Dziś mamy 16 lipca 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

14 maja 2019

Festiwal Historyczny. Julia Iwanek z nagrodą główną

fot. pow.

fot. pow.

W minioną sobotę 11 maja 2019 r. w Dworku Prezydenckim w # Ciechocinku miał miejsce finał V edycji Festiwalu Historycznego „Tradycja i Pamięć”.

Tym razem tematyka konkursu wiedzy historycznej nawiązywała do dziejów II Rzeczypospolitej. Finał rozgrywany był w dwóch kategoriach. Najpierw rywalizowali uczniowie gimnazjum i szkół podstawowych, a następnie uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.

Szczegółowe pytania dotyczyły losów II Rzeczypospolitej od powstania do upadku, włącznie z kampanią polsko-niemiecką 1939 r. Z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle, podczas wcześniejszych eliminacji rejonowych, awans do szerokiego finału zapewniła sobie uczennica klasy I c Julia Iwanek.

Finałowa rozgrywka, w której uczestniczyło czternaścioro zawodników odbywała się na zasadzie turnieju telewizyjnego „Jeden z dziesięciu”. Wykazując się dużą wiedzą, Julia zapewniła sobie awans do wąskiego finału, który był bardzo zacięty.

Po pasjonującej walce Julia pokonała wszystkich konkurentów i wywalczyła I miejsce oraz główną nagrodę – wycieczkę do Strasburga. Na zwycięzcę turnieju oraz pozostałych uczestników finału czekały również inne cenne nagrody.

materiał: Krzysztof Borus

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 10 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)