Dziś mamy 26 maja 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

13 grudnia 2017

Przyznano nagrody dla najlepszych publikacji. Wśród wyróżnionych jest "Wieś Kujawsko-Pomorska"

fot. MRiRW

fot. MRiRW

XXV edycja konkursu „Najlepsze wydawnictwo wojewódzkich ośrodków doradztwa rolniczego w # 2016 r.” została rozstrzygnięta. Nagrody laureatom oraz nagrodę i wyróżnienia instytutom badawczym resortu rolnictwa za osiągnięcia w zakresie wdrażania postępu w rolnictwie, rozwoju wsi i rynkach rolnych wręczył 6 grudnia br. podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki.

Konkurs „Najlepsze wydawnictwo wojewódzkich ośrodków doradztwa rolniczego” w roku bieżącym odbył się po raz XXV. Organizatorem konkursu jest Centrum Doradztwa Rolniczego Oddział w Poznaniu. Z tego względu, wszystkie redakcje ODR otrzymały pamiątkowe puchary Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W wystąpieniach podkreślano, że organizacja konkursu przyczyniła się do podniesienia poziomu merytorycznego drukowanych artykułów oraz poziomu edytorskiego czasopism i wydawnictw ODR. W bieżącej edycji I miejsce zajęła redakcja czasopisma pt. „Lubelskie Aktualności Rolnicze” wydawanego przez Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli. Dwa równorzędne drugie miejsca przyznano redakcji czasopisma; „Wieś Kujawsko-Pomorska” wydawanego przez Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie i redakcji czasopisma „Twój Doradca Rolniczy Rynek” wydawanego przez Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu. III miejsce zajęła redakcja czasopisma „Bieżące Informacje” Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Olsztynie. Przyznano również 5 wyróżnień redakcjom następujących czasopism:

„Aktualności Rolnicze” wydawca: Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach, „Wiadomości Rolnicze” wydawca: Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, „Doradca” wydawca: Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Karniowicach, „Pomorskie Wieści Rolnicze” wydawca: Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu, „Śląskie Aktualności Rolnicze” wydawca: Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie.

W kategorii „Najlepsza publikacja tematyczna” przyznano nagrodę za publikację pt. „Nasadzenia ozdobne w wiejskich ogrodach przydomowych” Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie.

Podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki wręczył również nagrody i wyróżnienia instytutom badawczym resortu rolnictwa za osiągnięcia w zakresie wdrażania postępu w rolnictwie, rozwoju wsi i rynkach rolnych. Nagrodę i okolicznościową statuetkę otrzymał zespół badawczy Instytutu Hodowli i Aklimatyzacji Roślin PIB za opracowanie tematu badawczego pt. „Wdrożenia selekcji markerami molekularnymi do hodowli ziemniaków odpornych na zarazę ziemniaka”. Ponadto przyznano trzy wyróżnienia dla 3 zespołów badawczych z Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa PIB za zrealizowanie następujących projektów badawczych:

„Badania nad wpływem różnych praktyk rolniczych na różnorodność biologiczną na użytkach rolnych oraz promocja systemów rolniczych sprzyjających jej ochronie”,
„Opracowanie i wdrażanie konserwujących systemów uprawy roli w warunkach glebowo-klimatycznych Polski”,
„Upowszechnianie, wdrażanie i ocena stopnia realizacji zasad integrowanej ochrony i produkcji roślinnej w gospodarstwach rolnych w Polsce”.

Podsumowując uroczystość, wiceminister Zarudzki podkreślił ważną rolę czasopism ODR w transferze wiedzy, innowacji i upowszechnianiu wyników badań naukowych w praktyce rolniczej. Zachęcił do publikowania artykułów we współpracy z instytutami badawczymi resortu rolnictwa, w tym prezentujących prace badawcze, nagrodzone w roku 2017.

materiał: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sprawdzanie geometrii kół
Kasa fiskalna ONLINE Datecs WP50
1299PLN PROMOCJAPLN
Kasa fiskalna ONLINE FAREX PRO300
1299PLN PROMOCJAPLN
MEBLE PIOTR PASIEKA
Deska elewacyjna
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Pieczątki Colop
Oczyszczanie twarzy
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)