatkówki oraz plac zabaw.

Zadanie jest dofinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w kwocie 508 931,00 zł.

Wniosek o dofinansowanie dla zadania w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” został złożony za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania – Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk”.

materiał: Paulina Kajzer

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 10 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)