Dziś mamy 18 lutego 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

05 lutego 2020

Kolejne zebranie sprawozdawcze. Druhowie podsumowali miniony rok

fot. MM

fot. MM

4 lutego w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Drążnie spotkali się miejscowi #druhowie, by dokonać podsumowania minionego roku oraz udzielić absolutorium zarządowi jednostki.

Zebranie rozpoczął prezes OSP w Drążnie Dawid Jasiorowski, witający wszystkich przybyłych druhów oraz gości, m.in. mł. asp. Macieja Klimka, wiceprezesa Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Nakle Kazimierza Białczyka, mroteckiego radnego Zbigniewa Przybylskiego oraz Danutę Śledzik z Urzędu Gminy w Mroczy.

Jednostka z Drążna liczy łącznie 26 druhów, z czego 23 to członkowie zwyczajni, a 3 – honorowi. OSP w Drążnie posiada także dwie Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze – chłopięcą oraz dziewczęcą, które łącznie liczą 20 osób. W ubiegłym roku strażacy z Drążna brali udział w 3 akcjach ratowniczych polegających na likwidacji miejscowych zagrożeń, w których uczestniczyło 6 druhów. W roku sprawozdawczym jednostka pozyskała prądownice sportowe, ubrania wyjściowe, kurtki do munduru wyjściowego, hełmy sportowe dla MDP oraz ubranie koszarowe. Miejscowi strażacy rozpoczęli również budowę drewnianej wiaty przed remizą, przeznaczonej na przechowywanie sprzętu. OSP w Drążnie odnotowała w roku 2019 dochody w wysokości 6 tys. 752 zł, a wydatki ukształtowały się na poziomie 6 tys. 662 zł.

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (0)

  Ja, w dniu 06-02-2020 17:05:54 napisał:

  Niech ta śmieszna straż w drążnie zlikwidują.. Nic nie robią, nic nie osiągają a pieniądze tylko na flaszki idą..

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Kasia., w dniu 06-02-2020 18:45:30 napisał:

  Chyba wasze pieniądze idą na flaszkę nie wiesz nie komentuj to najlepiej wszystkie wioskowe straże zlikwidować a jak bedziesz w potrzebie oni pierwsi ci pomogą zastanów się co piszesz

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szczotka elektryczna z jonizacją Fox Red Hot
175PLN 140PLN
Sypialnia w ciemnym, orzechowym kolorze
Kasa fiskalna Euro z kopią elektroniczną
1229PLN PROMOCJAPLN
Masaż gorącymi kamieniami
Drukarki fiskalne Innova
3443PLN PROMOCJAPLN
Usta - powiekszanie
Fotokoszulka z nadrukiem
35,00PLN
Torba na akcesoria fryzjerskie
82PLN
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Masz sprawdzony przepis na pyszną pizzę? Podziel się nim z nami!

W ciągu całego roku pojawia się wiele świąt i okazji, podczas których na stołach lądują #różnorodne przysmaki. Każde przyjęcie, mniejsze i większe, wymaga odpowiedniej oprawy kulinarnej. 9 lutego to jednak data szczególna, zwłaszcza dla wszystkich pasjonatów włoskich kulinariów - Międzynarodowy Dzień Pizzy.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)