Dziś mamy 19 czerwca 2019, środa, imieniny obchodzą:

05 czerwca 2019

Igrzyska Dzieci w Trójboju. Wicemistrzostwo młodych zawodniczek

fot. pow.

fot. pow.

Dnia 04.06.2019 roku na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w # Barcinie odbył się Finał Wojewódzki Kujawsko-Pomorskich Igrzysk Dzieci w Trójboju Lekkoatletycznym dziewcząt rocznika 2008 szkół podstawowych.

Organizatorem zawodów był Szkolny Związek Sportowy Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Bydgoszczy i Ośrodek Sportu i Rekreacji Barcin.

W skład trójboju wchodzą: bieg na 60 m, skok w dal, rzut piłeczką palantową. Uzyskany wynik w każdej konkurencji przeliczany jest na punkty wielobojowe. Na wynik końcowy zespołu składa się 4 najlepszych rezultatów zawodniczek.

Powiat nakielski reprezentował zespół dziewcząt z Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy, który na szczeblu powiatowym zajął 1 miejsce. Łącznie wystartowało 204 uczniów z 34 szkół podstawowych z województwa kujawsko-pomorskiego.

Uczennice z Szkoły Podstawowej w Mroczy okazały się bezkonkurencyjne w biegu na 60 m i wygrały tą konkurencję. W dwóch pozostałych poprawiły swoje wyniki. Wszyscy w napięciu czekaliśmy na ogłoszenie wyników zawodów.

W trakcie ogłoszenia kolejności zajętych miejsc dowiedzieliśmy się, że reprezentacja dziewcząt Szkoły Podstawowej w Mroczy zdobyła 579 punktów i zajęła 2 miejsce w Finale Wojewódzkim w Trójboju Lekkoatletycznym. Jest to wielki sukces uczennic, bo po raz drugi w historii Szkoły Podstawowej w Mroczy zdobyły tytuł wicemistrza województwa kujawsko-pomorskiego w trójboju lekkoatletycznym.

Indywidualnie najwyższy wynik z naszego zespołu w zawodach uzyskała Julia Szczepaniak, która została sklasyfikowana na 4 miejscu w Trójboju Lekkoatletycznym w województwie kujawsko-pomorskim.

Na zakończenie zawodów wystąpił prezes Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego pani Małgorzata Szopińska, która udekorowała pierwsze 3 zespoły medalami i wręczyła im pamiątkowe dyplomy.

Oto skład zespołu SP Mrocza: Julia Szczepaniak, Zofia Myjak, Zuzanna Wróblewska, Agata Kulska, Patrycja Kokoszewska i Marcelina Lach. Opiekunem zespołu jest Aleksandra Krawczyk.

materiał: Aleksandra Krawczyk

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)