Dziś mamy 18 lutego 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

06 lutego 2020

Konkurs MUSEJON. Zostaną wyróżnione najlepsze projekty muzealne

fot. Mikołaj Kuras

fot. Mikołaj Kuras

Organizują wystawy i konferencje, edukują i promują dziedzictwo naszego regionu – działalność muzealników# na Kujawach i Pomorzu odgrywa ważna rolę w budowaniu tożsamości lokalnej i regionalnej. Doceniając ich codzienną pracę i zaangażowanie, Urząd Marszałkowski po raz pierwszy wyróżni najlepsze przedsięwzięcia muzealne w konkursie Musejon – Kujawsko-Pomorskie Muzealne Wydarzenie Roku. Na zgłoszenia projektów czekamy do 28 lutego.

Konkurs obejmuje trzy kategorie:
- wystawa (ekspozycje czasowe, stałe, prezentowane zarówno w obiektach muzealnych, jak i w przestrzeni publicznej);
- działalność naukowa i wydawnicza (publikacje, w tym e-booki i audiobooki, oraz konferencje i zakończone projekty badawcze);
- edukacja i regionalizm (działania o charakterze edukacyjnym oraz działania promujące i popularyzujące dziedzictwo regionu).

Projekty mogą być zgłaszane przez muzea lub inne podmioty prowadzące działalność w zakresie muzealnictwa, zlokalizowane na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

W każdej kategorii przyznane zostaną jedna nagroda oraz dwa wyróżnienia. Zwycięzcy otrzymają statuetki Musejon, zaprojektowane i wykonane przez Sebastiana Mikołajczaka – toruńskiego artystę, stypendystę marszałka województwa. Laureatów poznamy podczas majowej gali z okazji Międzynarodowego Dnia Muzeów.

Regulamin konkursu
Karta zgłoszeniowa

Dokumentację zgłoszeniową należy dostarczyć do 28 lutego 2020 roku, pocztą lub osobiście, na adres:
Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego,
plac Teatralny 2, 87-100 Toruń
z dopiskiem: Konkurs MUSEJON.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 883 353 692 lub mailowo: m.olszewska@kujawsko-pomorskie.pl.

Samorząd województwa jest organem prowadzącym dla trzech instytucji muzealnych:
• Muzeum Archeologicznego w Biskupinie, które jest jednym z największych rezerwatów archeologicznych w Europie;
• Muzeum Etnograficznego im. prof. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu, prezentującego obiekty architektury wiejskiej, które w ubiegłym roku obchodziło jubileusz 60-lecia istnienia;
• Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku, które od 110 lat prezentuje historię miasta oraz Kujaw i ziemi dobrzyńskiej.

Urząd Marszałkowski co roku wyróżnia zasłużonych pracowników placówek kultury podczas spotkań z okazji Dnia Bibliotek, Dnia Teatru, Dnia Muzyki , Dnia Muzeów, a także wręczając nagrody zarządu województwa za szczególne osiągniecia w dziedzinie tworzenia i upowszechniania kultury.

Materiał: Beata Krzemińska - rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Budowa stanu surowego
Rolki termiczne
0,69PLN 0,49PLN
Narożnik z funkcją spania, 6 kolorów do wyboru
Sprawdzanie świateł
MEBLE PIOTR PASIEKA
MEBLE PIOTR PASIEKA
Meble kuchenne
Krzesło młodzieżowe
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Masz sprawdzony przepis na pyszną pizzę? Podziel się nim z nami!

W ciągu całego roku pojawia się wiele świąt i okazji, podczas których na stołach lądują #różnorodne przysmaki. Każde przyjęcie, mniejsze i większe, wymaga odpowiedniej oprawy kulinarnej. 9 lutego to jednak data szczególna, zwłaszcza dla wszystkich pasjonatów włoskich kulinariów - Międzynarodowy Dzień Pizzy.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)