Dziś mamy 6 czerwca 2020, sobota, imieniny obchodzą:

18 kwietnia 2020

Kujawsko-Pomorska e-Szkoła. W poniedziałek rusza nowy tydzień nauki

fot. Szymon Zdziebło

fot. Szymon Zdziebło

Matematyka dla ósmoklasistów i język angielski dla pierwszych klas szkoły średniej - t#ak w poniedziałek (20 kwietnia) rozpocznie się nowy, szósty tydzień lekcji w ramach Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Internetowej. Tego dnia odbędą się też zajęcia z psychologiem Aleksandrą Gawinecką, która wesprze w tym trudnym czasie i odpowie na nurtujące uczniów pytania. Dzieci i młodzież zachęcamy do uczestnictwa w zajęciach i powtórki materiału z lekcji zarchiwizowanych.

Kujawsko-Pomorska Szkoła Internetowa ma już ponad milion wyświetleń. Ten rekordowy wynik utwierdza nas, że e-Szkoła jest właściwą odpowiedzią na potrzeby uczniów, którzy ze względu na epidemię pozostają w domach. Oferujemy ciekawe zajęcia prowadzone przez nauczycieli specjalistów, osoby pełne pasji i zapału do pracy. Od poniedziałku rozpoczynamy kolejny tydzień nauki. Serdecznie zapraszam wszystkich uczniów do udziału w lekcjach - mówi marszałek Piotr Całbecki

Kujawsko-Pomorska Szkoła Internetowa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego jest odpowiedzią marszałka Piotra Całbeckiego na niezbędne ze względów epidemicznych zamknięcie placówek oświatowych.

Lekcje rejestrujemy i nadajemy na żywo na www.kujawsko-pomorskie.pl; edupolis.pl; YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła, Facebook: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła. 

Nadajemy do 20 półgodzinnych interaktywnych lekcji online – wykładów, pokazów, warsztatów – z piętnastominutowymi przerwami na pytania i dyskusję. Program przygotowali wspólnie metodycy pracujący w kujawsko-pomorskich centrach edukacji nauczycieli w Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku, zajęcia prowadzą najwyższej klasy nauczyciele specjaliści.

Plan zajęć na nadchodzący tydzień (od 20 do 24 kwietnia) dla:

Kujawsko-Pomorska Szkoła Internetowa ma już 1,2 miliona wejść. W ciągu ostatnich dwóch dni nasze zajęcia wyświetlono blisko 37 tysięcy razy. Zajęcia, które w ostatnim tygodniu cieszyły się największą popularnością to m.in. lekcja biologii dla klasy V szkoły podstawowej poprowadzona przez Julię Idziak. Tematem były budowa łodygi i jej funkcje. Lekcję wyświetlono 6,7 tysiąca razy. Dużą oglądalność (ponad 4 tysiące wyświetleń) zyskała lekcja matematyki poprowadzona przez Annę Beren, przygotowującą uczniów do egzaminu ósmoklasisty. Wielu uczniów wzięło też udział w lekcji wychowania fizycznego "W zdrowym ciele - zdrowy duch" z Mariuszem Krzemińskim. Zajęcia wyświetlono 3,5 tysiąca razy.

E-lekcje oglądają uczniowie nie tylko z naszego województwa, ale i z całego kraju. Odnotowaliśmy także setki wejścia z zagranicy. Ogląda nas młodzież m.in. z Wielkiej Brytanii,  Ukrainy, Niemiec, Rosji, Holandii, Irlandii, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Włoch, a nawet Australii.

Materiał: Beata Krzemińska rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Oceń artykuł: 0 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (9) Zgłoś naruszenie zasad

  • 3 (5)

  waw, w dniu 18-04-2020 15:27:51 napisał:

  Może warto by na terenie Nakła zainwestować w darmowe WiFi, wszyscy by skorzystali a miasto przeszły by do historii jako pierwsze w kraju udostępniające Internet za darmo.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -9 (11)

  Teddy, w dniu 19-04-2020 10:37:36 napisał:

  W kwestii nauczycieli, to nie mają mojego szacunku. Mają kolejne płatne wakacje a ich praca zdalna ogranicza się do wysłania jednego emaila z zadaniami. Zero zainteresowania czy uczeń zrobił lekcje. Rodzic wraca z pracy i musi się szarpać z lekcjami często do późnych godzin wieczornych kiedy to znajduje czas na sprawdzenie lekcji. A nauczyciel do tej poznej godziny nawet się nie zainteresuje czemu uczeń nie przesłał jeszcze zadań. Czyli reasumując nauczyciel w tym roku ma co najmniej 6 miesięcy wolnego. Żyć nie umierać

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 10 (10)

  dd, w dniu 19-04-2020 11:01:44 napisał:

  Teddy Ty chyba skończyłeś 8 letnią zawodówke. Skoro jest tak pięknie to dlaczego nie jesteś nauczycielem i nie liżesz tego miodu?

  odpowiedz

  • -7 (7)

  b. uczeń, w dniu 19-04-2020 12:20:48 napisał:

  Do dd. Są w gminie wspaniali nauczyciele w liczbie kilku, reszta to nieroby. Szkołę olewałem i skończyłem na podstawówce. Miałem dosyć tych złośliwych i pretensjonalnych nauczycielek.

  odpowiedz

  • -4 (4)

  Były uczeń, w dniu 19-04-2020 17:59:52 napisał:

  No te stare nauczycielki to nie wiedzą co to komputer, te młode bardziej interesują paznokcie

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Pokój dzienny/ jadalnia
Fotopoduszka Jasiek
30,00PLN
Sprawdzanie geometrii kół
Drukarka fiskalna Epson
2499PLN PROMOCJA PLN
Drobne naprawy
Fotokoszulka z nadrukiem
35,00PLN
Kasa fiskalna Novitus NANO E
1290 nettoPLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Środowiska. Ochrona zasobów wodnych to konieczność

Kwestia dostępności wody jest obecnie jednym z największych wyzwań #dotyczących zrównoważonego rozwoju. Nie tylko w odległych zakątkach świata, ale także w Polsce. Obchodzony 5 czerwca z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych Światowy Dzień Środowiska to dobry moment, by zastanowić się, co każdy z nas może zrobić w kontekście ochrony tego życiodajnego zasobu.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)