Dziś mamy 9 czerwca 2023, piątek, imieniny obchodzą:

21 marca 2023

Jaki samochód dla młodego kierowcy z Mroczy? Co wybrać na początek?

fot. pow.

fot. pow.

Pierwszy samochód to ważny wybór dla początkującego kierowcy.# Powinien być bezpieczny, dostosowany do założeń budżetowych oraz umiejętności na drodze. Sprawdź, jakie marki cieszą się największą popularnością wśród kupujących, a jakie są szczególnie polecane dla początkujących. Dowiedz się też, o czym warto pamiętać podczas wyboru pierwszego auta.Co należy wziąć pod uwagę, kupując pierwszy samochód?

Najważniejszymi kryteriami, które warto wziąć pod uwagę, wybierając pierwszy samochód, są:

• Bezpieczeństwo

To zdecydowanie najważniejszy czynnik, który trzeba przeanalizować, kupując pierwszy pojazd. Po zakończonym kursie na prawo jazdy i zdaniu egzaminów tak naprawdę przechodzi się do praktyki. Bez instruktora czy egzaminatora obok znacznie łatwiej o stłuczkę lub wypadek. Aby zminimalizować ich ryzyko, warto zadbać o takie elementy w pojeździe jak ABS (system skraca drogę hamowania, utrzymuje kierunek jazdy i zwiększa przyczepność kół), poduszki powietrzne czy wspomaganie kierownicy. Przydatne będą też m.in. czujniki parkowania, które ułatwią manewry.

• Stawki OC

Tanie OC dla młodego kierowcy to bardzo ważny aspekt. Warto zwrócić uwagę na to, że jednym z czynników, który wpływa na cenę polisy, jest właśnie marka, konkretny model czy wiek pojazdu. Przed zakupem wybranego auta warto przeanalizować stawki TU (towarzystw ubezpieczeniowych) i wybrać samochód dostosowany do założeń budżetowych związanych z jego utrzymaniem.

• Bieżące koszty utrzymania

Cena OC samochodu to koszt, którego mają świadomość początkujący kierowcy. Warto jednak pamiętać, że nie jest on jedynym, który generuje eksploatacja pojazdu. Należy wziąć pod uwagę m.in. spalanie, stan techniczny auta (im jest lepszy, tym najpewniej samochód będzie wymagał mniejszej ilości napraw) czy zakres przeprowadzanych dotąd działań regeneracyjnych.

Biorąc pod uwagę powyższe czynniki, łatwiej będzie wybrać samochód na miarę swoich potrzeb. Oczywiście bardzo ważny jest też sam budżet na zakup pojazdu, jednak jest on kwestią bardzo indywidualną.

Jakie samochody wybierają młodzi kierowcy?

Z kalkulacji porównywarki Rankomat.pl wynika, że w III kwartale 2021 roku młodzi kierowcy między 18-25 rokiem życia najczęściej rejestrowali pojazdy marek (kolejno):
1. Audi
2. Volkswagen
3. BMW
4. Opel
5.Ford

Pierwszy samochód dla młodego kierowcy to m.in. BMW seria 3, Audi A4 czy Volkswagen Golf. Czy tego rodzaju wybory są dobre? To zależy — od umiejętności kierowcy, jego założeń budżetowych i oczekiwań. Dla wspomnianych modeli TU przygotowują stosunkowo drogie oferty polis. Jednak nie są to jedyne aspekty, które należy uwzględnić. Ważny jest też stan techniczny pojazdów, niezawodność silników, spalanie czy awaryjność — i to właśnie te czynniki warto porównać w związku z konkretnym wyborem.

Przed zakupem auta najlepiej skonsultować się z mechanikiem. Każdy używany samochód to w pewnym sensie pudełko niespodzianka, bo nie wiadomo, co kryje się w środku. Jednak jazda próbna, analiza dokumentów i sprawdzenie najważniejszych układów znacznie ułatwią Ci wybór. Dzięki temu będziesz wiedział, czy dany pojazd będzie dla Ciebie dobrą opcją.

 

Material Partnera - Artykuł Sponsorowany

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

"Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. O czym należy pamiętać?

Przed rozpoczęciem ferii zachęcamy do zapoznania się z# „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

(czytaj więcej)
0

Międzynarodowy Dzień Bezpieczeństwa Żywności. Ustanowiony w 2018 roku

Już po raz piąty, 7 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień #Bezpieczeństwa Żywności. W tym roku hasło przewodnie to „Standardy żywnościowe ratują życie”.

(czytaj więcej)