Dziś mamy 26 września 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

22 lipca 2022

Gratulacje od ministra. Wśród medalistów Monika Marach

fot. Ministerstwo Sportu i Turystyki

fot. Ministerstwo Sportu i Turystyki

Minister Kamil Bortniczuk spotkał się z medalistami Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata U-17 w # Podnoszeniu Ciężarów. Spotkanie, w którym uczestniczył również Waldemar Gospodarek, Prezes Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów było okazją do pogratulowania zawodnikom wywalczonych medali.

- Osiągnięte przez Was sukcesy sportowe i wywalczone medale pokazują, że warto być wytrwałym i konsekwentnie dążyć do wyznaczonego celu. Życzę jedocześnie wielu kwalifikacji olimpijskich, a także jeszcze większej liczby medali w zbliżających się Mistrzostwach Europy U17 i U15, które odbędą się w terminie 10-18 sierpnia w Raszynie– powiedział podczas spotkania minister Kamil Bortniczuk.

Medale Polaków podczas Mistrzostw Europy (Tirana 2022):

    Monika Marach – brązowa medalista ME seniorek w kat. 71 kg
    Piotr Kudłaszyk – brązowy medalista ME seniorów w kat. 73 kg

Medale Polaków podczas Mistrzostw Świata U-17 (Leon w Meksyku):

    Oliwia Drzazga – wicemistrzyni świata do lat 17 w kat. 49 kg
    Bartosz Burski – brązowy medalista do lat 17 w kat. 67 kg
    Marek Gugała – brązowy medalista MŚ do lat 17 w kat.  + 102 kg

Zawodnicy obecni na spotkaniu wręczyli ministrowi zaproszenie na Mistrzostwa Europy U-15 i U-17, które odbędą się w Polsce, a zostały odebrane Rosji.

Ministerstwo Sportu i Turystyki wspiera Polski Związek Podnoszenia Ciężarów przyznając dofinansowanie na realizację przygotowań zawodników do najważniejszych imprez sportowych:

Przygotowania zawodników kadry narodowej do udziału w igrzyskach olimpijskich oraz przygotowania i udział w MŚ i ME w sportach olimpijskich – 2 700 000,00 zł.

Wspieranie przygotowań do udziału w igrzyskach paraolimpijskich, igrzyskach głuchych, mistrzostwach świata i Europy – 432 900,00 zł.Wspieranie promocji sportu poprzez organizację w Polsce w roku 2022, międzynarodowych imprez mistrzowskich, zawodów z cyklu Pucharu Świata oraz zawodów zaliczanych do klasyfikacji światowej międzynarodowej federacji sportowej działającej w sporcie olimpijskim lub paraolimpijskim lub innej uznanej przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski – 350 000,00 zł.

materiał: Ministerstwo Sportu i Turystyki

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 1 (1)

    Dominik, w dniu 23-07-2022 19:50:48 napisał:

    Brawo Moniu należy Ci się to wyróżnienie a teraz zdobywaj kwalifikacje do igrzysk olimpijskich

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Konstrukcje stalowe
Budowa magazynów
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
0

Myślisz o regularnych ćwiczeniach? Jak wdrożyć plan w życie

Jak wynika z przeprowadzonych wśród Europejczyków badań #dotyczących aktywności fizycznej, Polacy zajmują pierwsze miejsce wśród ośmiu badanych krajów. Trzech na czterech Polaków deklaruje, że uprawia chociaż jedną dyscyplinę sportu. Największą popularnością cieszy się jogging (58,9%) i fitness (48,4%). Dalej uplasowało się pływanie (38,9%), piłka nożna (32,8%) oraz siatkówka (24,3%) . We wszystkich badanych krajach najbardziej aktywną sportowo grupą są osoby w wieku 18-34 lata. Skąd biorą motywację?

(czytaj więcej)
0

Czym ogrzejemy domy zimą? Perspektywy cenowe surowców energetycznych

Nagły wrześniowy spadek temperatur sprawił, że jednym z kluczowych# tematów stała się kwestia bezpieczeństwa energetycznego. Rządzący uspokajają, że nie zabraknie energii elektrycznej ani ciepła dla odbiorców indywidualnych. Z kolei eksperci alarmują, że węgla opałowego – z którego to korzystają głównie elektrownie i elektrociepłownie miejskie do wytworzenia energii cieplnej – nie wystarczy, a jeśli zostanie pozyskany, może być niskiej jakości. Czy społeczeństwu grożą częste wyłączenia energii i galopująca podwyżka cen?

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)