Dziś mamy 1 czerwca 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

26 lipca 2018

Mieszkańcy zdecydowali. Nowym sołtysem została Magdalena Mróz

fot. MM

fot. MM

25 lipca w świetlicy wiejskiej w Ostrowie zorganizowano zebranie sołeckie, podczas #którego dokonano wyboru nowego sołtysa.

Zebranie zarządzono w związku z rezygnacją Bogusławy Danielewskiej z pełnienia funkcji sołtysa. Przed rozpoczęciem głosowania, sekretarz gminy Mrocza Zygmunt Gliszczyński w imieniu burmistrza wręczył ustępującej sołtys list z podziękowaniami oraz kwiaty.

Tego dnia w świetlicy wiejskiej pojawiło 28 mieszkańców Ostrowa uprawnionych do głosowania. Mieszkańcy sołectwa wyłonili tylko jednego kandydata do objęcia funkcji sołtysa –  Magdalenę Mróz. Wybory przeprowadziła komisja w składzie: Aneta Wekwejt, Magdalena Rozmysłowska i Monika Jasiorowska. Po zliczeniu wszystkich głosów okazało się, iż 25 było za kandydaturą Magdaleny Mróz, natomiast 3 były głosami nieważnymi. Tym samym mieszkańcy wybrali nowego sołtysa

 Ustępującą Bogusławę Danielewską zastąpi Magdalena Mróz, będąca wcześniej członkinią rady sołeckiej. Magdalena Mróz mieszka w Ostrowie od 9 lat. Jakie plany ma wobec Ostrowa? – Chcę tchnąć trochę życia w tym sołectwie, ponieważ wcześniej nie działo się tutaj zbyt wiele. Na pewno ważne będzie dla mnie Koło Gospodyń Wiejskich, a także spotkania oraz kąciki z grami i zabawami dla dzieci, by najmłodsi mieszkańcy naszej wsi mieli co robić w naszej świetlicy – powiedziała.

Oceń artykuł: 7 23

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • 3 (3)

  ha ha ha, w dniu 27-07-2018 14:58:45 napisał:

  Nie którzy potrafią się ładnie ubrać pewien jegomość na otwarciu świetlicy wiejskiej przeszedł w laczkach i mimo że po południu słońce słabo świeciło jako jedyny nie był stanie zdjąć okularów przeciw słonecznych a teraz siedzi pod dachem i też jako jedyny musiał mieć czapkę na głowie i nie wiem czy mu było zimno czy mu słońce o oczy świeciło czy po prostu znowu to sposób na zwrócenie uwagi na siebie

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 3 (5)

  Rozczarowany, w dniu 29-07-2018 18:04:05 napisał:

  Żal mi tych ludzi jeszcze nie wiedzą co ich czeka smutne....

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (1)

  Marek, w dniu 07-12-2018 20:39:30 napisał:

  ......... sympatyczna młoda kobieta,co wy chcecie .............

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Deska elewacyjna
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Sypialnia Dąb Sonoma i wstawki w połyskującej bieli
MEBLE PIOTR PASIEKA
Bon upominkowy
Elewacje
Terminale płatnicze stacjonarne i mobilne
39PLN od 15zł/mcPLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)