Dziś mamy 17 lipca 2018, wtorek, imieniny obchodzą:
09 grudnia 2017

Kolejny turniej z udziałem mroteckich szachistów. Sprawdź wyniki

fot. Jan Rosiński

fot. Jan Rosiński

9 grudnia szachiści Feniksa Mroczy: Mirosław Kozielski, Jan Rosiński, Kacper Klimek brali #udział w IV Mikołajkowym Turnieju Szachowym, który odbywał się w Kcyni.

Zawody zostały rozegrane na dystansie 9 rund w tempie 10 minut na partię dla zawodnika+5 sekund za każdy ruch. W rozgrywkach wzięli udział zawodnicy m.in. z Bydgoszczy, Nakła, Żnina i ze Świecia. Nad sprawnym przebiegiem zmagań czuwał Prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Szachowego Jarosław Wiśniewski. Wyniki mroteckich szachistów można uznać za całkiem niezłe. Mirosław Kozielski zajął 8 miejsce z dorobkiem 5 punktów, Kacper Klimek uplasował się na 16 miejscu z 4 punktami na koncie, a Jan Rosiński wywalczył 17 miejsce zdobywając 3,5 punktu.

Szczególnie dobry start zanotowali Mirosław Kozielski i Jan Rosiński. Bardzo udany finisz zaliczył Kacper Klimek, który zrobił ogromny postęp w grze. Z pewnością jest to perspektywiczny junior dla mroteckiej drużyny. Ciekawe partie rozgrywał Mirosław Kozielski. Udało mu się zremisować z Jarosławem Wiśniewskim, a także stoczył wyrównaną partię z mistrzem krajowym - Karolem Jarochem. Równie dobre partie rozgrywał Jan Rosiński, który m.in. zremisował z zawodniczką posiadającą I kategorię szachową. Gdyby lepiej rozegrał końcówkę, to mógłby pokusić się nawet o wygraną. Zmagania były dla mroteckich szachistów cennym doświadczeniem, które wzmocni siłę ich gry. Najważniejsze, żeby regularnie analizować swoje partie i dalej się rozwijać. Mamy głęboką nadzieję, że w Mroczy będzie coraz więcej adeptów królewskiej gry. Szachy to wspaniały sport, który łączy wielu wartościowych ludzi. Warto przytoczyć słowa niemieckiego poety Johanna Wolfganga Goethego: „Szachy są kamieniem probierczym inteligencji”.

materiał: Jan Rosiński 

Oceń artykuł: 9 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fotokubek magiczny
29,90PLN
Perfekcyjne wygładzenie zniszczonych włosów!
Krzesło młodzieżowe
Sprawdzanie geometrii kół
Żel UV 5ml
7,50PLN
Siłownia
Gabinet / jadalnia / pokój dzienny
Oczyszczanie twarzy
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)