Dziś mamy 28 listopada 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

26 września 2023

Manewry pod kryptonimem "Knieja 2023". Wspólne ćwiczenia strażaków

fot. KP PSP Nakło

fot. KP PSP Nakło

22 września 2023 roku na terenie Leśnictwa #Dąbrowice odbyły się ćwiczenia w zakresie zwalczania pożarów na obszarach leśnych. Na terenie Nadleśnictwa Runowo założenia realizowało ponad 20 zastępów straży pożarnej z terenu powiatu sępoleńskiego i nakielskiego.

Manewry pod kryptonimem „Knieja 2023” rozpoczęły się od godzin porannych aby o godzinie 10.00 rozpocząć dysponowanie z Punktu Przyjęcia Sił i Środków w miejscowości Sitno do poszczególnych odcinków bojowych.

Głównym celem było sprawdzenie dostępności punktów czerpania wody oraz organizowanie zaopatrzenia wodnego na duże odległości podczas mogącego wystąpić pożaru lasu. W trakcie ćwiczeń ocenie poddano również prowadzenie łączności miedzy zastępami straży pożarnej oraz współpracę pomiędzy będącymi na miejscu pracownikami Lasów Państwowych, Zespołu Zarządzania Kryzysowego oraz funkcjonariuszami  Policji.

W trakcie podsumowania zostały wręczone czeki od Lasów Państwowych dla Komendy Powiatowej PSP w Nakle nad Notecią oraz Sępólnie Krajeńskim. Na zakończenie ćwiczeń odbył się pokaz gaszenia pożaru z wykorzystaniem samolotów gaśniczych typu Dromader oraz śmigłowca.

Opracowanie: st.kpt. Bartosz Walkowiak

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 17 16

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Karma dla zwierząt pod lupą kontrolerów. Nałożono 18 kar pieniężnych

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych# (IJHARS) przedstawia wyniki planowej kontroli w zakresie jakości handlowej karmy dla zwierząt domowych, która została przeprowadzona w II kwartale 2023 r.

(czytaj więcej)
0

Jesienne wyprawy kajakowe. "Przyroda jakby zaczarowana"

Złota jesień zagościła w pełni w naszym krajobrazie. Przyroda stała się jakby #zaczarowana. W świecie okrytym jesienną ciszą, nie słychać było zgiełku aktualnych ludzkich problemów pełnych tragedii i sensacji. Można było w pełni wypocząć i zrelaksować się płynąc kajakami po skąpanych złotem opadających liści rzekach i jeziorach.

(czytaj więcej)
0

Nasza psychika jest fundamentem naszego dobrostanu. Zadbaj o zdrowie

Dzisiaj chcemy poruszyć temat, który jest ważny# a równocześnie często zaniedbywany - zdrowie psychiczne. W dzisiejszym zabieganym i stresującym świecie, zapominamy o tym, że to nasza psychika jest fundamentem naszego dobrostanu. Możemy inwestować w karierę, osiągać sukcesy zawodowe i gromadzić bogactwo materialne, ale jeśli zaniedbamy zdrowie psychiczne, to wszystko traci na wartości.

(czytaj więcej)
0

Apel o rozwagę. Policjanci rozdawali kamizelki i elementy odblaskowe

Wczoraj nakielscy policjanci przyłączyli się do obchodów# Światowego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Mundurowi podczas prowadzonych kontroli apelowali do uczestników ruchu o rozsądek i rozwagę.

(czytaj więcej)