Dziś mamy 21 maja 2018, poniedziałek, imieniny obchodzą:
27 kwietnia 2018

Konkurs profilaktyczny rozstrzygnięty. Uczniowie ZS w Rynarzewie bezkonkurencyjni

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

W ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” w nakielskiej komendzie odbyła się XIV edycja # Powiatowego Konkurs Wiedzy o Profilaktyce Uzależnień. Bezkonkurencyjne okazały się uczennice Zespołu Szkół w Rynarzewie.

Wczoraj (26.04.18) w nakielskiej komendzie odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o Profilaktyce Uzależnień. Była to już XIV edycja konkursu organizowanego dla uczniów klas gimnazjalnych z terenu powiatu nakielskiego. Przedsięwzięcie to, jest corocznie organizowane przez policję przy współpracy Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej z Nakła.
Konkurs przeprowadzono w ramach kampanii profilaktycznej realizowanej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji pn.: „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Rywalizację uroczyście otworzył Komendant Powiatowy Policji w Nakle nad Notecią, mł. insp. Krzysztof Stefaniak.

Celem konkursu było przede wszystkim promowanie zdrowego stylu życia wśród młodzieży, pogłębianie wiedzy na temat zagrożeń związanych z uzależnieniami oraz kształtowanie wśród młodzieży postaw i zachowań prozdrowotnych. Ale również, sprawdzenie wiedzy w zakresie odpowiedzialności karnej wynikającej z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Gimnazjaliści musieli wykazać się dużą wiedzą, a ich zadaniem było rozwiązanie testu składającego się z 40 pytań z zakresu profilaktyki uzależnień.

Bezkonkurencyjni okazali się uczniowie Zespołu Szkół w Rynarzewie. Pierwsze miejsce zajęła Marta Winiecka, drugie Adam Rzeszotarski, trzecie Mikołaj Czubek.

Zarówno zwycięzcy konkursu, jak i wszyscy pozostali uczestnicy zostali obdarowani nagrodami rzeczowymi. Fundatorem nagród było nakielskie Starostwo Powiatowe oraz Gminne Komisje Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Nakła, Szubina, Kcyni, Mroczy i Sadek.
Nagrody wręczali zaproszeni goście, Starosta Nakielski p. Tomasz Miłowski, Pełnomocnik Burmistrza Nakła ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom – p. Piotr Rugowski, Przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Kcyni – p. Anna Borkowska oraz przedstawicielka Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Szubina – p. Renata Michalak.

materiał: mł. asp. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Oceń artykuł: 7 6

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (1)

  Uczestnik, w dniu 28-04-2018 21:37:04 napisał:

  Został złamany regulamin konkursu i nikt nawet nie poczuwa się do wyjaśnień i przeprosin.Pozostał niesmak

  odpowiedz

  • 0 (0)

  fan, w dniu 29-04-2018 20:55:28 napisał:

  Gratulacje dla zwycięzców i opiekuna, o którym zapomniano.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  fan, w dniu 29-04-2018 20:58:10 napisał:

  Dla formalności w Rynarzewie jest Szkoła Podstawowa a nie Zespół Szkół

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Uczestnik, w dniu 30-04-2018 21:42:44 napisał:

  No właśnie trochę pomyłek było....

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Jadalnia / pokój dzienny
Różnego rodzaju ramki i antyramy
od 5,90PLN
Meble młodzieżowe systemowe
Kasy fiskalne Datecs mobilne z kopią elektroniczną
1350PLN PROMOCJAPLN
MEBLE PIOTR PASIEKA
Mysz optyczna USB MT1091
19,90PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Sypialnia Dąb Sonoma i wstawki w połyskującej bieli
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)