Dziś mamy 10 kwietnia 2020, piątek, imieniny obchodzą:

21 lutego 2020

Kontrola miejsc, w których przebywają bezdomni. Działania policji

fot. KPP w Nakle nad Notecią

fot. KPP w Nakle nad Notecią

Dzielnicowi powiatu nakielskiego wspólnie z pracownikami socjalnymi systematycznie prowadzą kontrole miejsc przebywania# osób bezdomnych. Kontrole mają na celu niesienie pomocy potrzebującym oraz wskazywanie możliwości wyjścia z bezdomności. Ostatnio takie kontrole odbyły się w Nakle.

Dzielnicowi z nakielskiej komendy powiatowej wspólnie z pracownikami socjalnymi z Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej z Nakła prowadzili w ostatnich dniach kontrole miejsc przebywania osób bezdomnych. Tego typu kontrole prowadzone są systematycznie, szczególnie w okresie zimowym, kiedy niskie temperatury powietrza mogą stanowić niebezpieczeństwo dla osób spędzających noce w pustostanach, altankach działkowych i innych tego typu miejscach.

Wspólne działania mają na celu pomóc osobom w trudnej sytuacji życiowej. Sprawdzane są warunki, w jakich nocują bezdomni, wskazywane są placówki, które mają do zaoferowania nocleg i ciepły posiłek. Podczas tego typu kontroli służby docierają do tych wszystkich, którzy z różnych względów sami nie zwracają się o pomoc.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska- Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Oceń artykuł: 3 6

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (26) Zgłoś naruszenie zasad

  • 9 (11)

  Włościanka, w dniu 21-02-2020 16:59:24 napisał:

  Po co nieporadne pańcie z MGOPS spacerują z policją? Policjant nie obciążony opieką nad pańcią znacznie lepiej wykona zadanie. I co za krętactwa o wyjściu z bezdomności; jeżeli przyznawanie mieszkań socjalnych jest tajne/poufne! Nikt nie wie jakie są zasady; wiem bo pytałam na sesji i w odpowiedzi był jakiś bełkot. A szlag by ich wszystkich lansujących się na biedocie trafił!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (5)
  • 3 (7)

  czytelnik, w dniu 21-02-2020 20:46:04 napisał:

  W Polsce bieda i bezrobocie na własne życzenie,alkoholizm także.Ludzie świadomie wybierają takie życie,na świecie jest tak samo.Wolność i demokracja tego nie zlikwidują.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 5 (5)

  Bydgoszczanin, w dniu 22-02-2020 08:56:45 napisał:

  W godzinach pracy w tych miejscach się nie zastanie bezdomnego. To po co ten urzędniczy cyrk? Sztuka dla sztuki ?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -3 (3)

  Włościanka, w dniu 22-02-2020 16:45:44 napisał:

  Nieporadna pańciu, przejada pani pieniądze które są przeznaczone dla ubogich. Jest pani niepotrzebna do dreptania za policjantem, a nic pani poza gadaniem nie potrafi. Niech stanie pani przy maszynie, na zimnej hali, na 3 zmiany, za 1500 to się okaże; czy obrażam. Jesteście tylko głosami dla POPiSu, po to budżetówka niemal co dekadę się podwaja jak bakteria!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 2 (6)

  jo, w dniu 22-02-2020 16:54:09 napisał:

  Przy okazji chciałbym poruszyć trudy poszczególnych zawodów. Myślę, że kierowcy zawodowi, budowlańcy, rolnicy, pracownicy produkcji mają bardziej stresującą, obciążającą zdrowie i są narażeni na wypadki w tym śmiertelne niż przedstawiciele policji i opieki społecznej.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • -2 (2)

  Włościanka, w dniu 22-02-2020 17:01:40 napisał:

  Pańciu 2. Zabieracie dzieci z rodziny gdzie są muszki owocówki itp. duperele i umieszczacie u dorabiających się na cudzym nieszczęściu cwaniaków. Odmawiacie (w Szubinie) zaopiniowania podań o mieszkanie socjalne. Odmawiacie sprawdzenia kto te mieszkania dostaje i za co. Ścigacie przez pół Polski osoby wypędzone kołchozami za to, że nie mają jak same się tułając; pomóc swoim bliskim. Jesteście bandą nieudaczników krzywdzących biedotę na rozkaz władz.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -2 (2)

  Włościanka, w dniu 22-02-2020 17:11:20 napisał:

  Socjalna, po co studiowała pani taki bzdurny kierunek? Potrzeba inżynierów, pielęgniarek... A trwonić pieniądze podatnika na studia które tworzą kolejnego budżeto-pasożyta? Przecież wystarczy pensja i emerytura obywatelska. A pieniędzy dla biednych nie zabraknie. Policzcie ile kosztujecie tych biedaków. A, że ludzie honorowi nie chcą takiej pracy to nie ,,dziwota"

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 0 (0)

  Włościanka, w dniu 23-02-2020 19:17:42 napisał:

  Wigo czytaj z uwagą. 25 lat przepracowałam na produkcji i dalej bym pracowała. Niestety ,, uczeni w piśmie podobnie" jak i wy ,,dochtory" uszkodzili mnie. Zasiłku żadnego nie mam bo on tak jak mieszkania socjalne jest dla znajomych królika a zasady przyznawania też są tajne/poufne! ZUS też odmawia choć jest ubezpieczalnią. Poczekaj aż powinie się Tobie albo najbliższym noga to zobaczysz gdzie żyjesz. Zapłaczesz i będziesz kląć całą uprzywilejowaną hołotę gnębiącą biedotę.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (0)

  Włościanka, w dniu 23-02-2020 19:30:12 napisał:

  Socjalna nie strasz, nieudacznik to dla Was komplement. Wasza działalność to krzywdzenie biedoty i powinnam to nazwać dosadnie; powszechnym w Polsce słowem ale, że nie jestem dyplomatką więc sobie daruję. Zamiast sprzeczać się ze mną odpowiedz dlaczego biedoty przybywa? Przecież to nie są dobre efekty tylko złe.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Gabaryty (3,2m x 4,5m)
Pokój dzienny/ młodzieżowy lub sypialnia
Siłownia
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Budowa stanu surowego
Narożniki
Oczyszczanie twarzy
Kasa fiskalna Novitus NANO E
1290 nettoPLN
0

Pandemie na przestrzeni wieków . O chorobach, których już nie pamiętamy

W marcu Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła pandemię wirusa SARS-CoV-2. Dla #współczesnego społeczeństwa to nowa sytuacja, jednak ludzie na przestrzeni wieków znacznie częściej doświadczali plagi chorób zakaźnych. Ratunek niósł postęp medycyny - w szczególności rozwój wakcynologii. Dziś znów czekamy na szczepionkę, dzięki której uda się opanować pandemię.

(czytaj więcej)
0

Co robić z dziećmi w domu? Wspólnie pieczmy słodkości!

Co robić z dzieciakami, które więcej czasu spędzają w domu? Istnieje wiele pomysłów na to, #jak w prosty i przyjemny sposób zorganizować czas, angażując także najmłodszych. Jedną z przyjemniejszych aktywności, która pozwoli nam na działanie zespołowe, jest wspólne pieczenie słodkości – a efekty, och, będą pyszne! Oto garść inspiracji na proste w przygotowaniu i smaczne wypieki, które możemy przyrządzić wspólnie z najmłodszymi.

(czytaj więcej)
0

„Różowy Księżyc” zagościł na niebie. Największa pełnia w roku

W ciągu ostatniej nocy Księżyc wyglądał zjawiskowo. Na niebie mogliśmy #obserwować Różową Pełnią. Macie zdjęcia? Przyślijcie na kontakt@powiat24.pl

(czytaj więcej)
0

Prosty przepis na zaskakującą, słodką dekorację. Wykonasz ją razem z dziećmi

Zamieszczamy prosty przepis na zaskakującą, słodką dekorację i dodatek do #świątecznego śniadania – Wielkanocne ryżowe jajeczka. Ich wykonanie będzie z pewnością świetną zabawą dla dzieci!

(czytaj więcej)