Dziś mamy 26 maja 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

06 czerwca 2019

IV Streetball w Staszicu. Nie brakowało sportowych emocji

fot. pow.

fot. pow.

Dnia 29 maja 2019 roku na hali widowiskowo-sportowej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych # im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią odbyły się IV Międzyszkolne Mistrzostwa o Puchar Dyrektora w koszykówce chłopców “Streetball”.

Przed pierwszymi meczami nauczyciel wychowania fizycznego Michał Stachowski przywitał wszystkie drużyny i dokonał oficjalnego otwarcia zawodów.

Do rozgrywek przystąpiły cztery drużyny: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Władysława Łokietka w Lubaszczu wraz z opiekunem Andrzejem Nowickim, Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej im. kmdr. Bolesława Romanowskiego z Krzysztofem Gillem, I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego z Maciejem Janke oraz gospodarz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica z Michałem Stachowskim.

Grano systemem "każdy z każdym" do 16 punktów. Drużyny składały się z 3 zawodników z jednym rezerwowym. Przed ostatnim meczem podczas przerwy przeprowadzono Konkurs Rzutów za 3 pkt. w którym nie zabrakło emocji. Poniżej przedstawiamy kolejność rozgrywanych meczów, ogólną klasyfikację rozgrywek i wyniki konkursu "trójek".

Wyniki:
I LO Nakło – ZSP Staszic 16:9
ZSŻŚ Nakło – ZSP Lubaszcz 16:6
ZSŻŚ Nakło – ZSP Staszic 15:16
I LO Nakło – ZSP Lubaszcz 17:5
ZSP Staszic – ZSP Lubaszcz 16:5
ZSŻŚ Nakło – I LO Nakło 12:16

Końcowa Klasyfikacja:
1. I LO Nakło
2. ZSP Staszic Nakło
3. ZSŻŚ Nakło
4. ZSP Lubaszcz

Do konkursu przystąpili wszyscy chętni zawodnicy. Każdy z zapisanych wykonywał trzy rzuty do kosza sprzed linii rzutów za 3 pkt. Po pierwszej kolejce przeprowadzono dogrywkę, w której wyłoniono najlepszego rzucającego - Wojciecha Balcer z ZSP Staszic. Drużyny otrzymały z rąk Wicedyrektor Magdaleny Gapińskiej okolicznościowe puchary i pamiątkowe dyplomy.

Dziękujemy za przybycie i widzimy się za rok!

Organizatorem i sędzią zawodów był Michał Stachowski.

materiał: Michał Stachowski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 3 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)