Dziś mamy 30 marca 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

06 lutego 2020

Konkurs MUSEJON. Zostaną wyróżnione najlepsze projekty muzealne

fot. Mikołaj Kuras

fot. Mikołaj Kuras

Organizują wystawy i konferencje, edukują i promują dziedzictwo naszego regionu – działalność muzealników# na Kujawach i Pomorzu odgrywa ważna rolę w budowaniu tożsamości lokalnej i regionalnej. Doceniając ich codzienną pracę i zaangażowanie, Urząd Marszałkowski po raz pierwszy wyróżni najlepsze przedsięwzięcia muzealne w konkursie Musejon – Kujawsko-Pomorskie Muzealne Wydarzenie Roku. Na zgłoszenia projektów czekamy do 28 lutego.

Konkurs obejmuje trzy kategorie:
- wystawa (ekspozycje czasowe, stałe, prezentowane zarówno w obiektach muzealnych, jak i w przestrzeni publicznej);
- działalność naukowa i wydawnicza (publikacje, w tym e-booki i audiobooki, oraz konferencje i zakończone projekty badawcze);
- edukacja i regionalizm (działania o charakterze edukacyjnym oraz działania promujące i popularyzujące dziedzictwo regionu).

Projekty mogą być zgłaszane przez muzea lub inne podmioty prowadzące działalność w zakresie muzealnictwa, zlokalizowane na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

W każdej kategorii przyznane zostaną jedna nagroda oraz dwa wyróżnienia. Zwycięzcy otrzymają statuetki Musejon, zaprojektowane i wykonane przez Sebastiana Mikołajczaka – toruńskiego artystę, stypendystę marszałka województwa. Laureatów poznamy podczas majowej gali z okazji Międzynarodowego Dnia Muzeów.

Regulamin konkursu
Karta zgłoszeniowa

Dokumentację zgłoszeniową należy dostarczyć do 28 lutego 2020 roku, pocztą lub osobiście, na adres:
Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego,
plac Teatralny 2, 87-100 Toruń
z dopiskiem: Konkurs MUSEJON.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 883 353 692 lub mailowo: m.olszewska@kujawsko-pomorskie.pl.

Samorząd województwa jest organem prowadzącym dla trzech instytucji muzealnych:
• Muzeum Archeologicznego w Biskupinie, które jest jednym z największych rezerwatów archeologicznych w Europie;
• Muzeum Etnograficznego im. prof. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu, prezentującego obiekty architektury wiejskiej, które w ubiegłym roku obchodziło jubileusz 60-lecia istnienia;
• Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku, które od 110 lat prezentuje historię miasta oraz Kujaw i ziemi dobrzyńskiej.

Urząd Marszałkowski co roku wyróżnia zasłużonych pracowników placówek kultury podczas spotkań z okazji Dnia Bibliotek, Dnia Teatru, Dnia Muzyki , Dnia Muzeów, a także wręczając nagrody zarządu województwa za szczególne osiągniecia w dziedzinie tworzenia i upowszechniania kultury.

Materiał: Beata Krzemińska - rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Pomoc drogowa
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Stoły i krzesła - różne wzory i kolory
Fotokubek z kolorowym uchwytem w kształcie serca
24,90PLN
Szczotki do włosów tytanowe Termix
Przypinka z agrafką o śr. 56mm
3,55PLN
Fotopoduszka w kształcie serca
30,00PLN
0

Chodź, pomaluj swój świat… na zielono. Apetyczne przepisy na Dzień Szpinaku

Świętować można z różnych okazji. Boże Narodzenie jednoznacznie kojarzy się z #czerwonym barszczem i zupą grzybową, a Wielkanoc to świetny pretekst do zajadania się żurem i jajkami na tysiąc sposobów. Kalendarz jest jednak wypełniony wieloma innymi, smakowitymi datami. Wiedzieliście, że 26 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Szpinaku? Najwyższa pora dać temu liściastemu specjałowi zielone światło w kuchni!

(czytaj więcej)
0

Co robić z dziećmi w domu? Wspólnie pieczmy słodkości!

Co robić z dzieciakami, które więcej czasu spędzają w domu? Istnieje wiele pomysłów na to, #jak w prosty i przyjemny sposób zorganizować czas, angażując także najmłodszych. Jedną z przyjemniejszych aktywności, która pozwoli nam na działanie zespołowe, jest wspólne pieczenie słodkości – a efekty, och, będą pyszne! Oto garść inspiracji na proste w przygotowaniu i smaczne wypieki, które możemy przyrządzić wspólnie z najmłodszymi.

(czytaj więcej)
0

"Odkażanie" koronawirusa po polsku. W izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

Butelka wódki, kilka piw i ze dwa wina – to dla żony. Będzie na zapas” – mówi, stojąc w kolejce #w monopolowym. Ale robi to także następnego dnia… Pandemia koronawirusa i związana z nią kwarantanna staje się dla wielu Polaków pułapką. W wyniku izolacji częściej sięgają po alkohol i piją znacznie większe jego ilości. Podczas gdy np. władze departamentu Aisne w północno-wschodniej Francji wydają zakaz sprzedaży alkoholu w związku z epidemią Covid-19, w Polsce sklepy monopolowe pospiesznie i na bieżąco uzupełniają braki w asortymencie.

(czytaj więcej)
0

Co robić w czasie kwarantanny? Mamy dla Was kilka propozycji

Minęło już kilka tygodni odkąd ogłoszono w Polsce stan zagrożenia epidemicznego. W tym# czasie wielu z nas pozostaje w domach. Co robić żeby nie zwariować? Jak wypełnić sobie czas w przysłowiowych "czterech ścianach"?

(czytaj więcej)