Dziś mamy 22 marca 2019, piątek, imieniny obchodzą:

30 maja 2018

Igrzyska w czwórboju lekkoatletycznym. Dziewczęta walczyły w Inowrocławiu

fot: Aleksandra Krawczyk

fot: Aleksandra Krawczyk

W wtorek 29 maja w Inowrocławiu na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się #wojewódzkie drużynowe Igrzyska Dzieci w Czwórboju Lekkoatletycznym dziewcząt.

W zawodach wojewódzkich wzięły udział zespoły szkolne rocznika 2005 i młodsi w składzie 6 dziewczynek, które zakwalifikowały się jako Mistrzostwie Powiatów z województwa kujawsko - pomorskiego. Powiat nakielski reprezentowały uczennice ze Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy. Organizatorem zawodów był Szkolny Związek Sportowy Województwa Kujawsko - Pomorskiego w Bydgoszczy i Ośrodek Sportu i Rekreacji Inowrocław.

W skład czwórboju ,jak sama nazwa wskazuje wchodzą 4 konkurencje: bieg na 60 m, rozgrywany seriami na czas, skok w dal, ze strefy o długości 1 m, rzut piłeczka palantową 115gram, bieg na 600 m. Skok w dal rozgrywany był jako Memoriał Jana Jaskólskiego, znakomitego polskiego lekkoatlety, trójskoczka. Rezultaty poszczególnych konkurencji przeliczane są na punkty. Suma punktów 5 najlepszych zawodników decyduje o zajętym ostatecznym miejscu przez drużynę.

Dziewczęta klasy szóstej Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy walczyły bardzo ambitnie. Wszystkie poprawiły swoje wyniki z zawodów powiatowych. Wśród najlepszych 20 reprezentacji województwa zajęły 6 miejsce, pokonując miedzy innymi SP 19 Włocławek. Jest to wielki sukces naszych reprezentantek tym bardziej, że pokonaliśmy szkoły sportowe o profilu lekkoatletycznym.

W klasyfikacji indywidualnej najwyższy wynik w zespole uzyskała Wiktoria Kowalska 263 punkty, która zajęła 13 miejsce w województwie kujawsko - pomorskim. Reprezentacja naszej szkoły wystąpiła w następującym składzie : Wiktoria Kowalska, Julia Kowalska, Kinga Kokoszewska, Martyna Gapa, Weronika Woźniak, Natalia Lasek. Opiekunem zespołu była Aleksandra Krawczyk i Iwona Zielińska.

materiał: Aleksandra Krawczyk

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    luk, w dniu 30-05-2018 13:54:47 napisał:

    Super dziewczyny!!!

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Stół rozkładany + 6 krzeseł
Sprawdzanie geometrii kół
Torba na akcesoria fryzjerskie
82PLN
Produkty instax
od 37,90PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Zabiegi odmładzające
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)