Dziś mamy 11 sierpnia 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

03 marca 2020

I edycja Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Mroczy. Zobacz wyniki

fot. Ewelina Musiał

fot. Ewelina Musiał

1 marca w Mroczy odbyła się I edycja Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym".

Bieg główny rozegrał się na dystansie 1963 m. Na starcie zameldowało się 46 zawodników, którzy pochodzili głównie z powiatu nakielskiego.

Klasyfikacja po zakończeniu biegu wyglądała następująco:

OPEN Mężczyzn:
1. Kamil Hutek
2. Dawid Koliński
3. Szymon Błaszczyński

OPEN Kobiet:
1. Aleksandra Wiśniewska
2. Patrycja Nawrot
3. Iwona Zielińska

Tradycyjnie wszyscy zawodnicy, którzy dotarli na metę, a zameldowali się w komplecie, otrzymali pamiątkowe medale. Zwycięzcy w kategoriach kobiet i mężczyzn otrzymali dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe. Nagrody te wręczane były przez Przewodniczącego Rady Miejskiej w Mroczy – Jarosława Odrobińskiego, Zastępcę Burmistrza Miasta i Gminy Mrocza – Waldemara Chudzika, Posła na Sejm – Piotra Króla oraz Krzysztofa Polewczyńskiego - krewny „naszego” Żołnierza Wyklętego – Wacława „Połomskiego” Polewczyńskiego.

1 marca zorganizowane zostały także biegi dla dzieci – na 400 m oraz na 800 m. Przed rozpoczęciem biegów Iwona Zielińska przeprowadziła rozgrzewkę dla zawodników.

Na starcie biegu na 400 m zjawiło się 28 zawodników. Najmłodsza zawodniczka miała 3,5 roku. Na mecie jako pierwszy zameldował się Filip Majchrzak, następny był Kuba Jóźwiak, a podium uzupełnił Kacper Klebs. W biegu na 800 m wystartowała siódemka zawodników. Pierwsze trzy miejsca zajęli: Daniel Woźniak, Jakub Jurek oraz Alex Pawłowski.

Wszystkim zawodnikom, którzy dotarli na metę wręczone zostały pamiątkowe medale oraz dyplomy, które wręczali Przewodniczący Rady Miejskiej w Mroczy – Jarosław Odrobiński oraz zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Mrocza – Waldemar Chudzik. Zwycięzcy poszczególnych biegów otrzymali nagrody rzeczowe.

Materiał: Ewelina Musiał

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu

Oceń artykuł: 12 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Meksyk na talerzu. Poznaj tajniki wyrazistej kuchni meksykańskiej

Meksyk to kraj o bardzo bogatej historii, kulturze, a jego barwny folklor jest rozpoznawalny #na całym świecie. Wszystkie te cechy można również przypisać meksykańskiej kuchni, która w 2010 roku została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Decyzja o tym zapadła nie tylko na podstawie wyjątkowych receptur, lecz także ze względu na tradycyjne obrzędy i całą kulturę jedzenia, która powoduje, że każdy meksykański posiłek może zamienić się w huczną uroczystość. Sprawdźcie, co sprawia, że lokalne przepisy stały się światowym fenomenem.

(czytaj więcej)
0

Gry i aplikacje Bezpieczny Przejazd. Sprawdź swoją wiedzę

Wakacyjne podróże ciekawe i bezpieczne z grami i aplikacjami Bezpieczny Przejazd. Dostęp #do informacji demaskujących fake newsy na temat zachowania na przejazdach. Tak PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do rozszerzania wiedzy, która zapewni bezpieczne korzystanie z przejazdów kolejowo-drogowych. Działania prowadzone są w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd.

(czytaj więcej)