Dziś mamy 20 lipca 2019, sobota, imieniny obchodzą:

21 marca 2019

Jak ważną rolę pełnią dzielnicowi? Rozmowy z mieszkańcami

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

Dzielnicowi z szubińskiego komisariatu podczas spotkania z mieszkańcami # Osiedla Leśnego promowali program „Dzielnicowy bliżej nas” i zachęcali do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Użytkownicy smartfonów dowiedzieli się też, jak korzystać z aplikacji „Moja komenda”.

Bardzo ważnym jest, aby wszyscy mieszkańcy poszczególnych rejonów służbowych znali swojego dzielnicowego. Jest to policjant tzw.: pierwszego kontaktu i to do niego mieszkańcy winni zwracać się jako pierwszego z bieżącymi problemami i u niego uzyskiwać pomoc w rozwiązywaniu swoich spraw. Aby każdy miał możliwość poznać swojego dzielnicowego, policjanci ci uczestniczą w różnego rodzaju spotkaniach, zebraniach sołeckich, radach osiedli. Jedno z takich spotkań odbyło się w ostatnich dniach w Szubinie.

Z mieszkańcami Osiedla Leśnego spotkali się mł. asp. Damian Ziółkowski oraz st. sierż. Mateusz Wawrzyniak. Spotkanie było doskonałą okazją, aby mieszkańcy poznali dzielnicowego Wawrzyniaka, który od niedawna pełnił służbę na stanowisku dzielnicowego rejonu służbowego, w skład którego wchodzi właśnie Osiedle Leśne.

Policjanci podczas spotkania przybliżyli mieszkańcom program „Dzielnicowy bliżej nas”. Informowali w jakim celu została stworzona Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i jakie zgłoszenia, a także w jaki sposób mieszkańcy za pośrednictwem tego narzędzia mogą przekazywać policji. Mowa była też o aplikacji „Moja komenda”, która jest bardzo pomocna, w sytuacji kiedy trzeba szybko ustalić telefony kontaktowe do jednostek policji w całym kraju, a także dane dzielnicowego, który sprawuje pieczę nad danym rejonem służbowym.

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska

Oceń artykuł: 1 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • -3 (7)

  wow, w dniu 21-03-2019 17:15:31 napisał:

  Brawo Panowie dzielnicowi. Życzę samych sukcesów, spokojnych służb.

  odpowiedz

  • -4 (4)

  Agata, w dniu 21-03-2019 22:19:45 napisał:

  Gratulacje Mateusz

  odpowiedz

  • 0 (0)

  zdzisław, w dniu 22-03-2019 07:57:07 napisał:

  Dzić

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sypialnia Dąb Sonoma i wstawki w połyskującej bieli
Fotopoduszka Jasiek
30,00PLN
Kasa fiskalna Euro z kopią elektroniczną
1229PLN PROMOCJAPLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Meble łazienkowe
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)