Dziś mamy 5 grudnia 2020, sobota, imieniny obchodzą:

20 października 2020

I Turniej UKW Bydgoszcz. Piotr Szybowicz pomysłodawcą i organizatorem

fot. archiwum

fot. archiwum

19 października odbył się turniej szachowy# online „I TURNIEJ UKW BYDGOSZCZ”, który został rozegrany na stronie lichess.org. Były to pierwsze zmagania w nowym roku akademickim.

Organizatorem i pomysłodawcą rozgrywek jest znany szubiński działacz szachowy Piotr Szybowicz. Turniej trwał godzinę, a czas na partię dla każdego zawodnika wynosił 10 minut. W rozgrywkach wzięli udział zawodnicy z różnych miejscowości m.in. z Kcyni, Szubina, Mroczy i Bydgoszczy. Mistrzostwa podzielono na 2 grupy: na grupę A oraz na grupę B. W grupie A wystąpili zawodnicy z rankingiem powyżej 1500 punktów, a w grupie B gracze z rankingiem do 1500 punktów. W grupie A triumfował Przemysław Chudzik (Kcynia), który wywalczył 15 punktów. Na drugim miejscu uplasował się Jan Rosiński (LUKS Feniks Mrocza) z dorobkiem 14 punktów. Co ciekawe, walka o zwycięstwo w grupie A przez cały turniej toczyła się między tymi dwoma zawodnikami, a o końcowym rezultacie zadecydował zaledwie 1 punkt. Trzecie miejsce w tej grupie zajął Adam Jagodziński z 5 punktami na koncie (I LO Szubin). Grupę B dosyć pewnie zwyciężyła Julia Rocławska (I LO Szubin). Tuż za nią uplasowała się Paulina Rusińska (UKW Bydgoszcz), a trzecią pozycję wywalczył Konrad Hilscher (I LO Szubin). W turnieju zagrali także: Sandra Kołodziej, Piotr Szybowicz i Hubert Zdralek. Zawody przyniosło sporo emocji. Byliśmy świadkami wielu zaciętych partii. Poziom turniejów UKW regularnie rośnie.

Najlepsza trójka grupy A:
1. Przemysław Chudzik (Kcynia) – 15 punktów,
2. Jan Rosiński (LUKS Feniks Mrocza) – 14 punktów,
3. Adam Jagodziński (I LO Szubin) – 5 punktów.

Najlepsza trójka grupy B:
1. Julia Rocławska (I LO Szubin) – 8 punktów,
2. Paulina Rusińska (UKW Bydgoszcz) – 4 punkty,
3. Konrad Hilscher (I LO Szubin) – 2 punkty.

Materiał: Jan Rosiński

Oceń artykuł: 63 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Narożniki
Konstrukcje stalowe
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Terminale płatnicze stacjonarne i mobilne
39PLN od 15zł/mcPLN
Sypialnia Dąb Sonoma i wstawki w połyskującej bieli
Kasy fiskalne Datecs
1200PLN PROMOCJAPLN
Stół rozkładany + 6 krzeseł
MEBLE PIOTR PASIEKA
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)