Dziś mamy 5 czerwca 2020, piątek, imieniny obchodzą:

27 września 2019

Lekcja przepisów. Dzieci sprawdziły swoje umiejętności

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Policjanci z komisariatu w Mroczy zorganizowali zajęcia przygotowujące uczniów klas IV i V do egzaminu# na kartę rowerową. Dzięki inicjatywie mundurowych młodzież nabyła niezbędną wiedzę i umiejętności, które pozwolą im bezpiecznie i zgodnie z przepisami poruszać się po drogach.

Mundurowi z Komisariatu Policji w Mroczy zorganizowali teoretyczno-praktyczną lekcję przepisów drogowych dla uczniów klas IV i V Szkoły Podstawowej w Samsiecznie. Głównym celem zajęć było propagowanie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, nauka przepisów drogowych oraz prawidłowych zachowań na drodze, a także doskonalenie umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia odbyły się w Centrum Turystyki Rowerowej w Krukówku w gminie Mrocza.

Na początek podkom. Jan Poźniak, Komendant mroteckiego komisariatu, uczył dzieci przepisów prawa o ruchu drogowym, następnie „pod okiem” dzielnicowych asp. szt. Piotra Majewskiego i asp. Szymona Kujawy uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności jazdy na rowerze i poćwiczyć praktyczną znajomość przepisów drogowych na tzw. miasteczku ruchu drogowego.
Uczniowie mieli też okazję zapoznać się z wytycznymi dotyczącymi udzielania pierwszej pomocy. I co najważniejsze, zdobytą wiedzę mogli przećwiczyć. Podczas zajęć praktycznych sierż. szt. Adam Wrzeszcz uczył jak prawidłowo sprawdzać funkcje życiowe osoby poszkodowanej, jak je w razie nagłej potrzeby przywrócić, jak opatrywać rany oraz jak prawidłowo wzywać specjalistyczną pomoc medyczną.

Przeprowadzone zajęcia będą z całą pewnością przydatne uczniom podczas egzaminu na kartę rowerową, do którego przystąpią w najbliższych miesiącach, ale też w codziennym korzystaniu z dróg.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska / Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Środowiska. Ochrona zasobów wodnych to konieczność

Kwestia dostępności wody jest obecnie jednym z największych wyzwań #dotyczących zrównoważonego rozwoju. Nie tylko w odległych zakątkach świata, ale także w Polsce. Obchodzony 5 czerwca z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych Światowy Dzień Środowiska to dobry moment, by zastanowić się, co każdy z nas może zrobić w kontekście ochrony tego życiodajnego zasobu.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)