Dziś mamy 26 stycznia 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

03 grudnia 2019

Kolejna rodzina otrzymała wsparcie. Przekazano bezzwrotną pomoc

fot. Rafał Kowalkowski

fot. Rafał Kowalkowski

To kolejna z rodzin, która otrzymuje wsparcie finansowe w ramach # funkcjonowania mroteckiej gminy w strukturach Stowarzyszenia „Salutaris”.

W dniu wczorajszym Burmistrz Miasta i Gminy Mrocza - Leszek Klesiński przekazał potrzebującym bezzwrotną pomoc finansową w wysokości 10 tys. zł na odbudowę zniszczonej na skutek rozszczelnienia butli z gazem nieruchomości. Remont domu wymaga znacznych nakładów finansowych.

„Cieszymy się, że od wielu lat jesteśmy zrzeszeni w Stowarzyszeniu "Salutaris", dzięki temu po spełnieniu pewnych wymogów możemy pomagać potrzebującym mieszkańcom Gminy Mrocza” – powiedział Burmistrz.

W 2019 roku trzykrotnie udzielono pomocy poszkodowanym mieszkańcom Gminy Mrocza w wyniku wydarzeń losowych. Łączna kwota udzielonej w 2019 roku pomocy to 32 tys zł.

materiał: Sławomir Krainski/Joanna Murawiec - UMiG Mrocza

Autorzy nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 19 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł -Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiegają się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez opakowań foliowych. Dlaczego warto z nich zrezygnować?

Na całym świecie produkowane są gigantyczne ilości odpadów. Powstające każdego roku # wyroby z tworzyw sztucznych można liczyć w milionach ton.

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)