Dziś mamy 19 marca 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

06 września 2018

Fundusz sołecki podzielony. Najwięcej środków przeznaczono na remont drogi

fot. MM

fot. MM

5 września w świetlicy wiejskiej w Matyldzinie zorganizowano zebranie sołeckie. Mieszkańcy # zadecydowali, na co przeznaczą pieniądze z funduszu sołeckiego.

Spotkanie tradycyjnie rozpoczął sołtys Marek Maciejewski, wygłaszając sprawozdanie z działalności sołtysa oraz rady sołeckiej. Zanim przystąpiono do rozdysponowania pieniędzy z funduszu sołeckiego na rok 2019, mieszkańcy podjęli uchwałę w sprawie zmiany w podziale funduszu sołeckiego na rok bieżący.

Sołtys wyjaśnił mieszkańcom, czego dotyczy ta zmiana – w roku obecnym miała powstać duża wiata do zabytkowych maszyn rolniczych związanych z ziemniakami, na którą w roku ubiegłym przeznaczyliśmy 2 tys. zł. Wykonawca rozpoczął pracę i stwierdził, że nie da rady wykonać tego zadania za ustaloną wcześniej kwotę. Niestety, ale ceny drastycznie poszły w górę i to kilkukrotnie, w związku z czym nie damy rady w tym roku zrealizować tego zdania i konieczne będzie przesunięcie pozostałych pieniędzy przeznaczonych na budowę tej wiaty do wydatków na zakup materiałów i wyposażenia do świetlicy oraz terenu działki gminnej przy świetlicy – powiedział Marek Maciejewski. Tym samym budowa wiaty została przesunięta na przyszły rok.

Sołectwo Matyldzin w ramach funduszu sołeckiego na rok 2019 ma do dyspozycji 22 105 zł, a mieszkańcy podzielili wspomnianą kwotę w następujący sposób:

1. Zakup oleju napędowego do prac społecznych na terenie sołectwa – 500 zł
2. Wykonanie wiaty do zabytkowych maszyn rolniczych – 6 000 zł
3. Organizacja imprez integracyjnych na terenie sołectwa – 4 500 zł
4. Modernizacja drogi gminnej nr 090115C w Matyldzinie – 11 105 zł

W dalszej części spotkania poruszano bieżące sprawy dotyczące sołectwa. Głos zabrał również burmistrz Leszek Klesiński, który przekazał mieszkańcom informacje dotyczące inwestycji realizowanych na terenie sołectwa oraz całej gminy Mrocza.

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Sypialnia Dąb Sonoma i wstawki w połyskującej bieli
Szampon wiśniowy do włosów farbowanych Joanna 1l
15PLN
Meble łazienkowe
Przewóz krajowy
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Kasy fiskalne Datecs mobilne z kopią elektroniczną
1350PLN PROMOCJAPLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)