Dziś mamy 20 października 2018, sobota, imieniny obchodzą:
09 grudnia 2017

Kolejny turniej z udziałem mroteckich szachistów. Sprawdź wyniki

fot. Jan Rosiński

fot. Jan Rosiński

9 grudnia szachiści Feniksa Mroczy: Mirosław Kozielski, Jan Rosiński, Kacper Klimek brali #udział w IV Mikołajkowym Turnieju Szachowym, który odbywał się w Kcyni.

Zawody zostały rozegrane na dystansie 9 rund w tempie 10 minut na partię dla zawodnika+5 sekund za każdy ruch. W rozgrywkach wzięli udział zawodnicy m.in. z Bydgoszczy, Nakła, Żnina i ze Świecia. Nad sprawnym przebiegiem zmagań czuwał Prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Szachowego Jarosław Wiśniewski. Wyniki mroteckich szachistów można uznać za całkiem niezłe. Mirosław Kozielski zajął 8 miejsce z dorobkiem 5 punktów, Kacper Klimek uplasował się na 16 miejscu z 4 punktami na koncie, a Jan Rosiński wywalczył 17 miejsce zdobywając 3,5 punktu.

Szczególnie dobry start zanotowali Mirosław Kozielski i Jan Rosiński. Bardzo udany finisz zaliczył Kacper Klimek, który zrobił ogromny postęp w grze. Z pewnością jest to perspektywiczny junior dla mroteckiej drużyny. Ciekawe partie rozgrywał Mirosław Kozielski. Udało mu się zremisować z Jarosławem Wiśniewskim, a także stoczył wyrównaną partię z mistrzem krajowym - Karolem Jarochem. Równie dobre partie rozgrywał Jan Rosiński, który m.in. zremisował z zawodniczką posiadającą I kategorię szachową. Gdyby lepiej rozegrał końcówkę, to mógłby pokusić się nawet o wygraną. Zmagania były dla mroteckich szachistów cennym doświadczeniem, które wzmocni siłę ich gry. Najważniejsze, żeby regularnie analizować swoje partie i dalej się rozwijać. Mamy głęboką nadzieję, że w Mroczy będzie coraz więcej adeptów królewskiej gry. Szachy to wspaniały sport, który łączy wielu wartościowych ludzi. Warto przytoczyć słowa niemieckiego poety Johanna Wolfganga Goethego: „Szachy są kamieniem probierczym inteligencji”.

materiał: Jan Rosiński 

Oceń artykuł: 9 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

UWAGA: Komentarze publikowane są po akceptacji moderatora.

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

PIZZA
Klasyka w nowym wydaniu w kolorze Orzech Koniakowym
Meble systemowe w kolorze Biały Wysoki Połysk
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Zabiegi odmładzające
ŁÓŻKA
Budowa domu pod klucz
Sypialnia Dąb Sonoma i wstawki w połyskującej bieli
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)