Dziś mamy 28 listopada 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

26 września 2023

Kobieta potrącona na pasach. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy

fot. BG

fot. BG

We wtorek, 26 września w na ulicy #Dworcowej w Nakle, na przejściu dla pieszych potrącona została piesza. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy.

Do potrącenia kobiety przez samochód osobowy doszło około godz. 17.20. Na miejscu czynności prowadzili policjanci.

- Z wstępnych ustaleń policji wynika, iż kierujący pojazdem renault megane, 62-letni mieszkaniec Nakła potrącił kobietę, która przechodziła przez oznakowane przejście dla pieszych. 38-latka nie wymagała hospitalizacji. Sprawca zdarzenia był trzeźwy. Zatrzymano mu prawo jazdy w związku z rażącym naruszeniem przepisów ruchu drogowego oraz skierowano wniosek o jego ukaranie do sądu - poinformowała asp. Zofia Wrzeszcz, p.o. oficera prasowego KPP w Nakle.

Oceń artykuł: 19 20

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (23) Zgłoś naruszenie zasad

  • 31 (51)

  Marian, w dniu 27-09-2023 01:16:48 napisał:

  Przepis mówi - „Pieszy wchodzący na jezdnię lub torowisko albo przechodzący przez jezdnię lub torowisko jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz, z zastrzeżeniem ust. 2 i 3, korzystać z przejścia dla pieszych. Pieszy znajdujący się na tym przejściu ma pierwszeństwo przed pojazdem" - NA PRZEJŚCIU A NIE NA CHODNIKU PRZED PRZEJŚCIEM. Od razu wina kierowcy? Czy aby na pewno? Jest świadek albo zdarzenie zarejestrowały kamery? Jeżeli wtargnęła i nie zachowała szczególnej ostrożności, a w Nakle większość świętych krów (nie wspominając o ułomach wjeżdżających na przejście na rowerach i hulajnogach) tak właśnie się zachowuje na przejściach, to lepiej żeby facet miał w aucie kamerkę. Pamiętaj kierowco - kamerka samochodowa jest Twoją gwarancją bezpieczeństwa!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • -11 (27)

  do Marian, w dniu 27-09-2023 05:29:54 napisał:

  w Polsce jak u Ruskich bo w innych krajach w Europie za kamerkę dostaniesz słony mandat i to nie jest twoją gwarancją bezpieczeństwa tylko początek twoich kłopotów i to poważnych bo do kolizji to jest dowód , ale filmowanie osób postronnych możesz mieć sprawę sądową i ten sprawca może cię pozwać i masz przechlapane i kamerek ci się odechce

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -14 (30)

  klara, w dniu 27-09-2023 07:06:54 napisał:

  Dziadki tak jeżdżą z klapkami na oczach, na nic nie patrzą. Obowiązkowe testy wprowadzić dla nich.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 10 (24)

  Roman, w dniu 27-09-2023 07:18:30 napisał:

  Zobaczcie jak niektórzy młodzi jeżdżą,ale Naklo to specyfiką.

  odpowiedz

  • 4 (14)

  Obywatelka, w dniu 27-09-2023 07:24:37 napisał:

  To przejście powinno być częściej kontrolowane. Tam są trzy pasma ruchu i kierowcy zachowują się różnie. Moje dziecko chodzi tamtędy do szkoły i często skrajne pasy się zatrzymują a środkowy jedzie.

  odpowiedz

  • 18 (32)

  patryk, w dniu 27-09-2023 08:24:42 napisał:

  zanim wleziesz na pasy poczekaj jak auta się zatrzymają! baba sama na to zapracowała, szkoda starszego pana

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 8 (28)

  zawodowy kierowca, w dniu 27-09-2023 08:36:55 napisał:

  No niestety kierując autem jesteśmy na drodze mocniejsi niż pieszy to i powinniśmy być mądrzejsi. Komentarze, że to pieszy ma uważać są chyba nie na miejscu. Pieszy na pewno powinien starać się zachowywać przewidywalnie i tyle. Ale to kierowca powinien uważać w okolicy przejścia i brać wszystkie scenariusze pod uwagę, a już na pewno taki, że na przejściu może się znaleźć pieszy.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 4 (20)

  Prawie potrącony, w dniu 27-09-2023 09:01:31 napisał:

  Ostatnio w poniedziałek szedłem chodnikiem w stronę dworca , z wyjazdu z podwórza między kamienicami obok sklepu wyjechała młoda dziewczyna,dobrze że wcześniej uslyszałem i zatrzymałem się bo ona z impetem wyjechała przez chodnik zatrzymując się przed ulicą, co by było gdyby ktoś dziecko jechało na hulajnodze,albo ktoś szedł to chyba wylądował by na ogrodzeniu sklepu budowlanego, ,czerwone małe auto na wielkopolskiej rejestracji

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 15 (17)

  Rodak, w dniu 27-09-2023 10:37:06 napisał:

  Niestety i kolejny przypadek gdzie nie zadziałała myślenie ograniczonejgo zaufania na przejściu dla pieszych. Oczywiście kobieta miała prawnie prawo ale mam gdzieś to prawo jak życie i zdrowie jest ważniejsze bo ma się tylko jedno. Zawsze wchodząc na pasy upewniam się że auta się zatrzymają bo niejeden kierowca to w Monroe spojrzy , to go słońce oślepi i jadąc autem też uważam na pasach bo zdarzyło mi się że jadąc wolno stoją panie i rozmawiają a za chwilę cześć i prosto na pasy . Metoda ograniczonego zaufania, bo zdrowie i życie ważniejsze niż to czy ty czy ja mam pierwszeństwo.

  odpowiedz

  • -1 (3)

  Kerofca , w dniu 27-09-2023 11:03:54 napisał:

  Szczoto, jeśli czytasz ten komentarz to dla własnego zdrowia cofnij się do szkoły i przypomnij sobie zasady bezpiecznego przejścia przez przejście dla pieszych!!! 32 minuty czekałem aż łaskawie zjedziesz z drogi. Stać to Ty możesz koło znaku na chodniku! Nie pozdrawiam gościu z Tico

  odpowiedz

  • 5 (9)

  Kwaśniewska , w dniu 27-09-2023 11:09:59 napisał:

  Ludzie , stosujcie zasadę ograniczonego zaufania , dla własnego bezpieczeństwa. Przechodzenie bezmyślnie po pasach z przepisem "mam pierwszeństwo " jest złym nawykiem .

  odpowiedz

  • 1 (7)

  Martynka 32 stara panna., w dniu 27-09-2023 11:28:21 napisał:

  Na wiosce ludzie gadają ze jestem stara panna i super.

  odpowiedz

  • -4 (6)

  Adam, w dniu 27-09-2023 11:30:12 napisał:

  mój brat jest nie widomy i boi sie przechodzi w nakle przez przejscie bo jezdza jak po polu wiadomo ze on nie zauważy auta to kierowca musi na niego uważać sluch tez ma slaby

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -1 (3)

  Synoptyk, w dniu 27-09-2023 12:30:21 napisał:

  Najgorszy jest wiatr ze wschodu

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Konstrukcje stalowe
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Fotokalendarze A3
35PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Metryczka dziecka A4
20PLN
0

Karma dla zwierząt pod lupą kontrolerów. Nałożono 18 kar pieniężnych

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych# (IJHARS) przedstawia wyniki planowej kontroli w zakresie jakości handlowej karmy dla zwierząt domowych, która została przeprowadzona w II kwartale 2023 r.

(czytaj więcej)
0

Jesienne wyprawy kajakowe. "Przyroda jakby zaczarowana"

Złota jesień zagościła w pełni w naszym krajobrazie. Przyroda stała się jakby #zaczarowana. W świecie okrytym jesienną ciszą, nie słychać było zgiełku aktualnych ludzkich problemów pełnych tragedii i sensacji. Można było w pełni wypocząć i zrelaksować się płynąc kajakami po skąpanych złotem opadających liści rzekach i jeziorach.

(czytaj więcej)
0

Nasza psychika jest fundamentem naszego dobrostanu. Zadbaj o zdrowie

Dzisiaj chcemy poruszyć temat, który jest ważny# a równocześnie często zaniedbywany - zdrowie psychiczne. W dzisiejszym zabieganym i stresującym świecie, zapominamy o tym, że to nasza psychika jest fundamentem naszego dobrostanu. Możemy inwestować w karierę, osiągać sukcesy zawodowe i gromadzić bogactwo materialne, ale jeśli zaniedbamy zdrowie psychiczne, to wszystko traci na wartości.

(czytaj więcej)
0

Apel o rozwagę. Policjanci rozdawali kamizelki i elementy odblaskowe

Wczoraj nakielscy policjanci przyłączyli się do obchodów# Światowego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Mundurowi podczas prowadzonych kontroli apelowali do uczestników ruchu o rozsądek i rozwagę.

(czytaj więcej)