Konferencja regionalistów. Ostatnie dni na zgłoszenie referatu!

Jeszcze tylko przez tydzień, do końca # marca br. można zgłaszać swoją propozycję referatu w ramach konferencji WIELKA MAŁA HISTORIA KRAJNY I PAŁUK.
W dniach 12-13 czerwca br. w Kcyni (woj. kujawsko-pomorskie) odbędzie się konferencja pod hasłem "Wielka mała historia Krajny i Pałuk". Możesz zgłosić swój udział i przedstawić temat, który Cię pasjonuje!
Krajna i Pałuki to jedne z najwcześniej zasiedlonych terenów Polski. Z racji swojej wielokulturowej przeszłości i przygranicznego położenia, stanowią fascynujący temat do historycznych poszukiwań. Obszar wciąż czekający na odkrycie i popularyzację wśród miłośników historii. Dzieje tych ziem są bardzo ciekawe. Pora to pokazać szerokiemu gronu odbiorców!
Organizatorzy: Dźwiękowe Archiwum Kcyni (Justyna Makarewicz), Lubaszcz z Historią (Monika Lis)
Kontakt do organizatorów:
Justyna Makarewicz, tel. 608 649 009, e-mail: justyna.makarewicz@kcynia.pl
Monika Lis, tel. 509 647 792 e-mail: monika.rozploch@gmail.com
Serdecznie zapraszamy do udziału w dwudniowej konferencji, która stanowi doskonałą okazję do pogłębienia wiedzy o Krajnie i Pałukach, a także do wymiany doświadczeń i inspiracji między badaczami, historykami, regionalistami i pasjonatami historii lokalnej. Zależy nam na tym, by w konferencji zaprezentowali się prawdziwi pasjonaci, znawcy historii regionu.
W agendzie konferencyjnej przewidujemy zarówno prelekcje, czas na dyskusję, forum wymiany doświadczeń, jak i zwiedzanie Kcyni. Dla prelegentów i słuchaczy wstęp wolny.
Uwaga! Osoby zainteresowane wygłoszeniem prelekcji zapraszamy do wypełnienia krótkiej ankiety - LINK
materiał: Justyna Makarewicz/Dźwiękowe Archiwum Kcyni
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Czytaj również
Po Wielkanocy zostało jedzenie? Nie wyrzucaj - podziel się!

Po Wielkanocy zostaje # sporo jedzenia. Warto się nim podzielić.
(czytaj więcej)Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie. Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)