Dziś mamy 30 marca 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

04 lutego 2020

IV Feryjny Turniej Szachowy. Zawodnicy walczyli o tytuł Najlepszego Juniora

fot. Ewelina Musiał

fot. Ewelina Musiał

2 lutego po raz czwarty młodzi entuzjaści szachów przyjechali do Mroczy, gdzie w #Hali Widowiskowo-Sportowej odbył się IV Feryjny Turniej Szachowy dla juniorów o Puchar Prezesa klubu LUKS Feniks Mrocza.

Równolegle odbył się także turniej dla dorosłych skierowany do opiekunów, trenerów i rodziców. Oba turnieje składały się z 7 rund, tempo gry wynosiło 15 minut na zawodnika, przy czym turniej juniorski rozgrywany był systemem szwajcarskim, a seniorski systemem kołowym.

Oficjalnie turniej rozpoczęli: Przewodniczący Rady Miejskiej – Jarosław Odrobiński oraz Wiceprzewodniczący – Tomasz Krakowski. Turniej poprowadził sędzia II klasy – Mirosław Kozielski. W turnieju juniorskim wzięło udział – 20 zawodników, a w seniorskim zagrało 8 osób.

Od początku turnieju zawodnicy zawzięcie walczyli o tytuł „Najlepszego Juniora”, lecz na końcówce przewagę pół punktu nad pozostałymi zawodnikami zdobyli Fabian Spionkowski oraz Alan Jagodziński. Ten pierwszy dzięki lepszej punktacji pomocniczej zdobył I miejsce oraz okazały puchar. Trzecie miejsce na podium zajął Jagodziński Olaf.

W turnieju seniorskim przez cały turniej pewnie przeszedł Jarosław Wiśniewski – Prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Szachowego zajmując pierwsze miejsce i uzyskując wynik 6,5 pkt. Pozostałe miejsca na podium wywalczyli Winkler Bogdan (II miejsce) i Jacek Górny( III miejsce). Obydwoje po 5 pkt. Tyle samo punktów zdobył również Jan Rosiński, lecz wskutek gorszej punktacji pomocniczej wypadł poza podium.

Po zakończonym turnieju przyszedł czas na rozdanie pucharów, medali oraz nagród. Wręczył je Prezes klubu LUKS Feniks – Marcin Klebs. Oprócz miejsc na podium uhonorowani zostali także: „Najlepszy Junior z Gminy Mrocza” - Leszek Musiał oraz „Najlepsza Juniorka z Gminy Mrocza” - Zosia Kozielska, będąca jednocześnie najmłodsza zawodniczką turnieju.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom oraz życzymy jak najlepszych wyników w kolejnych turniejach.

Materiał: Ewelina Musiał

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu

Oceń artykuł: 7 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Chodź, pomaluj swój świat… na zielono. Apetyczne przepisy na Dzień Szpinaku

Świętować można z różnych okazji. Boże Narodzenie jednoznacznie kojarzy się z #czerwonym barszczem i zupą grzybową, a Wielkanoc to świetny pretekst do zajadania się żurem i jajkami na tysiąc sposobów. Kalendarz jest jednak wypełniony wieloma innymi, smakowitymi datami. Wiedzieliście, że 26 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Szpinaku? Najwyższa pora dać temu liściastemu specjałowi zielone światło w kuchni!

(czytaj więcej)
0

Co robić z dziećmi w domu? Wspólnie pieczmy słodkości!

Co robić z dzieciakami, które więcej czasu spędzają w domu? Istnieje wiele pomysłów na to, #jak w prosty i przyjemny sposób zorganizować czas, angażując także najmłodszych. Jedną z przyjemniejszych aktywności, która pozwoli nam na działanie zespołowe, jest wspólne pieczenie słodkości – a efekty, och, będą pyszne! Oto garść inspiracji na proste w przygotowaniu i smaczne wypieki, które możemy przyrządzić wspólnie z najmłodszymi.

(czytaj więcej)
0

"Odkażanie" koronawirusa po polsku. W izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

Butelka wódki, kilka piw i ze dwa wina – to dla żony. Będzie na zapas” – mówi, stojąc w kolejce #w monopolowym. Ale robi to także następnego dnia… Pandemia koronawirusa i związana z nią kwarantanna staje się dla wielu Polaków pułapką. W wyniku izolacji częściej sięgają po alkohol i piją znacznie większe jego ilości. Podczas gdy np. władze departamentu Aisne w północno-wschodniej Francji wydają zakaz sprzedaży alkoholu w związku z epidemią Covid-19, w Polsce sklepy monopolowe pospiesznie i na bieżąco uzupełniają braki w asortymencie.

(czytaj więcej)
0

Co robić w czasie kwarantanny? Mamy dla Was kilka propozycji

Minęło już kilka tygodni odkąd ogłoszono w Polsce stan zagrożenia epidemicznego. W tym# czasie wielu z nas pozostaje w domach. Co robić żeby nie zwariować? Jak wypełnić sobie czas w przysłowiowych "czterech ścianach"?

(czytaj więcej)