Dziś mamy 6 lipca 2022, środa, imieniny obchodzą:

24 maja 2022

Klasa patronacka, czyli nowe spojrzenie na ekonomię i rachunkowość w „Staszicu”

fot. pow.

fot. pow.

W Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w# Nakle nad Notecią w dniu 19 czerwca 2022 r. została podpisana umowa patronacka pomiędzy szkoła, a Bankiem Spółdzielczym w Nakle nad Notecią. Utworzona Klasa Patronacka to nowe ujęcie ekonomii w tradycyjnym technikum ekonomicznym i technikum rachunkowości.

Rachunki... Ekonomia... Pieniądze... Monety... Banknoty… Kiedyś ludzie wierzyli w magiczną moc. Dzisiaj ta moc to liczby. Liczby, które określają finanse. Im bardziej umiecie panować nad liczbami, tym większy wpływ macie na rzeczywistość. A te liczby to pieniądze... Czyli rachunkowość, ekonomia... I sukces...

Na drodze do sukcesu warto zwrócić uwagę na technikum ekonomiczne i rachunkowości w Staszicu. To szansa na poznanie sztuki zarządzania pieniędzmi. To rozszerzony angielski i okno na świat. To patronat Banku Spółdzielczego i wsparcie dydaktyczne oraz możliwość praktyk otwierających ścieżkę kariery zawodowej. To też kształcenie ogólne, które daje najszersze horyzonty! Umiejętność operowania finansami przyda się wszędzie. Dobra ekonomia, ważna ekonomia, najważniejsza w życiu każdego człowieka.

Wychodząc naprzeciw potrzebom uczniów, na kierunkach technik ekonomista i technik rachunkowości szkoła od nowego roku szkolnego 2022/2023 będzie realizowała następujące rozszerzenia: języka angielski i drugi przedmiot do wyboru.

Materiał: Agnieszka Rotkiewicz - ZS im. S. Staszica w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Letnie tankowanie. Ile będzie kosztować paliwo w wakacje?

Rekordowe ceny paliw utrzymują się już kolejny miesiąc, choć w ostatnich# dniach obserwujemy chwilowe obniżki! Lato to tradycyjny okres podwyżek cen i wzmożonego ruchu na drogach. Czy tegoroczne wyjazdy na wczasy okażą się również rekordowo drogie? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przeanalizowali perspektywy rozwoju sytuacji na polskim rynku paliwowym w miesiącach wakacyjnych.

(czytaj więcej)
0

Pierwsza pomoc tonącemu. Co zrobić, kiedy na naszych oczach ktoś tonie?

Jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w okresie wakacyjnym jest utonięcie. Co zrobić, kiedy ktoś tonie?

(czytaj więcej)
0

Grillowanie - co wolno, a co nie? Przewodnik z przepisami

Amatorów grillowania w naszym kraju nie brakuje#. Z ankiety przeprowadzonej wśród Polaków wynika, że zaledwie 6,7% rodaków wcale nie grilluje. Około 10% uważa, że grillowanie jest zdrowe, niemniej zdaniem 43% należy odpowiednio przygotować jedzenie, by uzyskać zdrowe potrawy. Co ma wpływ na ich prozdrowotne wartości? Przede wszystkim jakość samych użytych produktów, ale także to, na jakim grillu posiłek zostanie przygotowany.

(czytaj więcej)
0

Niejadek na wycieczce? Przepisy na zdrowe przekąski do plecaka

Wymyślenie zdrowej i smacznej przekąski dla niejadka to# nie „bułka z masłem”. Szczególnie latem, kiedy dzieci niechętnie opuszczają place zabaw i podwórka, by doładować swoje niezwykle pojemne akumulatory. Wyzwanie stanowią także rodzinne wycieczki. Jak bowiem zmieścić w plecaku coś pysznego dla każdego? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)