Dziś mamy 21 września 2019, sobota, imieniny obchodzą:

06 września 2019

Mieszkańcy podzielili fundusz. Nie zabrakło podziękowań dla druhów

fot. MM

fot. MM

5 września mieszkańcy Drzewianowa spotkali się w świetlicy wiejskiej, by podzielić #fundusz sołecki na 2020 rok.

Zanim jednak przystąpili do podziału, dokonano jednej zmiany w wydatkach sołectwa w roku obecnym. Przypominamy, że wówczas przeznaczono 4 tys. 500 zł na wykonanie oświetlenia wokół świetlicy wiejskiej. Po upływie roku mieszkańcy zdecydowali jednak o zmianie przeznaczenia tych pieniędzy i cała kwota została dodana do inwestycji polegającej na przebudowie drogi gminnej 090112C z przeznaczeniem na zakup materiałów i wyposażenia. Tym samym na ten cel, po uwzględnieniu przesunięcia pieniędzy, mieszkańcy przeznaczyli łącznie aż 9 tys. 500 zł.

Kolejnym, lecz nieoficjalnym punktem zebrania było podziękowanie druhom z miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej, która w dniach od 29.08 do 01.09 reprezentowała gminę Mrocza, powiat nakielski oraz województwo kujawsko-pomorskie w Krajowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych w Polanicy Zdroju. Druhowie zajęli wysokie 5 miejsce, co zostało docenione zarówno przez mieszkańców, jak i zaproszonych gości.

W końcu przyszedł czas na główną część zebrania. Na rok 2020 sołectwo Drzewianowo ma do rozdysponowania aż 25 tys. 096 zł. Mieszkańcy zdecydowali się przeznaczyć pieniądze na następujące cele: utrzymanie dróg gruntowych na terenie sołectwa – 5 tys. zł; doposażenie OSP Drzewianowo – 3 tys. zł; Wybudowanie wiaty na drewno do ogrzewania świetlicy – 10 tys. zł; dofinansowanie Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi Drzewianowo – 700 zł; doposażenie świetlicy wiejskiej – 1 tys. 396 zł; organizacja imprez integracyjnych w sołectwie – 5 tys. zł.

Oceń artykuł: 2 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Przypinka z agrafką o śr. 56mm
3,55PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Fotopoduszka w kształcie serca
30,00PLN
Sprawdzanie świateł
GratisPLN
Narożnik z funkcją spania, możliwość wyboru tkanin
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Torba na akcesoria fryzjerskie
82PLN
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Kocioł gazowy alternatywą dla „kopciucha”. Dlaczego warto zdecydować się na wymianę źródła ciepła?

Jesień coraz bliżej i już niebawem będziemy uruchamiać ogrzewanie w naszych domach.# To ostatni dzwonek, by wymienić zasilane węglem, przestarzałe i nieefektywne „kopciuchy” na kotły gazowe, które umożliwią zaoszczędzenie energii oraz oddychanie czystszym powietrzem.

(czytaj więcej)
0

E-rewolucja. Cyfryzacja w służbie zdrowia

E-recepty w aplikacji mObywatel, profil zaufany potwierdzany w przychodni – to tylko kilka najnowszych ułatwień dla pacjentów#, które przygotowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Zdrowia. W poniedziałek na briefingu w Siedlcach mówił o nich minister cyfryzacji Marek Zagórski.

(czytaj więcej)
0

Cukrzyca ciążowa. Jak sobie z nią radzić ?

Cukrzyca ciążowa to choroba dotycząca około 4-7% kobiet w ciąży.# Jest to jednostka chorobowa, na którą najczęściej zapadają przyszłe mamy. Ze względu na szerszy dostęp do diagnostyki, rozpoznawana jest ona u kobiet znacznie częściej niż kiedyś. Nieleczona cukrzyca ciążowa może stwarzać zagrożenie zarówno dla mamy jak i dla rozwijającego się płodu. Jak rozpoznać cukrzycę ciążową, jak ją leczyć, opisuje położna Alina Jedlińska – ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)