Dziś mamy 24 kwietnia 2019, środa, imieniny obchodzą:

21 marca 2019

Jak ważną rolę pełnią dzielnicowi? Rozmowy z mieszkańcami

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

Dzielnicowi z szubińskiego komisariatu podczas spotkania z mieszkańcami # Osiedla Leśnego promowali program „Dzielnicowy bliżej nas” i zachęcali do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Użytkownicy smartfonów dowiedzieli się też, jak korzystać z aplikacji „Moja komenda”.

Bardzo ważnym jest, aby wszyscy mieszkańcy poszczególnych rejonów służbowych znali swojego dzielnicowego. Jest to policjant tzw.: pierwszego kontaktu i to do niego mieszkańcy winni zwracać się jako pierwszego z bieżącymi problemami i u niego uzyskiwać pomoc w rozwiązywaniu swoich spraw. Aby każdy miał możliwość poznać swojego dzielnicowego, policjanci ci uczestniczą w różnego rodzaju spotkaniach, zebraniach sołeckich, radach osiedli. Jedno z takich spotkań odbyło się w ostatnich dniach w Szubinie.

Z mieszkańcami Osiedla Leśnego spotkali się mł. asp. Damian Ziółkowski oraz st. sierż. Mateusz Wawrzyniak. Spotkanie było doskonałą okazją, aby mieszkańcy poznali dzielnicowego Wawrzyniaka, który od niedawna pełnił służbę na stanowisku dzielnicowego rejonu służbowego, w skład którego wchodzi właśnie Osiedle Leśne.

Policjanci podczas spotkania przybliżyli mieszkańcom program „Dzielnicowy bliżej nas”. Informowali w jakim celu została stworzona Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i jakie zgłoszenia, a także w jaki sposób mieszkańcy za pośrednictwem tego narzędzia mogą przekazywać policji. Mowa była też o aplikacji „Moja komenda”, która jest bardzo pomocna, w sytuacji kiedy trzeba szybko ustalić telefony kontaktowe do jednostek policji w całym kraju, a także dane dzielnicowego, który sprawuje pieczę nad danym rejonem służbowym.

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska

Oceń artykuł: 1 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • -3 (7)

  wow, w dniu 21-03-2019 17:15:31 napisał:

  Brawo Panowie dzielnicowi. Życzę samych sukcesów, spokojnych służb.

  odpowiedz

  • -4 (4)

  Agata, w dniu 21-03-2019 22:19:45 napisał:

  Gratulacje Mateusz

  odpowiedz

  • 0 (0)

  zdzisław, w dniu 22-03-2019 07:57:07 napisał:

  Dzić

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Masaż gorącymi kamieniami
Kasa fiskalna Sharp
1844PLN PROMOCJAPLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Sprawdzanie skuteczności hamowania
Nowoczesne zabiegi laserowe
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Modne aranżacje
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)