Dziś mamy 25 września 2020, piątek, imieniny obchodzą:

03 grudnia 2019

Kolejna rodzina otrzymała wsparcie. Przekazano bezzwrotną pomoc

fot. Rafał Kowalkowski

fot. Rafał Kowalkowski

To kolejna z rodzin, która otrzymuje wsparcie finansowe w ramach # funkcjonowania mroteckiej gminy w strukturach Stowarzyszenia „Salutaris”.

W dniu wczorajszym Burmistrz Miasta i Gminy Mrocza - Leszek Klesiński przekazał potrzebującym bezzwrotną pomoc finansową w wysokości 10 tys. zł na odbudowę zniszczonej na skutek rozszczelnienia butli z gazem nieruchomości. Remont domu wymaga znacznych nakładów finansowych.

„Cieszymy się, że od wielu lat jesteśmy zrzeszeni w Stowarzyszeniu "Salutaris", dzięki temu po spełnieniu pewnych wymogów możemy pomagać potrzebującym mieszkańcom Gminy Mrocza” – powiedział Burmistrz.

W 2019 roku trzykrotnie udzielono pomocy poszkodowanym mieszkańcom Gminy Mrocza w wyniku wydarzeń losowych. Łączna kwota udzielonej w 2019 roku pomocy to 32 tys zł.

materiał: Sławomir Krainski/Joanna Murawiec - UMiG Mrocza

Autorzy nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 21 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Światowy Dzień bez Samochodu. Zamiast auta wybierz rower!

W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy# Dzień bez Samochodu. Jest to idealny czas, aby do pracy zamiast samochodem pojechać rowerem albo autobusem.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Sezon na grzyby w pełni. Poznajcie przepisy z tymi smakołykami

Początek jesieni nie musi oznaczać pożegnania z lokalnymi specjałami i sezonowymi #przysmakami. To pora idealna dla wszystkich miłośników grzybów. Zamiast zerkać w stronę warzywnych grządek, warto skupić się na darach prosto z lasu. Kurki, borowiki, podgrzybki, kanie, rydze, maślaki… Kulinarna wyobraźnia zaczyna pracować na najwyższych obrotach! Zastanawiacie się, jak wykorzystać te aromatyczne i pełne smaku skarby? Skorzystajcie z porad szefa kuchni Knorr i pozwólcie sobie na niezrównaną grzybową ucztę.

(czytaj więcej)