Dziś mamy 21 lutego 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

25 czerwca 2018

III Wakacyjny Turniej Szachowy. Zmagania trwały dwa dni

fot: Jan Rosiński

fot: Jan Rosiński

W dniach 23-24 czerwca odbywał się III Wakacyjny Turniej Szachowy o Puchar Prezesa Klubu LUKS# Feniks Mrocza.

Zawody rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund. W mistrzostwach wzięło udział 12 zawodników. Nad sprawnym przebiegiem rozgrywek czuwał Mirosław Kozielski. Warto dodać, że w szachowych zmaganiach zagrali także zawodnicy z Wąwelna.

W turnieju bardzo pewnie zwyciężył Jan Rosiński, który wygrał wszystkie partie. Zawodnik Feniksa od samego początku był głównym faworytem i bez większych problemów pokonywał rywali. Na drugim miejscu niespodziewanie uplasowała się Ewelina Musiał. Należy uznać to za niemałą niespodziankę, ponieważ ta zawodniczka gra w klubie dopiero od 5 miesięcy. Widać, że doświadczenie zebrane na poprzednich turniejach procentuje. Trzecie miejsce wywalczył Bartosz Król, który powrócił do gry o stawkę po długiej przerwie. Ogromny niedosyt może odczuwać Kacper Klimek, gdyż zajął 4 miejsce ze stratą zaledwie 1 punktu do 3 miejsca. Niezłe rezultaty uzyskali Franciszek Kaproń i Leszek Musiał. Obaj ci zawodnicy zajęli kolejno 5 i 6 pozycję. Reszta zawodników również zaprezentowała wspaniałą walkę.

Na zakończenie mistrzostw Prezes Feniksa Marcin Klebs wręczył zawodnikom puchary, medale i nagrody rzeczowe. Wszyscy mogą czuć się jak zwycięzcy, ponieważ najważniejsze jest to, żeby czerpać przyjemność z gry i cieszyć się każdą chwilą spędzoną przy szachownicy. W szczególności cieszy fakt, że szachy zyskują coraz więcej sympatyków w Gminie Mrocza. Dużym plusem jest rosnąca frekwencja na zajęciach i turniejach w Mroczy. Szachy to piękna i wspaniała gra, która zasługuje na duże uznanie. Królewska gra wychowała i wykształciła dużo wybitnych umysłów. W szachy grali wielcy ludzie m.in. Napoleon Bonaparte, Karol Wojtyła, Albert Einstein. Warto zachęcać młodzież i dorosłych do uprawiania tej wartościowej dyscypliny sportu. Kto wie, być może w przyszłości wychowają się nam w Mroczy następcy Garriego Kasparowa czy Michaiła Tala. Albert Einstein mawiał, że mistrz szachowy uzewnętrznia swe idee przy tak wielkim wysiłku myślowym, że jego wewnętrzna wolność i niezależność – bez względu na twardość charakteru – nie może pozostać nienaruszona.

Klasyfikacja końcowa III Wakacyjnego Turnieju Szachowego o Puchar Prezesa Klubu LUKS Feniks Mrocza:
1. Jan Rosiński – LUKS Feniks Mrocza – 7 pkt. / 7 możliwych.
2. Ewelina Musiał - LUKS Feniks Mrocza - 5 pkt.
3. Bartosz Król - LUKS Feniks Mrocza - 5 pkt.
4. Kacper Klimek - LUKS Feniks Mrocza - 4 pkt.
5. Franciszek Kaproń - Wąwelno - 4 pkt.
6. Leszek Musiał - LUKS Feniks Mrocza - 4 pkt.
7. Jessica Danielewska - Wąwelno - 3,5 pkt.
8. Sebastian Przeor - Wąwelno - 3 pkt.
9. Stanisław Kaproń - Wąwelno - 2,5 pkt.
10. Stanisław Świacki - LUKS Feniks Mrocza - 2,5 pkt.
11. Cezary Tajer - LUKS Feniks Mrocza - 1 pkt.
12. Michał Świacki - LUKS Feniks Mrocza - 0,5 pkt.

materiał: Jan Rosiński

Oceń artykuł: 25 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (2)

  Helena, w dniu 25-06-2018 20:39:06 napisał:

  Brawo!!!

  odpowiedz

  • -1 (3)

  Nawałka , w dniu 25-06-2018 22:24:44 napisał:

  Jachu z dzieciakami tylko potrafi wygrywać, wstyd

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble kuchenne
Sprawdzanie geometrii kół
Siłownia
Mikrodermabrazja
Budowa domu pod klucz
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Fotopoduszka w kształcie serca
30,00PLN
Stoły i krzesła - różne wzory i kolory
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)