Dziś mamy 19 marca 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

07 września 2018

Kolejne spotkanie z mieszkańcami. Rozmawiano o stanie dróg na terenie wsi

fot. MM

fot. MM

6 września mieszkańcy sołectwa Jeziorki Zabartowskie wzięli udział w zebraniu, w którym podzielili # fundusz sołecki na 2019 rok.

Zebranie rozpoczął sołtys Jakub Długołęcki, przedstawiając sprawozdanie z działalności sołtysa i rady sołeckiej. Następnie mieszkańcy przystąpili do podziału funduszu sołeckiego na 2019 rok, przeznaczając pieniądze na następujące cele:

1. Zakup materiałów niezbędnych do naprawy gminnych dróg gruntowych celem poprawienia bezpieczeństwa oraz komfortu podróżowania – 5 tys. zł
2. Zakup ogrodzenia świetlicy (brama wjazdowa oraz furtka, łącznie z montażem), celem poprawy bezpieczeństwa osób korzystających ze świetlicy – 4 tys. zł
3. Zakup 2 lamp oświetleniowych celem poprawienia bezpieczeństwa w sołectwie – 4 tys. zł
4. Doposażenie świetlicy wiejskiej (zakup sprzętu AGD) – 2 tys. zł
5. Integracja społeczna mieszkańców sołectwa – 2 840 zł

Ponadto mieszkańcy podjęli jeszcze jedną uchwałę. Z funduszu sołeckiego na rok 2018 z realizacji zadania pn. „Doposażenie placu zabaw w Rajgrodzie” pozostała kwota 274,50 zł. W związku z tym, postanowiono zwiększyć o 178,50 zł wydatki na integrację mieszkańców oraz zwiększyć o 96 zł plan wydatków na poprawę wizerunku sołectwa.

Ostatnią częścią spotkania były wolne głosy i wnioski. Mieszkańcy mieli okazję porozmawiać z obecnymi tego dnia na zebraniu: burmistrzem Mroczy Leszkiem Klesińskim, mroteckim radnym Henrykiem Kimberem oraz kierownikiem referatu obsługi komunalnej Pawłem Góreckim. Głównym tematem dyskusji tradycyjnie już był stan dróg na terenie wsi.

Mieszkańcy skarżyli się na poczynania jednego z rolników, który niszczy drogę w sołectwie poprzez wjeżdżania na nią ciężkimi pojazdami rolniczymi. Poruszono również temat suszy, która w tym roku przysporzyła rolnikom wielu strat. Mieszkańcy mieli wątpliwości co do sprawiedliwego szacowania szkód przez komisje.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Meble systemowe w kolorze Biały Uni Mat / Biały Mat
Kasa fiskalna Euro z kopią elektroniczną
1229PLN PROMOCJAPLN
Kasa fiskalna Novitus NANO E
1290 nettoPLN
Gabaryty (3,2m x 4,5m)
Gabinet / jadalnia / pokój dzienny
Sprzedaż opon
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)