Dziś mamy 24 sierpnia 2019, sobota, imieniny obchodzą:

13 maja 2019

Konferencja PiS. "Nowoczesność, normalność oraz skuteczność naszych działań"

fot. Mariusz Skoczek

fot. Mariusz Skoczek

W sobotę 11 maja w sali Kinoteatru Adria w Bydgoszczy# odbyła się Regionalna konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości.. Prowadzący minister Łukasz Schreiber powitał przybyłych gości w osobach prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, premiera Mateusza Morawieckiego, wojewody Mikołaja Bogdanowicza , ministra Krzysztofa Czabańskiego oraz liderów PiS z regionu oraz kandydatów do Parlamentu Europejskiego.

Prezes Jarosław Kaczyński , w swoim wystąpieniu podkreślił  znaczenie obrony narodowej waluty, która zapewnia nam wzrost a w razie kryzysu nas chroni. Przedstawił negatywne skutki wprowadzenia euro w krajach południowej Europy. Następnie mówił o dorobku rządu w postaci programów społecznych – „ Rodzina 500 +” czy obniżeniu wieku emerytalnego. Powiedział również o obronie naszych wartości po czym przytoczył słowa Prymasa Tysiąclecia w których podkreślił, że kto chce zniszczyć naród zaczyna od Kościoła. Wsparł również Kosmę Złotowskiego jako najlepszego kandydata do  parlamentu europejskiego nowej kadencji.

Premier Mateusz Morawiecki w swoim wystąpieniu nakreślił trzy cele: nowoczesność, normalność oraz skuteczność naszych działań.  Polska daje dobry przykład w centralnej Europie, zaczęła się silnie rozwijać kilka lat temu, gdy postawiliśmy na bardziej solidarny system. Zmniejszanie różnic połączyliśmy z rozwojem gospodarczym. Tacy chcemy być w Europie i chcemy Europy opartej o mądrą tradycję i dążącą do nowoczesności i normalności.

Na koniec głos zabrał lider listy w województwie kujawsko - pomorskim, europoseł  Kosma Złotowski. W swoim wystąpieniu podkreślił, że nasza wizja to Europa 28 różnych państw, bo jesteśmy różni, mamy różne języki, mamy 28 różnych opinii publicznych. Chcemy nadawać kierunek Unii Europejskiej i potrzebujmy w parlamencie  mocnego głosu. Mocny głos na Polskę to tylko kandydaci Prawa i Sprawiedliwości.

materiał: Mariusz Skoczek

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

 

Oceń artykuł: 82 165

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mała architektura. Niewielkie elementy o dużym znaczeniu

Ogrodowe elementy dekoracyjne znajdują zastosowanie nie tylko w# przestrzeni miejskiej, ale również w indywidualnych aranżacjach wokół domu.

(czytaj więcej)
0

Nieudana podróż samolotem. Kiedy można ubiegać się o odszkodowanie?

Sezon urlopowy to czas wzmożonego ruchu lotniczego. To właśnie w tym okresie # notowanych jest najwięcej opóźnień samolotów, odwoływane są loty i zgłaszane zagubienia bagażu.

(czytaj więcej)
0

Wytwarzamy zbyt dużo CO2. Już możemy odczuć zmiany klimatu

Dwutlenek węgla (CO2) to jeden z gazów cieplarnianych, którego nadmierna emisja # przyczynia się do niepożądanych zmian klimatycznych na świecie.

(czytaj więcej)
0

Jak pielęgnować oczy noworodka? Co powinniśmy zrobić?

Tuż po urodzeniu dzieci często borykają się z zaczerwienionymi białkami oczu, podrażnionymi # spojówkami i opuchniętymi powiekami.

(czytaj więcej)