Dziś mamy 24 sierpnia 2019, sobota, imieniny obchodzą:

06 czerwca 2019

IV Streetball w Staszicu. Nie brakowało sportowych emocji

fot. pow.

fot. pow.

Dnia 29 maja 2019 roku na hali widowiskowo-sportowej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych # im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią odbyły się IV Międzyszkolne Mistrzostwa o Puchar Dyrektora w koszykówce chłopców “Streetball”.

Przed pierwszymi meczami nauczyciel wychowania fizycznego Michał Stachowski przywitał wszystkie drużyny i dokonał oficjalnego otwarcia zawodów.

Do rozgrywek przystąpiły cztery drużyny: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Władysława Łokietka w Lubaszczu wraz z opiekunem Andrzejem Nowickim, Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej im. kmdr. Bolesława Romanowskiego z Krzysztofem Gillem, I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego z Maciejem Janke oraz gospodarz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica z Michałem Stachowskim.

Grano systemem "każdy z każdym" do 16 punktów. Drużyny składały się z 3 zawodników z jednym rezerwowym. Przed ostatnim meczem podczas przerwy przeprowadzono Konkurs Rzutów za 3 pkt. w którym nie zabrakło emocji. Poniżej przedstawiamy kolejność rozgrywanych meczów, ogólną klasyfikację rozgrywek i wyniki konkursu "trójek".

Wyniki:
I LO Nakło – ZSP Staszic 16:9
ZSŻŚ Nakło – ZSP Lubaszcz 16:6
ZSŻŚ Nakło – ZSP Staszic 15:16
I LO Nakło – ZSP Lubaszcz 17:5
ZSP Staszic – ZSP Lubaszcz 16:5
ZSŻŚ Nakło – I LO Nakło 12:16

Końcowa Klasyfikacja:
1. I LO Nakło
2. ZSP Staszic Nakło
3. ZSŻŚ Nakło
4. ZSP Lubaszcz

Do konkursu przystąpili wszyscy chętni zawodnicy. Każdy z zapisanych wykonywał trzy rzuty do kosza sprzed linii rzutów za 3 pkt. Po pierwszej kolejce przeprowadzono dogrywkę, w której wyłoniono najlepszego rzucającego - Wojciecha Balcer z ZSP Staszic. Drużyny otrzymały z rąk Wicedyrektor Magdaleny Gapińskiej okolicznościowe puchary i pamiątkowe dyplomy.

Dziękujemy za przybycie i widzimy się za rok!

Organizatorem i sędzią zawodów był Michał Stachowski.

materiał: Michał Stachowski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 3 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mała architektura. Niewielkie elementy o dużym znaczeniu

Ogrodowe elementy dekoracyjne znajdują zastosowanie nie tylko w# przestrzeni miejskiej, ale również w indywidualnych aranżacjach wokół domu.

(czytaj więcej)
0

Nieudana podróż samolotem. Kiedy można ubiegać się o odszkodowanie?

Sezon urlopowy to czas wzmożonego ruchu lotniczego. To właśnie w tym okresie # notowanych jest najwięcej opóźnień samolotów, odwoływane są loty i zgłaszane zagubienia bagażu.

(czytaj więcej)
0

Wytwarzamy zbyt dużo CO2. Już możemy odczuć zmiany klimatu

Dwutlenek węgla (CO2) to jeden z gazów cieplarnianych, którego nadmierna emisja # przyczynia się do niepożądanych zmian klimatycznych na świecie.

(czytaj więcej)
0

Jak pielęgnować oczy noworodka? Co powinniśmy zrobić?

Tuż po urodzeniu dzieci często borykają się z zaczerwienionymi białkami oczu, podrażnionymi # spojówkami i opuchniętymi powiekami.

(czytaj więcej)