Dziś mamy 17 czerwca 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

27 września 2018

Ekspresowe obrady. Radni wysłuchali spawozdań i jednogłośnie przyjęli uchwały

fot. LZ

fot. LZ

Przedostatnia sesja Rady Powiatu Nakielskiego obecnej kadencji odbyła się w środę na Przystani. # Były to chyba rekordowe pod względem czasowym obrady, bo trwały... godzinę.

Sprawozdanie starosty nakielskiego było wyjątkowo krótkie – dotyczyło dwóch posiedzeń zarządu i wybranych przedsięwzięć starosty. Nikt z radnych nie miał uwag i pytań do sprawozdania.

Kolejnym punktem było sprawozdanie z wykonania budżetu powiatu nakielskiego w pierwszym półroczu 2018 roku – tu także wszystko było dla radnych jasne. Rozmawiano też o rynku pracy w powiecie. - Sytuacja co roku się poprawia. Największe bolączki to brak kwalifikacji zawodowych, brak doświadczenia zawodowego. Co 4 bezrobotny to kobieta, która nie wróciła do pracy po urodzeniu dziecka – powiedział dyrektor PUP Przemysław Ulatowski. - Obecnie mamy ponad 4000 ofert pracy, jednak 90% z nich to wynagrodzenie minimalne. To także duży problem – dodał. Poinformował także, że 70% podmiotów gospodarczych ulokowanych jest w gminie Nakło i Szubin.

Następnie radni jednogłośnie przyjęli uchwały. Jedyną interpelacją było pytanie Ryszarda Bagnerowskiego o połączenie kolejowe z Bydgoszczy do Poznania przez Kcynię.

Ostatnia sesja tej kadencji odbędzie się najprawdopodobniej już po I turze wyborów – w ostatnią środę października.

Oceń artykuł: 3 8

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (9) Zgłoś naruszenie zasad

  • -34 (38)

  siema , w dniu 27-09-2018 11:04:37 napisał:

  Tylko Pani Krystyna Sichel może zmienić Szubin. Tylko on. Zaufajmy jej.

  odpowiedz

  • 21 (27)

  Szubiniak, w dniu 27-09-2018 14:10:16 napisał:

  Pani Krystyna nie ma zielonego pojęcia o rządzeniu tak jak jej protegowany obecny bumistrz z którym na koniec sie pożarła.. Takiego burdelu kadrowego świat nie widział.Fachowcy uciekli. Na przyjmowali niekompetentnych dzieciaków brak słów. Nie mam pojecia dlaczego cywil Pani Krystyna jest naczelnikiem wydziału podatków? gdzie scieżga urzędowa gdzie przepisy, a kobieta jest po mechanizacji rolnictwa ręce opadają co siedzieje w tej gminie od 4 lat.A jaki ma staż ta Pani w PSL 4 lata masakra ..

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 12 (14)

  nakielanin, w dniu 27-09-2018 14:33:38 napisał:

  Bezrobotnym proponuję założyć działalność gospodarczą i pracować na własny rachunek! Kiedy niektórzy bezrobotni zaczynają pracę jakoś szybko uciekają na zwolnienia lekarskie,panie szczególnie.Niech więc jako przedsiębiorcy poznają kawałek chleba pracodawców.Jest wolny rynek,każdy może być także pracodawcą dla siebie! Pan starosta w sprawozdaniu nie uwzględnił danych o upadającym szpitalu w Nakle,o ograniczeniu dostępu do usług medycznych w tym szpitalu.W jakim więc celu szpital został sprywatyzowany? Społeczeństwu, które budowało ten szpital z własnych składek należy się solidne,ekonomiczne i społeczne uzasadnienie obecnej sytuacji,radnym powiatowym powinno na tym szczególnie zależeć. Jakie dzisiaj starostwo ma informację o restrukturyzacji tej placówki? Dlaczego w tym szpitalu nie ma całodobowych dyżurów specjalistów,których w nocy muszą obsługiwać dyżurni medycy z Szubina/.JEST TO TEMAT,KTÓRY SZCZEGÓLNIE INTERESUJE KOBIETY,RODZĄCE MATKI.

  odpowiedz

  • 15 (19)

  misiek, w dniu 27-09-2018 18:57:01 napisał:

  Starosta już czuje że wylatuje ha ha

  odpowiedz

  • 7 (13)

  lol, w dniu 28-09-2018 11:48:51 napisał:

  Duże bezrobocie wśród kobiet bo nie wróciły do pracy po urodzeniu dziecka. Pytam więc jak mają wrócić jak oferta żłobków w powiecie właściwie żadna. Jak już jest to nie ma dofinansowania, np. w Kcyni.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 5 (5)

  katolik, w dniu 28-09-2018 14:36:01 napisał:

  Żłobki,przedszkola zostały przez krzykaczy pozamykane.Muszę przypomnieć, że przy ulicy Ks.Skargi były trzy przedszkola!!!!

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Botox
Meble kuchenne - na zamówienie
Szczotka elektryczna z jonizacją Fox Red Hot
175PLN 140PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Nadanie modnej linii
Makijaż na każdą okazję
Narożnik z funkcją spania, 6 kolorów do wyboru
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)