Dziś mamy 25 marca 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

03 stycznia 2019

Masz pytania o Mały ZUS? Zapytaj eksperta

fot.arch

fot.arch

Prowadzisz działalność gospodarczą na mniejszą skalę?# Chcesz skorzystać z „małego ZUS” i zapłacić niższe składki na ubezpieczenia społeczne? Zadzwoń i dowiedz się więcej.

Już w najbliższy wtorek, 8 stycznia w godz. 09:00-12:00, pod nr tel. 52 3418124 naszych ekspertów będzie można spytać o:
-warunki skorzystania w danym roku z nowych zasad ustalania najniższej podstawy wymiaru składek,
-okoliczności wyłączające możliwość skorzystania w danym roku z nowych zasad ustalania najniższej podstawy wymiaru składek,
-zasady ustalania najniższej podstawy wymiaru składek dla osób prowadzących działalność gospodarczą, spełniających warunki ustawowe,
-rezygnację z ustalania podstawy wymiaru składek na podstawie nowych zasad,
-zasady składania dokumentów zgłoszeniowych i rozliczeniowych.

Ważne: Przedsiębiorcy, którzy mają prawo do „małego ZUS-u” i chcą opłacać niższe składki od 2019 r., mają czas do 8 stycznia, na zawiadomienie ZUS-u o zmianie tytułu ubezpieczenia. Zrobią to, składając formularz ZUS ZUA lub ZUS ZZA z odpowiednim kodem ubezpieczenia (0590 lub 0592).

materiał: Krystyna Michałek

Oceń artykuł: 0 10

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

MEBLE PIOTR PASIEKA
Siłownia
Kasy fiskalne Datecs mobilne z kopią elektroniczną
1350PLN PROMOCJAPLN
Fotokoszulka z nadrukiem
35,00PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Deska elewacyjna
Budowa domu pod klucz
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)