Dziś mamy 19 października 2019, sobota, imieniny obchodzą:

03 października 2019

Kosowo w zgodzie z naturą! Uczniowie ruszyli sprzątać sołectwo

fot. Mateusz Rymaszewski

fot. Mateusz Rymaszewski

W miniony piątek (27.09.) odbyła się w Sołectwie akcja "Sprzątanie Świata".

Z inicjatywą wyszli nauczyciele i uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Kosowie. Starsze dzieci pod opieką nauczycieli ubrane w kamizelki odblaskowe z workami na śmieci ruszyły sprzątać Sołectwo. Przedszkolaki ze swoją Panią zajęły się boiskiem. Najpierw pozbierały odpady a następnie kasztany, które wrzucały do przygotowanego pojemnika.

Starsze dzieci wróciły do szkoły z workami wypełnionymi odpadami. Uczniowie byli zmęczeni lecz szczęśliwi. W ramach podziękowania za trud włożony w pracę na rzecz Sołectwa Prezes Stowarzyszenia Mateusz Tomaszewski wraz z Paniami z KGW i Sołtysem zorganizowali dla wszystkich uczestników grilla. Wszystkie dzieci z entuzjazmem uczestniczyły w tej edukacyjnej akcji, która miała na celu z jednej strony posprzątanie naszej miejscowości, a z drugiej pokazanie jak ważna jest ekologia. Zaczynając od najmłodszych pokoleń chcemy dać przykład prawidłowej postawy młodego człowieka dbającego o czystość na Ziemi. Wszystkim bardzo dziękujemy za pomoc.

Materiał: Mateusz Rymaszewski

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Krzesło młodzieżowe
Sypialnia Dąb Sonoma i wstawki w połyskującej bieli
Meble łazienkowe
Stoły i krzesła - różne wzory i kolory
Meble młodzieżowe systemowe
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Elewacje
Meble systemowe w kolorze Biały Wysoki Połysk
0

Bezpieczna droga do celu. Wybieramy materiał na modne i funkcjonalne schody

Zarówno w przestrzeniach publicznych, jak i tych przydomowych schody to codzienny widok.# Ich obecność zawdzięczamy zwykle ukształtowaniu terenu, które sprawia, że zastosowanie płaskiej nawierzchni nie jest możliwe. Aby spełniały swoją funkcję, były bezpieczne, a do tego niezwykle atrakcyjne wizualnie powinny zostać wykonane z przeznaczonych do tego okładzin. Jaki materiał spisze się w tym przypadku najlepiej?

(czytaj więcej)
0

Urząd dzwoni do obywatela. Sejm przyjął zmiany

Przyspieszenie załatwiania spraw urzędowych – to nasz cel. Dzięki przyjętym wczoraj przez Sejm zmianom, które zaproponowaliśmy w ustawie o informatyzacji, będzie szybciej i skuteczniej.

(czytaj więcej)
0

Problemy emocjonalne kobiet w ciąży. Co warto wiedzieć?

Ciąża i oczekiwanie na dziecko to jeden z najważniejszych etapów w # życiu kobiety.

(czytaj więcej)