Dziś mamy 14 listopada 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

05 listopada 2019

Jak być bezpiecznym na drodze? Ćwiczenia praktyczne w szkole

fot. mł. asp. Zofia Wrzeszcz

fot. mł. asp. Zofia Wrzeszcz

W minionym tygodniu dzielnicowy z mroteckiego komisariatu oraz policjanci z # nakielskiej komendy odwiedzili najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej w Mroczy. Mundurowi opowiedzieli dzieciom o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Poznane przepisy uczniowie ćwiczyli w praktyce.

W Szkole Podstawowej w Mroczy zostało zorganizowane spotkanie z policjantami. Profilaktyką objęci zostali uczniowie z klas 0 – III. Zajęcia prowadzili mł. asp. Zofia Wrzeszcz i sierż. szt. Marcin Pilch, zajmujący się problematyką nieletnich oraz mł. asp. Krystian Napierała, dzielnicowy z Komisariatu Policji w Mroczy.

Mundurowi opowiedzieli, jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię oraz jak właściwie korzystać z przejść dla pieszych. Przestrzegali też przed niebezpieczeństwami, jakie mogą spotkać dzieci, które nie stosują się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego. W trakcie spotkania policjanci tłumaczyli uczniom, jak ważne jest noszenie tzw.: „odblasków”, informując jednocześnie, jaką rolę pełnią te świecące elementy. Dzieci miały okazję ćwiczyć przechodzenie przez jezdnię w przygotowanym dla nich miasteczku ruchu drogowego.

Uczniowie angażowali się we wszystkie zabawy i ćwiczenia przygotowane przez policjantów. Podczas rozmowy dotyczącej numeru 112 dzieci wykazały się sporą wiedzą w tym zakresie. Chętnie pochwaliły się znajomością numeru alarmowego i jego zastosowaniem.

Mundurowi przypominali też o tym, aby dzieci były ostrożne podczas zawierania nowych znajomości, szczególnie jeśli o bliższe relacje zabiega obca osoba dorosła.

Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali od funkcjonariuszy odblaski oraz kolorowanki profilaktyczne ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Mroczy.

materiał: mł. asp. Zofia Wrzeszcz

Oceń artykuł: 6 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    czytelnik, w dniu 06-11-2019 11:14:07 napisał:

    Wspaniała lekcja społecznego wychowania naszych dzieci.Polecam takie zajęcia nauczycielom przedszkoli w białostockim,których działania przypominają wychowanie przez islamistów.Kto w XXI wieku, w cywilizowanym kraju daje przyzwolenie na pseudo obronne wychowanie dzieci w przedszkolu?

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fotopuzzle z nadrukiem A4
26,90PLN
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Gabinet / jadalnia / pokój dzienny
Bon upominkowy
Elewacje
Żel UV 5ml
7,50PLN
Meble łazienkowe
Meble systemowe w kolorze Biały Uni Mat / Biały Mat
0

Mężczyźni wydadzą na święta Bożego Narodzenia średnio o 500 zł więcej niż kobiety

1722 zł – średnio tyle pieniędzy przeznaczymy w tym roku na święta Bożego Narodzenia.# Co ciekawe, mężczyźni wydadzą przeciętnie ok. 2000 zł, podczas gdy kobiety – ok. 1500 zł. Najdroższe święta będą miały osoby trzydziestokilkuletnie. Zobacz, co jeszcze wynika z badania Barometr Providenta.

(czytaj więcej)
0

Jak przygotować się do porodu. Położna radzi

Nacięcie krocza to zabieg chirurgiczny zwany również epizjotomią, który w naszym kraju# jest bardzo popularny i wykonywany podczas porodu. Polska jest jednym z nielicznych krajów, gdzie w wielu placówkach wykonuje się ten zabieg rutynowo.

(czytaj więcej)
0

Co piąty uczeń nałogowo korzysta ze smartfona. Niepokojące dane

Niepokój, zdenerwowanie, problemy z koncentracją i uczucie przeciążenia nadmiarem informacji,# przy jednoczesnym braku wystarczającego wsparcia ze strony rodziców – taki obraz polskich nastolatków w sieci wyłania się z badania „Młodzi Cyfrowi” przeprowadzonego przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg i Uniwersytet Gdański, we współpracy z firmami LIBRUS i PCG Edukacja.

(czytaj więcej)
0

Zero na koncie? Oby tak dalej!

Co Polacy zrobili w tym roku już ponad 454 tysiące razy?# Sprawdzili online swoje punkty karne. Zrób to i Ty. Zwłaszcza, że przed nami kolejny długi weekend. Wielu spędzi go w drodze.

(czytaj więcej)