Dziś mamy 21 stycznia 2018, niedziela, imieniny obchodzą:
07 stycznia 2018

Inwestycyjne plany Powiatu. Większość zadań dotyczy przebudowy dróg

fot. LK

fot. LK

Na grudniowej sesji radni Powiatu Nakielskiego uchwalili budżet na obecny rok. W planach #jest kilkadziesiąt inwestycji, w tym większość drogowych. Sprawdzamy, co ma zostać wykonane.

Planowane dochody wynoszą 90 mln 329 tys. 474,25 zł, zaś wydatki 98 mln 985 tys. 340,25 zł, co powoduje powstanie deficytu na poziomie 8 mln 655 tys. 866 zł. Wydatki inwestycyjne stanowić będą 20 mln 886 tys. 690,03 zł, co stanowi 21.1% ogółu wydatków. W planie inwestycji na przyszły rok jest 40 zadań, z czego 29 dotyczy inwestycji drogowych na łączną kwotę 15 mln 283 tys. 445,33 zł. Na ich realizację powiat planuje pozyskać różnego rodzaju dotacje na łączną kwotę 5 mln 444 tys. 331,48 zł.

Drogi, drogi, drogi….

Mieszkańcy miejscowości znajdujących się na terenie gmin w powiecie nakielskim doczekają się nowych nawierzchni i nie tylko. W planach są prace w ciągu dróg powiatowych: Paterek-Łankowiczki, Liszkowo-Sadki, Ciężkowo-Wąsosz, Sipiory-Czerwonak, Dobieszewko-Kcynia, Dziewierzewo-Brzyskorzystewko, Sadki-Gromadno, Chwaliszewo-Oleszno, Żurawia-Dziewierzewo, Kosowo-Ślesin, Kcynia-Słonawki, Zalesie-Pińsko, Wiele-Białowieża, Mrocza-Ostrowo, Dziunin-Mrocza, Wąsosz-Buszkowo, Turzyn-Królikowo, Królikowo-Dąbrówka Słupska, Małocin-Wyrza, Smolniki-Kowalewo, Chomętowo-Łabiszyn i Ślesin-Kazin. Powstanie dokumentacja techniczna dla przebudowy drogi powiatowej Łochowo-Zamość. Powiat wesprze gminę Mrocza w przebudowie dróg gminnych ul. Kościuszki, ul. Plac 3 Maja, ul. 5 Stycznia, ul. Łabędzkiego i ul. Bydgoskiej.

Chodnikowe inwestycje

Planowana jest budowa ścieżki pieszo-rowerowej w ciągu drogi powiatowej Nakło-Bydgoszcz. Chodniki mają powstać także w ciągu dróg powiatowych Tur-Osada Tur, Anieliny-Dębowo (w Śmielinie), Miastowice-Podobowice (w Żarczynie).

Remonty budynków

Nie zabraknie inwestycji związanych z remontami budynków szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat. W planach są: modernizacja sali gimnastycznej przy ZSP w Szubinie, modernizacja budynku ZSP w Nakle, termomodernizacja budynku ZSP w Lubaszczu. Zmodernizowany zostanie również budynek położony przy ul. Wyzwolenia w Paterku przeznaczony na Centrum Akceptacji i Aktywności Społecznej.

Pozostałe zadania

Powiat zakupi maszyny do bieżącego utrzymania dróg, sprzęt wodny do Przystani Powiat Nakielski, a także komputery wraz z oprogramowaniem na potrzeby Starostwa Powiatowego. W planach jest także modernizacja toalet w budynku przy ul. Dąbrowskiego 54 w Nakle. Część pieniędzy przeznaczona zostanie na zadanie pn. Infostrada Pomorza i Kujaw. Kolejne zadania to wpłata na Fundusz Wsparcia PSP z przeznaczeniem na zakup sprzętu ratowniczego, realizacja projektu pn. „Nowoczesna szkoła zawodowa – najlepszym wyborem”, pomoc finansowa na utylizację azbestu na terenie gminy Mrocza.

Nadmieńmy, że za przyjęciem uchwały budżetowej było 17 radnych. Nikt nie był przeciw, ale od głosu wstrzymali się Anna Maćkowska, Tadeusz Sobol, Ignacy Pogodziński i Adam Tchórzewski.

Oceń artykuł: 10 9

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (13) Zgłoś naruszenie zasad

  • 5 (21)

  rudy, w dniu 07-01-2018 18:15:08 napisał:

  Nakło dorwało się do powiatu i wszystko robi koło siebie gmina Szubin została z ręką w nocniku

  odpowiedz

  • 5 (17)

  trochę zorientowany, w dniu 07-01-2018 18:24:13 napisał:

  Ponad 6 mln. zł. środków powiatowych na inwestycje na obszarze gminy Szubin. Prawie co trzecia złotówka z pieniędzy przeznaczonych na rozwój infrastruktury wydana będzie na realizację zadań oczekiwanych przez mieszkańców tej gminy. "Rudy" nie dziel powiatu tylko trochę poczytaj. I dużo zdrowia w Nowym Roku!

  odpowiedz

  • 8 (18)

  Polak, w dniu 07-01-2018 19:23:31 napisał:

  Czytałem szczegóły budżetu w wydaniu papierowym. Tak fatalnego budżetu jeszcze nigdy nie było. Za mało na inwestycje drogowe, za dużo na rozbudowany bizantyński dwór starosty. Zatrudnianie ponad normę ludzi z partii kosztuje. Każdy etat w starostwie jest drogi. Płacimy za to my podatnicy.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 4 (6)

  JAN, w dniu 07-01-2018 22:29:58 napisał:

  W Nakle jest Nowy Świat i polna droga może to ulica zapraszamy Starostwo jest blisko.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 2 (2)

  Mieszkaniec, w dniu 08-01-2018 12:51:22 napisał:

  Witam ktoś się orientuję kiedy droga sadki liszkowo będzie naprawiona bo szkoda auta na tą droge

  odpowiedz

  • 4 (4)

  Człowiek z wioski na G, w dniu 08-01-2018 16:17:12 napisał:

  Proszę o kontynuacje drogi powiatowej na odcinku Kowalewko folwark-Weronika-Kowalewko, dalej wystarczy chodnik zrobić ,teraz jeździ się wspaniale

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (1)

  MIESZKANIEC, w dniu 08-01-2018 20:25:19 napisał:

  A kiedy naprawią drogę do Łachowa bo już nie idzie przejechać ,czy może znowu przyjadą z workami i wsypią w dziury .Jeszcze dobrze nie odjadą to samochody rozjadą. A co się stało z szosą na Sienkiewicza dziury asfalt się rozjeżdża przecież to dopiero było robione ,czy ktoś to odbierał ktoś co się na tym zna.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bindowanie dokumentów
od 6,00PLN
Nowe stylizacje
MEBLE PIOTR PASIEKA
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Wagi sklepowe
700PLN 500PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
STOLIKI NOCNE
Pokój dzienny/ jadalnia/ sypialnia/ biuro
0

Piękna na mikołajki – oczaruj go swoim wyglądem!

Mikołajki to przede wszystkim dzień obdarowywania najbliższych podarunkami. Możesz jednak sprawić, by ukochany zapamiętał ten moment na dłużej za sprawą Twojego niebanalnego wizerunku. Zadbaj o odpowiednią stylizację oraz piękny makijaż!

(czytaj więcej)
0

Jest śnieg, więc lepimy bałwana! Czekamy na zdjęcia zimowych stworów

Chociaż wiele osób narzeka na zimę i związane z nią utrudnienia, to jednak ta pora roku ma #także swoje plusy. Zabawa na śniegu to szczególnie duża frajda dla dzieci. Gdy za oknem robi się biało, najmłodsi ochoczo wychodzą na dwór.

(czytaj więcej)
0

Świąteczne bony podarunkowe do Studia Urody Lidii Gwóźdź

Nie masz pomysłu na prezent dla kogoś bliskiego? Nasz salon proponuje zakup specjalnego zaproszenia za dowolną kwotę, na usługi w naszym gabinecie.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)