Dziś mamy 19 października 2019, sobota, imieniny obchodzą:

27 września 2019

Lekcja przepisów. Dzieci sprawdziły swoje umiejętności

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Policjanci z komisariatu w Mroczy zorganizowali zajęcia przygotowujące uczniów klas IV i V do egzaminu# na kartę rowerową. Dzięki inicjatywie mundurowych młodzież nabyła niezbędną wiedzę i umiejętności, które pozwolą im bezpiecznie i zgodnie z przepisami poruszać się po drogach.

Mundurowi z Komisariatu Policji w Mroczy zorganizowali teoretyczno-praktyczną lekcję przepisów drogowych dla uczniów klas IV i V Szkoły Podstawowej w Samsiecznie. Głównym celem zajęć było propagowanie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, nauka przepisów drogowych oraz prawidłowych zachowań na drodze, a także doskonalenie umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia odbyły się w Centrum Turystyki Rowerowej w Krukówku w gminie Mrocza.

Na początek podkom. Jan Poźniak, Komendant mroteckiego komisariatu, uczył dzieci przepisów prawa o ruchu drogowym, następnie „pod okiem” dzielnicowych asp. szt. Piotra Majewskiego i asp. Szymona Kujawy uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności jazdy na rowerze i poćwiczyć praktyczną znajomość przepisów drogowych na tzw. miasteczku ruchu drogowego.
Uczniowie mieli też okazję zapoznać się z wytycznymi dotyczącymi udzielania pierwszej pomocy. I co najważniejsze, zdobytą wiedzę mogli przećwiczyć. Podczas zajęć praktycznych sierż. szt. Adam Wrzeszcz uczył jak prawidłowo sprawdzać funkcje życiowe osoby poszkodowanej, jak je w razie nagłej potrzeby przywrócić, jak opatrywać rany oraz jak prawidłowo wzywać specjalistyczną pomoc medyczną.

Przeprowadzone zajęcia będą z całą pewnością przydatne uczniom podczas egzaminu na kartę rowerową, do którego przystąpią w najbliższych miesiącach, ale też w codziennym korzystaniu z dróg.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska / Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bezpieczna droga do celu. Wybieramy materiał na modne i funkcjonalne schody

Zarówno w przestrzeniach publicznych, jak i tych przydomowych schody to codzienny widok.# Ich obecność zawdzięczamy zwykle ukształtowaniu terenu, które sprawia, że zastosowanie płaskiej nawierzchni nie jest możliwe. Aby spełniały swoją funkcję, były bezpieczne, a do tego niezwykle atrakcyjne wizualnie powinny zostać wykonane z przeznaczonych do tego okładzin. Jaki materiał spisze się w tym przypadku najlepiej?

(czytaj więcej)
0

Urząd dzwoni do obywatela. Sejm przyjął zmiany

Przyspieszenie załatwiania spraw urzędowych – to nasz cel. Dzięki przyjętym wczoraj przez Sejm zmianom, które zaproponowaliśmy w ustawie o informatyzacji, będzie szybciej i skuteczniej.

(czytaj więcej)
0

Problemy emocjonalne kobiet w ciąży. Co warto wiedzieć?

Ciąża i oczekiwanie na dziecko to jeden z najważniejszych etapów w # życiu kobiety.

(czytaj więcej)