Dziś mamy 16 lipca 2018, poniedziałek, imieniny obchodzą:
27 marca 2018

Lekcje w kinie rozpoczęte. Film wywołał niemałe wzruszenie wśród widowni

fot. Beata Mazur – Spychalska

fot. Beata Mazur – Spychalska

Dnia 7 marca uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy #rozpoczęli kolejną serię Lekcji w kinie. Tym razem młodzież miała okazję spotkać się z pracownikami Stowarzyszenia „Visus Supremus” (łac. widzieć najlepiej) z Bydgoszczy oraz z jego podopiecznymi.

Stowarzyszenie niesie pomoc dzieciom z dysfunkcją wzroku oraz innymi niepełnosprawnościami. Pomaga postrzegać pełnię i bogactwo świata pomimo ograniczeń, postrzegać zmysłami, intelektem i sercem, widzieć potrzeby niepełnosprawnego dziecka i jego rodziny oraz podejmować kompleksowe i systematyczne działania zmierzające do zapewnienia wszechstronnego i optymalnego rozwoju podnoszącego komfort funkcjonowania we współczesnym świecie i jakość życia.

Po lekcji uczniowie obejrzeli film pt. „Cudowny chłopak”. Głównym bohaterem filmu jest Auggie, wspaniały chłopak, który różni się wyglądem od swoich rówieśników. To właśnie dlatego zwykły dzień w szkole jest dla niego sporym wyzwaniem.

Film wywołał niemałe wzruszenie wśród widowni. Pozostaje mieć nadzieję, że zachęcił do przejrzenia się w lustrze filmowej fabuły i zastanowienia nad własną postawą wobec drugiego człowieka? Czy potrafimy jeszcze wsłuchać się w głos innych?

Na kolejną lekcję zapraszam już 10 kwietnia.

Materiał: Beata Mazur – Spychalska

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)