Dziś mamy 25 czerwca 2018, poniedziałek, imieniny obchodzą:
13 czerwca 2018

"Jak nie czytam, jak czytam". Uczniowie aktywnie włączyli się w akcję czytelniczą

fot. powierzone

fot. powierzone

Ogólnopolska akcja JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM w Mroczy odbyła się dzięki współpracy # bibliotekarzy Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy pań – Marleny Rosińskiej, Justyny Misterkiewicz – Hamowskiej, Beaty Orzechowskiej oraz dyrektora Miejsko - Gminnej Biblioteki Publicznej w Mroczy, pana Grzegorza Okoniewskiego.

8 czerwca na Stadionie Miejskim w Mroczy o godzinie 10.00 społeczność szkolna wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „masowego czytania”. W happeningu popularyzującym czytelnictwo aktywny udział wzięli zaproszeni goście z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Mroczy oraz mroteckich przedszkoli.

Akcja przeprowadzona została w ramach corocznej lokalnej imprezy organizowanej przez mroteckich bibliotekarzy pod hasłem Zaczytana Mrocza. Podczas spotkania przeprowadzono akcję cichego czytania ulubionej książki przez zgromadzoną na stadionie społeczność szkolną oraz głośną prezentację fragmentu Przedwiośnia Stefana Żeromskiego. Za aktywne włączenie się w Narodowe Czytanie podziękowania należą się paniom Monice Wołowicz oraz Beacie Tylickiej. Odczytanie fragmentu powieści zainicjowało tegoroczną realizację programu objętego patronatem prezydenta Polski, pana Andrzeja Dudy. Jednym z punktów programu Zaczytanej Mroczy było spotkanie z podróżnikiem, panem Marianem Dąbrowskim, który zabrał uczniów w wirtualną wycieczkę po świecie. Podczas happeningu uczniowie wzięli udział w radosnym tańcu z książką. Klasy wraz z wychowawcami skandowali hasła promujące czytelnictwo. Gorąca atmosfera towarzyszyła zgromadzonym do ostatnich chwil spotkania. Tego dnia pochód „zaczytanych” w radosnych nastrojach popularyzował czytelnictwo wśród lokalnej społeczności.

Dziękujemy:
• za wsparcie w organizacji happeningu na Stadionie Miejskim w Mroczy dyrektorowi MGOKiR w Mroczy, panu Marianowi Wiśniewskiemu,
• za pomoc w przygotowaniu i usprawnieniu przebiegu akcji klasom VIb oraz Vc, członkom Koła Przyjaciół Książki oraz koła teatralnego,
• wszystkim, którzy przyłączyli się do czytelniczego świętowania.

materiał: biblioteka SP Mrocza

Oceń artykuł: 7 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

MEBLE MŁODZIEŻOWE
Zestaw wypoczynkowy na stelażu drewnianym
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Wypożyczalnia samochodów
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
SALON - ASPEN
Bindowanie dokumentów
od 6,00PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)