Dziś mamy 29 maja 2020, piątek, imieniny obchodzą:

30 października 2019

Dzień Patrona Szkoły w Krzywoustym. Widowisko zachwyciło publiczność

fot. Beata Jankowska

fot. Beata Jankowska

24 i 25 października 2019 roku w naszej szkole odbył się # Dzień Patrona Szkoły. Przyjemność organizacji tego święta miała klasa 2 ogólno-angielska.

Całe przedsięwzięcie odbyło się w naszej szkolnej sali gimnastycznej. Rozpoczęto je częścią oficjalną, podczas której przewodniczący klas pierwszych zostali oficjalnie pasowani na prawowitych i pełnoprawnych uczniów naszej szkoły. Ceremonii tej dowodził Pan Dyrektor - Paweł Darul.

Pierwszego dnia do pojedynku stanęły klasy - 1 biologiczno-chemiczna, 1 matematyczno-humanistyczna oraz klasa 1 angielsko-geograficzna, natomiast drugiego dnia rękawice podniosły klasy 1 medyczna, 1 prawnicza, 1 ogólno-angielska oraz 1 politechniczna.

Rywalizacja była widowiskowa, wyrównana a przede wszystkim okraszona masą śmiechu i dobrej zabawy. Każdy stanął na wysokości zadania oraz włożył w to wiele pracy i trudu, co utrudniało wyłonienie zwycięzcy.

Motywem przewodnim tegorocznego Dnia Patrona były programy telewizyjne.

Zadania przed którymi stanęły klasy to - przygotowanie scenki na wylosowany wcześniej temat w którym trzeba było nawiązać do życia szkolnego. Mieliśmy przyjemność zobaczyć wśród nich takie gatunki jak m.in. paradokument, program historyczny i telezakupy - to wszystko na jednej scenie.

Oprócz tego swoją wiedzę uczniowie klas pierwszych mogli zaprezentować w teleturnieju 1 z 10 oraz rozbawić nas do łez swoimi występami w programie Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Uważne oko jury skrupulatnie oceniało wszystkie z występów.

Organizatorzy wcielili się w postacie m.in. Magdy Gessler, Agnieszki Chylińskiej, Beaty Tyszkiewicz, Micheal'a Moran'a oraz tradycyjnie w nieśmiertelną i legendarną postać Freddy'ego Mercury'ego.

Mimo, iż walka była zacięta i bardzo wyrównana mogliśmy ogłosić tylko jednego zwycięzce, którym została klasa 1 matematyczno-humanistyczna. Dla wygranych czekał tort, talon ułatwiający przełożenie sprawdzianu, pamiątkowy puchar oraz nagroda specjalna - organizacja przyszłorocznego Dnia Patrona.

Jeszcze raz gorąco gratulujemy wszystkim uczestnikom świetnych występów i życzymy powodzenia wygranym w przyszłym roku!

Klasa II ogólno-angielska z wychowawcą Joanną Adamczewską. 

materiał: Beata Jankowska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 17 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)