Dziś mamy 28 listopada 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

14 listopada 2023

Gościnni nakielanie. Wyniki turnieju brydżowego

fot. KP

fot. KP

Duet Włodzimierz Heymann (Mrocza) i Bohdan Pliszka (Aleksandrów Kujawski) zwyciężył w turnieju brydżowym w Nakle.

W ramach Korespondencyjnych Mistrzostw Polski brydżyści w całym kraju rozgrywają turnieje, ułożonymi przez sędziego kartami. Dzięki temu można porównać wyniki uzyskane przez poszczególnych brydżystów z Polski oraz gości z zagranicy.

W poniedziałek, 13 listopada rozegrano w Nakle, turniej brydża sportowego w ramach listopadowej eliminacji KMP. Przybyło 11 par z trzech powiatów: nakielskiego, bydgoskiego i sępoleńskiego. Grano na zapis maksymalny. Turniej sędziował Ludwik Pazderski.

W turnieju z nieznaczną przewagą zwyciężył duet Włodzimierz Heymann (Mrocza, ale reprezentuje trzecioligowy klubu Eurobac I Nakło) i Bohdan Pliszka (BIN Aleksandrów Kujawski – druga liga). Drugie miejsce zajęła para Mariusz Wróblewicz i Marian Zarembski z Eurobac I. Na najniższym stopniu podium uplasowała się para z Więcborka Roman Grabowski i Benedykt Mieszczak.

Wyniki uzyskane przez czołowe pary w turnieju w Nakle nie są najlepsze, choć dają szanse na otrzymanie kolejnych punktów rankingowych. Po przeliczeniu wyników 528 par z 38 na 45 ośrodków, duet i Wróblewicz i Zarembski jest na 86 miejscu. Natomiast para Heymann  i Pliszka zajmuje 97 lokatę.

Kolejny turniej brydżowy KMP w Nakle zaplanowano na 27 listopada. Będzie to listopadowa eliminacja KMP w grze na zapis meczowy.

Wcześniej, gdyż 25 listopada o godz 10.00 rozegrany zostanie X Niepodległościowy Turniej Par Brydża Sportowego o puchar prezesa Klubu Żołnierzy Rezerwy Ligi Obrony Kraju w Nakle. Turniej odbędzie się w siedzibie Klubu mieszczącej się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 4 na Os. Łokietka Nr 15. Zapisy przed turniejem.

Wyniki turnieju:

1. Włodzimierz Heymann/ Bohdan Pliszka - 59.33%

2. Mariusz Wróblewicz/Marian Zarembski - 58.92%

3. Roman Grabowski/Benedykt Mieszczak - 55.58%

4. Aleksandra Granowska/Piotr Wołowski - 55.00%

5. Edward Niewolny/Marceli Pluciński - 51.83%

6. Małgorzata Niedzielska/Tomasz Niedzielski - 51.00%

7. Bogdan Najmrodzki/Jan Rdesiński - 50.58%

8. Krzysztof Dembek/Włodzimierz Suchodolski - 49.75%

9. Jan Nowakowski/Bartłomiej Pałubicki - 46.42%

10. Ziemowit Brzykcy/Krzysztof Popczyński - 45.17%

11. Elżbieta Krajewska/Alina Majchrzak – 36.42%.

Oceń artykuł: 3 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • -4 (8)

  Helena Iglińska, w dniu 14-11-2023 18:36:39 napisał:

  Nie mają co robić tylko w karty grają. Pomoglibyście swoim żonom, kobietom i dziewczynom, a nie tylko te karty i karty. Kto gra w karty ten ma łeb obdarty

  odpowiedz

  • 2 (2)

  przechodzień, w dniu 15-11-2023 01:24:54 napisał:

  Przechodziłem, zobaczyłem, cieszy mnie to. Dziękuję.

  odpowiedz

  • -1 (1)

  zółty lemon, w dniu 17-11-2023 15:23:46 napisał:

  taka gra karty ja nie lubię a w makao też graliśta?

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Metryczka dziecka A4
20PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Personalizowane zaproszenia na I komunię świętą
4,00PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
0

Karma dla zwierząt pod lupą kontrolerów. Nałożono 18 kar pieniężnych

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych# (IJHARS) przedstawia wyniki planowej kontroli w zakresie jakości handlowej karmy dla zwierząt domowych, która została przeprowadzona w II kwartale 2023 r.

(czytaj więcej)
0

Jesienne wyprawy kajakowe. "Przyroda jakby zaczarowana"

Złota jesień zagościła w pełni w naszym krajobrazie. Przyroda stała się jakby #zaczarowana. W świecie okrytym jesienną ciszą, nie słychać było zgiełku aktualnych ludzkich problemów pełnych tragedii i sensacji. Można było w pełni wypocząć i zrelaksować się płynąc kajakami po skąpanych złotem opadających liści rzekach i jeziorach.

(czytaj więcej)
0

Nasza psychika jest fundamentem naszego dobrostanu. Zadbaj o zdrowie

Dzisiaj chcemy poruszyć temat, który jest ważny# a równocześnie często zaniedbywany - zdrowie psychiczne. W dzisiejszym zabieganym i stresującym świecie, zapominamy o tym, że to nasza psychika jest fundamentem naszego dobrostanu. Możemy inwestować w karierę, osiągać sukcesy zawodowe i gromadzić bogactwo materialne, ale jeśli zaniedbamy zdrowie psychiczne, to wszystko traci na wartości.

(czytaj więcej)
0

Apel o rozwagę. Policjanci rozdawali kamizelki i elementy odblaskowe

Wczoraj nakielscy policjanci przyłączyli się do obchodów# Światowego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Mundurowi podczas prowadzonych kontroli apelowali do uczestników ruchu o rozsądek i rozwagę.

(czytaj więcej)