Dziś mamy 8 grudnia 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

19 listopada 2019

Mężczyzna przysypany ziemią. Zdarzenie na placu budowy w Solcu Kujawskim

fot. OSP Solec Kujawski

fot. OSP Solec Kujawski

W poniedziałek, 19 listopada, około godziny 12:30 strażacy zostali # zadysponowani do bardzo groźnego zdarzenia na placu budowy przy ulicy Kujawskiej w Solcu Kujawskim.

Podczas prac na budowie doszło do zasypania pracownika. Mężczyzna został przysypany w sześciometrowym wykopie, jednak jego głowa znajdowała się na powierzchni, co pozwoliło na dopływ świeżego powietrza.

W początkowej fazie działań, ze względu na możliwość dalszego osuwania się ziemi, mężczyźnie został założony aparat ochrony układu oddechowego.

W następnej kolejności strażacy przystąpili do zabezpieczenia wykopu oraz koparki, która znajdowała się bezpośrednio nad osobą poszkodowaną.

Po upewnieniu się, że zagrożenie zostało zminimalizowane, przystąpiono do wydobywania mężczyzny.

Niezbędne okazało się wycięcie części rury kanalizacyjnej, do której przyciśnięty był poszkodowany. Ratownicy przez cały czas dbali o komfort psychiczny mężczyzny.

Po około 1,5 h akcja zakończyła się sukcesem. Mężczyzna został wydobyty na powierzchnie na desce ortopedycznej. Trafił on do szpitala z objawami hipotermii, jego życiu na szczęście nic nie zagraża.

Do akcji zadysponowano: OSP Solec Kujawski, JRG SP PSP Bydgoszcz, JRG SP PSP Bydgoszcz, Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy oraz Policję.  

materiał: OSP Solec Kujawski/red.

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (0)

  E., w dniu 19-11-2019 10:20:26 napisał:

  w poniedziałek był 18 listopada, chyba wkradła się jakaś pomyłka

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (3)

  Solec - bolec, w dniu 19-11-2019 18:33:23 napisał:

  Solec? To nie powinno znalezc sie na stronie solec24? Co to ma wspólnego z Nakłem?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Meble systemowe w wybarwieniu Dąb Naturalny
Lakiernictwo
Koloryzacja - nowoczesne techniki
Meble w kolorze Dąb Szary Sonoma / Brązowy Połysk
Blacharstwo
0

Mikołaj na zakupach. Co też sprezentować dzieciom?

To pytanie zadaje sobie co roku niejeden Mikołaj. Co też sprezentować dzieciom?# Gra komputerowa lub na konsolę, a może nowoczesna zabawka – to bardzo popularne upominki. Jak je wybrać, by nie tylko się spodobały, ale i nie zaszkodziły?

(czytaj więcej)
0

Sezon grzewczy trwa. Jak ograniczyć wpływ smogu na zdrowie?

Jesienno-zimowe chłody oznaczają rozpoczęcie sezonu grzewczego. Choć liczba # nieekologicznych „kopciuchów” z roku na rok maleje, nadal w wielu częściach kraju powietrze staje się trujące. Mimo podejmowanych na poziomie rządowym i samorządowym działań antysmogowych, warto samemu zatroszczyć się o jakość tego, czym oddychamy każdego dnia.

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)
0

Imieninowy maraton w toku. Ciekawostki o Barbarach i Mikołajach

Byli Andrzeje. Trudno więc nie napisać o Barbarach i Mikołajach, czyli tegotygodniowych solenizantach. Jesteście ciekawi, co też na ich temat znaleźliśmy w naszych źródłach?

(czytaj więcej)