Dziś mamy 21 maja 2018, poniedziałek, imieniny obchodzą:
24 kwietnia 2018

Kolejne spotkanie z teatrem. Tym razem uczniowie obejrzeli "Balladynę"

fot. pow.

fot. pow.

W piątkowy kwietniowy wieczór, grupa młodzieży wraz z nauczycielami ze Szkoły Podstawowej # w Mroczy wzięła udział w wyjeździe kulturalno-zawodoznawczym do Teatru Polskiego w Bydgoszczy.

Program wyjazdu obejmował: zwiedzanie teatru od „kuchni”, spotkanie z aktorami oraz obejrzenie przedstawienia „Balladyna”.

Reżyserka spektaklu Justyna Łagowska podjęła się realizacji, mającego niemal dwieście lat, dramatu Juliusza Słowackiego w zupełnie nowej formie. Muzyczna konwencja spektaklu nadała klasycznemu tekstowi niezwykłą dynamikę.

materiał: Beata Orzechowska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)