Dziś mamy 20 października 2018, sobota, imieniny obchodzą:
20 listopada 2017

Jan Rosiński na turnieju w Nakle. Doświadczenie rywali wzięło górę

fot. Jan Rosiński

fot. Jan Rosiński

19 listopada Jan Rosiński brał udział w turnieju szachów szybkich, który odbywał się w #Nakle nad Notecią. Mistrzostwa zostały zorganizowane z okazji 80-lecia istnienia Kujawsko-Pomorskiego Związku Szachowego.

Zawody rozegrano na dystansie 7 rund w tempie 15 minut na partię dla każdego zawodnika. Poziom zmagań należy uznać za bardzo wysoki, ponieważ wzięło w nich udział wielu doświadczonych zawodników m.in. mistrzowie międzynarodowi, kandydaci na mistrzów krajowych, mistrz krajowy. Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwał Jarosław Wiśniewski. Warto pamiętać, że rozgrywki zostały zgłoszone do klasyfikacji FIDE dla szachów szybkich.

Jan Rosiński uplasował się na 48 miejscu z dorobkiem 2 zwycięstw. Wynik mógł być lepszy, lecz doświadczenie niektórych rywali wzięło górę. Niemniej rezultat należy uznać za całkiem przyzwoity. Na zakończenie zmagań Prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Szachowego wręczył nagrody i upominki dla uczestników.

Następnie odbył się uroczysty bankiet, na którym wyróżniono zasłużonych działaczy szachowych. Już 3 grudnia szachiści Feniksa Mroczy rozegrają 2 kolejne spotkania ligowe z drużyną PKS Leśny Bydgoszczy oraz z zespołem PKS II Leśny Bydgoszczy. Będzie to specjalna kolejka zjazdowa w Świeciu. Można śmiało powiedzieć, że czekają nas mecze pełne emocji.

materiał: Jan Rosiński

Oceń artykuł: 13 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

UWAGA: Komentarze publikowane są po akceptacji moderatora.

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

SYPIALNIE
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Przewóz krajowy
Siłownia
Meble systemowe w kolorze Biały Uni Mat / Biały Mat
Pokój dzienny/ jadalnia
Meble systemowe w kolorze Biały Wysoki Połysk
Meble pokojowe
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)