Dziś mamy 18 lutego 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

04 lutego 2020

IV Feryjny Turniej Szachowy. Zawodnicy walczyli o tytuł Najlepszego Juniora

fot. Ewelina Musiał

fot. Ewelina Musiał

2 lutego po raz czwarty młodzi entuzjaści szachów przyjechali do Mroczy, gdzie w #Hali Widowiskowo-Sportowej odbył się IV Feryjny Turniej Szachowy dla juniorów o Puchar Prezesa klubu LUKS Feniks Mrocza.

Równolegle odbył się także turniej dla dorosłych skierowany do opiekunów, trenerów i rodziców. Oba turnieje składały się z 7 rund, tempo gry wynosiło 15 minut na zawodnika, przy czym turniej juniorski rozgrywany był systemem szwajcarskim, a seniorski systemem kołowym.

Oficjalnie turniej rozpoczęli: Przewodniczący Rady Miejskiej – Jarosław Odrobiński oraz Wiceprzewodniczący – Tomasz Krakowski. Turniej poprowadził sędzia II klasy – Mirosław Kozielski. W turnieju juniorskim wzięło udział – 20 zawodników, a w seniorskim zagrało 8 osób.

Od początku turnieju zawodnicy zawzięcie walczyli o tytuł „Najlepszego Juniora”, lecz na końcówce przewagę pół punktu nad pozostałymi zawodnikami zdobyli Fabian Spionkowski oraz Alan Jagodziński. Ten pierwszy dzięki lepszej punktacji pomocniczej zdobył I miejsce oraz okazały puchar. Trzecie miejsce na podium zajął Jagodziński Olaf.

W turnieju seniorskim przez cały turniej pewnie przeszedł Jarosław Wiśniewski – Prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Szachowego zajmując pierwsze miejsce i uzyskując wynik 6,5 pkt. Pozostałe miejsca na podium wywalczyli Winkler Bogdan (II miejsce) i Jacek Górny( III miejsce). Obydwoje po 5 pkt. Tyle samo punktów zdobył również Jan Rosiński, lecz wskutek gorszej punktacji pomocniczej wypadł poza podium.

Po zakończonym turnieju przyszedł czas na rozdanie pucharów, medali oraz nagród. Wręczył je Prezes klubu LUKS Feniks – Marcin Klebs. Oprócz miejsc na podium uhonorowani zostali także: „Najlepszy Junior z Gminy Mrocza” - Leszek Musiał oraz „Najlepsza Juniorka z Gminy Mrocza” - Zosia Kozielska, będąca jednocześnie najmłodsza zawodniczką turnieju.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom oraz życzymy jak najlepszych wyników w kolejnych turniejach.

Materiał: Ewelina Musiał

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu

Oceń artykuł: 7 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Masz sprawdzony przepis na pyszną pizzę? Podziel się nim z nami!

W ciągu całego roku pojawia się wiele świąt i okazji, podczas których na stołach lądują #różnorodne przysmaki. Każde przyjęcie, mniejsze i większe, wymaga odpowiedniej oprawy kulinarnej. 9 lutego to jednak data szczególna, zwłaszcza dla wszystkich pasjonatów włoskich kulinariów - Międzynarodowy Dzień Pizzy.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)