Dziś mamy 17 lutego 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

06 września 2019

Mieszkańcy podzielili fundusz. Nie zabrakło podziękowań dla druhów

fot. MM

fot. MM

5 września mieszkańcy Drzewianowa spotkali się w świetlicy wiejskiej, by podzielić #fundusz sołecki na 2020 rok.

Zanim jednak przystąpili do podziału, dokonano jednej zmiany w wydatkach sołectwa w roku obecnym. Przypominamy, że wówczas przeznaczono 4 tys. 500 zł na wykonanie oświetlenia wokół świetlicy wiejskiej. Po upływie roku mieszkańcy zdecydowali jednak o zmianie przeznaczenia tych pieniędzy i cała kwota została dodana do inwestycji polegającej na przebudowie drogi gminnej 090112C z przeznaczeniem na zakup materiałów i wyposażenia. Tym samym na ten cel, po uwzględnieniu przesunięcia pieniędzy, mieszkańcy przeznaczyli łącznie aż 9 tys. 500 zł.

Kolejnym, lecz nieoficjalnym punktem zebrania było podziękowanie druhom z miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej, która w dniach od 29.08 do 01.09 reprezentowała gminę Mrocza, powiat nakielski oraz województwo kujawsko-pomorskie w Krajowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych w Polanicy Zdroju. Druhowie zajęli wysokie 5 miejsce, co zostało docenione zarówno przez mieszkańców, jak i zaproszonych gości.

W końcu przyszedł czas na główną część zebrania. Na rok 2020 sołectwo Drzewianowo ma do rozdysponowania aż 25 tys. 096 zł. Mieszkańcy zdecydowali się przeznaczyć pieniądze na następujące cele: utrzymanie dróg gruntowych na terenie sołectwa – 5 tys. zł; doposażenie OSP Drzewianowo – 3 tys. zł; Wybudowanie wiaty na drewno do ogrzewania świetlicy – 10 tys. zł; dofinansowanie Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi Drzewianowo – 700 zł; doposażenie świetlicy wiejskiej – 1 tys. 396 zł; organizacja imprez integracyjnych w sołectwie – 5 tys. zł.

Oceń artykuł: 2 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Pokój dzienny/ jadalnia
Fotokubek klasyczny
19,90PLN
Kanapa
Fotokubek z łyżeczką i kolorowym wnętrzem
34,90PLN
Makijaż na każdą okazję
Sprawdzanie świateł
GratisPLN
Pokój dzienny / jadalnia/ pokój młodzieżowy
Wulkanizacja
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Masz sprawdzony przepis na pyszną pizzę? Podziel się nim z nami!

W ciągu całego roku pojawia się wiele świąt i okazji, podczas których na stołach lądują #różnorodne przysmaki. Każde przyjęcie, mniejsze i większe, wymaga odpowiedniej oprawy kulinarnej. 9 lutego to jednak data szczególna, zwłaszcza dla wszystkich pasjonatów włoskich kulinariów - Międzynarodowy Dzień Pizzy.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)