Dziś mamy 20 września 2019, piątek, imieniny obchodzą:

05 czerwca 2019

Igrzyska Dzieci w Trójboju. Wicemistrzostwo młodych zawodniczek

fot. pow.

fot. pow.

Dnia 04.06.2019 roku na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w # Barcinie odbył się Finał Wojewódzki Kujawsko-Pomorskich Igrzysk Dzieci w Trójboju Lekkoatletycznym dziewcząt rocznika 2008 szkół podstawowych.

Organizatorem zawodów był Szkolny Związek Sportowy Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Bydgoszczy i Ośrodek Sportu i Rekreacji Barcin.

W skład trójboju wchodzą: bieg na 60 m, skok w dal, rzut piłeczką palantową. Uzyskany wynik w każdej konkurencji przeliczany jest na punkty wielobojowe. Na wynik końcowy zespołu składa się 4 najlepszych rezultatów zawodniczek.

Powiat nakielski reprezentował zespół dziewcząt z Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy, który na szczeblu powiatowym zajął 1 miejsce. Łącznie wystartowało 204 uczniów z 34 szkół podstawowych z województwa kujawsko-pomorskiego.

Uczennice z Szkoły Podstawowej w Mroczy okazały się bezkonkurencyjne w biegu na 60 m i wygrały tą konkurencję. W dwóch pozostałych poprawiły swoje wyniki. Wszyscy w napięciu czekaliśmy na ogłoszenie wyników zawodów.

W trakcie ogłoszenia kolejności zajętych miejsc dowiedzieliśmy się, że reprezentacja dziewcząt Szkoły Podstawowej w Mroczy zdobyła 579 punktów i zajęła 2 miejsce w Finale Wojewódzkim w Trójboju Lekkoatletycznym. Jest to wielki sukces uczennic, bo po raz drugi w historii Szkoły Podstawowej w Mroczy zdobyły tytuł wicemistrza województwa kujawsko-pomorskiego w trójboju lekkoatletycznym.

Indywidualnie najwyższy wynik z naszego zespołu w zawodach uzyskała Julia Szczepaniak, która została sklasyfikowana na 4 miejscu w Trójboju Lekkoatletycznym w województwie kujawsko-pomorskim.

Na zakończenie zawodów wystąpił prezes Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego pani Małgorzata Szopińska, która udekorowała pierwsze 3 zespoły medalami i wręczyła im pamiątkowe dyplomy.

Oto skład zespołu SP Mrocza: Julia Szczepaniak, Zofia Myjak, Zuzanna Wróblewska, Agata Kulska, Patrycja Kokoszewska i Marcelina Lach. Opiekunem zespołu jest Aleksandra Krawczyk.

materiał: Aleksandra Krawczyk

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Kocioł gazowy alternatywą dla „kopciucha”. Dlaczego warto zdecydować się na wymianę źródła ciepła?

Jesień coraz bliżej i już niebawem będziemy uruchamiać ogrzewanie w naszych domach.# To ostatni dzwonek, by wymienić zasilane węglem, przestarzałe i nieefektywne „kopciuchy” na kotły gazowe, które umożliwią zaoszczędzenie energii oraz oddychanie czystszym powietrzem.

(czytaj więcej)
0

E-rewolucja. Cyfryzacja w służbie zdrowia

E-recepty w aplikacji mObywatel, profil zaufany potwierdzany w przychodni – to tylko kilka najnowszych ułatwień dla pacjentów#, które przygotowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Zdrowia. W poniedziałek na briefingu w Siedlcach mówił o nich minister cyfryzacji Marek Zagórski.

(czytaj więcej)
0

Cukrzyca ciążowa. Jak sobie z nią radzić ?

Cukrzyca ciążowa to choroba dotycząca około 4-7% kobiet w ciąży.# Jest to jednostka chorobowa, na którą najczęściej zapadają przyszłe mamy. Ze względu na szerszy dostęp do diagnostyki, rozpoznawana jest ona u kobiet znacznie częściej niż kiedyś. Nieleczona cukrzyca ciążowa może stwarzać zagrożenie zarówno dla mamy jak i dla rozwijającego się płodu. Jak rozpoznać cukrzycę ciążową, jak ją leczyć, opisuje położna Alina Jedlińska – ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)