Dziś mamy 22 marca 2019, piątek, imieniny obchodzą:

09 czerwca 2018

Kolejna sesja pełna uchwał i interpelacji. Burmistrz otrzymał absolutorium

fot. MM

fot. MM

8 czerwca w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Mroczy zorganizowano XLVII #sesję Rady Miejskiej, podczas której radni udzielili burmistrzowi absolutorium za wykonanie budżetu na 2017 rok.

Tradycyjnie obrady otworzył przewodniczący Andrzej Brzóska. Po stwierdzeniu quorum, radni przyjęli protokół z poprzedniej sesji. Następnie przewodniczący wnioskował o dodanie do porządku obrad uchwały dotyczącej ustalenia wynagrodzenia dla burmistrza Mroczy, która została przyjęta przez radnych.

Po przyjęciu porządku obrad, burmistrz Leszek Klesiński przedstawił informacje o realizacji uchwał podjętych na poprzedniej sesji oraz o pracy w okresie międzysesyjnym. Mroteccy radny po raz kolejny mieli kilka pytań do burmistrza, a dotyczyły one między innymi pracy wykonywanej przez kierowcę równiarki na terenie gminy Mrocza, szczegóły związane z przyznawaniem dotacji w ramach programu EKO-PIEC, a także o ilość wniosków złożonych przez rolników w związku ze szkodami w uprawach rolnych wyrządzonych przez dzikie zwierzęta. Nie zabrakło również pytań dotyczących regulacji o ochronie danych osobowych (RODO).

Kolejnymi punktami obrad były: informacja o petycjach rozpatrzonych w 2017 roku, sprawozdanie rzeczowo-finansowe Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mroczy, informacja o realizacji zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych i funkcjonowaniu TPD KPOR Warsztatu Terapii Zajęciowej w Mroczy za rok 2017.

Następnie przyszedł czas na najważniejszy punkt obrad – udzielenie absolutorium dla burmistrza MiG Mrocza. Na 11 obecnych radnych, 9 głosowało za. Od głosu wstrzymał się radny Jarosław Odrobiński, natomiast radny Marek Wenerski był przeciwny.

Ponadto podjęto aż 13 uchwał m.in. w sprawach: dokonania zmian w wieloletniej prognozie finansowej na lata 2018-2028, dokonania zmian w budżecie gminy na 2018 rok, przystąpienia do realizacji projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej pod nazwą „Aktywni Teraz – program ułatwiający powrót do aktywności”, określenia wysokości opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego uczniów objętych wychowaniem przedszkolnym do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym kończą 6 lat, w prowadzonych przez gminę Mrocza publicznych przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych, wyrażenia zgody na użytkowanie świetlicy wiejskiej w Ostrowie przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Mroczy. Radni przyjęli także uchwały w sprawie określenia sezonu kąpielowego na terenie gminy Mrocza w 2018 roku, określenia zakresu i formy informacji o przebiegu wykonywania budżetu Gminy Mrocza za I półrocze wraz z informacją o kształtowaniu się wieloletniej prognozy finansowej oraz informacji o przebiegu wykonywania planów finansowych samorządowej instytucji kultury za pierwsze półrocze.

Przyjęto również uchwałę dotyczącą powołania Komisji Statutowej rady miejskiej w Mroczy, w skład której wejdą radni: Renata Bolka, Marcin Klebs, Jarosław Odrobiński, Zbigniew Przybylski oraz Andrzej Brzóska. Przedmiotem działania tej komisji będzie przygotowanie projektu nowego statutu gminy Mrocza. Ostatnią uchwałą podjętą tego dnia była ta dotycząca ustalenia wynagrodzenia dla burmistrza Mroczy. Od lipca miesięczne wynagrodzenie burmistrza wyniesie dokładnie 10 180 zł. Pensja burmistrza zmniejszy się tym samym o 690 zł.

Oceń artykuł: 1 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • -2 (4)

  CNA, w dniu 09-06-2018 19:46:46 napisał:

  a czemu prezes mgrinż MN wręczając kwiaty Burmistrzowi ma zamkniete oczy , ma cos do ukrycia ???

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (1)

  Gość, w dniu 09-06-2018 21:19:50 napisał:

  Co tu dużo gadć - wszystko jest ok. - jak to między kumplami !

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Mieszkaniec, w dniu 13-06-2018 22:53:26 napisał:

  A jak tam obniżka pensji burmistrza? Podobno za bardzo jej nie odczuł - zasadnicza w dół ale pozostałe dodatki w górę.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Odchudzanie
Meble systemowe w wybarwieniu Dąb Naturalny
Zabiegi dla panów
Pokój dzienny/ jadalnia/ sypialnia/ biuro
Kasa fiskalna Novitus NANO E
1290 nettoPLN
Masaż leczniczy
Bindowanie dokumentów
od 6,00PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)