Dziś mamy 29 maja 2020, piątek, imieniny obchodzą:

11 grudnia 2019

Kolejny turniej brydża sportowego. Brzykcy i Popczyński najlepsi

fot. KP

fot. KP

Brydżowy duet z Nakła Ziemowit Brzykcy i Krzysztof Popczyński zwyciężył w turnieju# brydżowym w Nakle. Turniej był rozegrany w ramach Korespondencyjnych Mistrzostw Polski.

W każdy drugi poniedziałek miesiąca brydżyści w całym kraju rozgrywają turniej, ułożonymi przez sędziego kartami. Dzięki temu można porównać wyniki uzyskane przez poszczególnych brydżystów z Polski oraz gości z zagranicy. Spośród 12 turniejów Korespondencyjnych Mistrzostw Polski, klasyfikowanych jest 8 najlepszych rezultatów. W eliminacjach tych uczestniczy również nakielska sekcja brydża sportowego.

W poniedziałek, 9 grudnia rozegrano w Nakle, turniej brydża sportowego w ramach grudniowej eliminacji KMP. Wyniki zaliczane były również do klasyfikacji generalnej Grand Prix Powiatu Nakielskiego roku 2019. Wystąpiło 11 par z: Nakła, Mroczy, Kcyni, Grudziądza, Sicienka i Szubina. Grano na zapis maksymalny. Turniej sędziował Ludwik Pazderski.

W turnieju z dużą przewagą zwyciężyła para Ziemowit Brzykcy i Krzysztof Popczyński. Na drugim miejscu uplasował się mikst Aleksandra Granowska i Alfred Nowak. Dwie pierwsze pary reprezentują trzecioligowy klub Eurobac I. Na drugim miejscu „zmieściła się” również para z Mroczy: Stefan Kamiński i Jerzy Tajer.

Wyniki uzyskane przez najlepszą nakielską parę dawały realne szanse na zdobycie punktów rankingowych. Niestety, po podliczeniu wyników 758 par (53 z 58 ośrodków) duet Brzykcy i Popczyński zajmuje 69 miejsce. Punkty uzyskuje jedynie 50 najlepszych par.

Wyniki:
1. Ziemowit Brzykcy/Krzysztof Popczyński - 63.75%
2. Aleksandra Granowska/Alfred Nowak - 54.32%
2. Stefan Kamiński/Jerzy Tajer - 54.32%
4. Bogdan Najmrodzki/Jan Rdesiński - 52.05%
5. Włodzimierz Heymann/Piotr Wołowski - 51.29%
6. Mariusz Wróblewicz/Marian Zarembski - 50.15%
7. Jan Kudła/Jan Nowakowski - 48.64%
8. Alina Majchrzak/Bogdan Kowalczyk - 48.26%
9. Tadeusz Nitka/Marceli Pluciński - 47.88%
10. Bartłomiej Pałubicki/Zbigniew Pełka - 44.85%
10. Krzysztof Dembek/Włodzimierz Suchodolski – 44.85%.

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    Przechodzień, w dniu 12-12-2019 14:03:03 napisał:

    Cieszy mnie to.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Kasa fiskalna ONLINE Datecs WP50
1299PLN PROMOCJAPLN
Pokój dzienny/ młodzieżowy lub sypialnia
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Terminale płatnicze stacjonarne i mobilne
39PLN od 15zł/mcPLN
Produkty instax
od 37,90PLN
Metkownice
od 179PLN
Deska elewacyjna
Modne aranżacje
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)